Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet, hogy babát szeretnének?

Lehet, hogy babát szeretnének?

Figyelt kérdés
Apukámról, és a feleségéről lenne szó. Kb. 2 hete volt a polgári esküvő, jövő szombaton lesz a lagzi, meg a templomi esküvő. Apa 43, a felesége(legyen f) 49 éves. F-nek még nincs gyereke. Apa múltkor azt mondta f-nek, egy beszélgetés kapcsán, hogy...gyereket azt várhatnál. Egyszer mintha arról beszélgettek volna, hogy lehet, hogy ha gyerekük lenne, akkor f meghízna, mert amúgy most nagyon jó alakja van. Erre tegnap, mikor megyek hozzájuk, látom, hogy az asztalon van egy termékenység mandala. Lehet hogy ez azt jelenti, hogy babát terveznek? F imádja amúgy a babákat. Ja és Apa össze akarja barátkoztatni a haverja feleségét, meg f-et. Nekik kb. 9 hónapos babájuk van. Van egy plusz szoba a lakásban, amit most tárolóban használnak szóval az sem lenne gond. Szerintetek? Bocsi ha rossz a gategória.

2018. júl. 15. 20:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#10: Mert nem szeretném. Szerintem eleve illetlen, meg ha mégsem szeretnének, akkor az ciki. Szóval nem szeretném , de amúgy nem is merem megkérdezni őket.
2018. júl. 16. 23:56
 12/20 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Szerintem, egyértelmű. Te vennél termékenység mandalát, ha nem akarnál gyereket? És beraknád a hálódba?Valószínűleg nem! Nem igazán tudtam leszűrni, hogy te szeretnéd-e, hogy legyen gyerekük vagy sem? A kor egyáltalán nem kizáró ok, ami ilyenkor rizikós, hogy nagyobb az esélye annak, hogy esetleg beteg lesz a baba, de ez is 90%-ban szűrhető ma már. Szerintem a legokosabb az lenne, ha rákérdeznél édesapadnál erre, hiszem ez a te életedet is nagyban befolyásolná. Nem utolsó sorban pedig választ kapnál a bizonytalanság helyett. Lehet nem könnyű ilyen témáról beszélni, de biztosan nem zárkózna el a válasz elöl.
2018. júl. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
12-es: köszönöm. Igazából nem velük lakom, de gyakran jövök hozzájuk. Nagyon örülnék, ha lenne kistesóm, de ha nem lesz, akkor sem lesz nagy baj.
2018. júl. 18. 08:28
 14/20 anonim ***** válasza:
41%
Komolyan gondoljátok, hogy a 49 éves kor nem kizáró ok?! Ez az a kor, amikor inkább csoda kell a teherbeeséshez. Manapság 30-eleje nők is küszködnek néha a teherbeeséssel. (...)
2018. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
Számtalan pèlda van rá, hogy valaki ilyen korban szül. Azért mert sok harmincas nem tud teherbe esni, az nem zárja ki, hogy egy jó karban lévő 49 éves nő szüljön.😊
2018. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként az a sok harmincas lehet 20 évesen se tudott volna csak most divat mindent a korra fogni.
2018. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
48%
...én azért számtalan példát nem hallottam arra, hogy 49 évesen szültek volna... Arra igen, hogy 41 évesen.
2018. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
36%

Majdnem 70 lesz, mire a gyerek érettségizik (már ha megéri). De a gyerek egész életében majd azt hinnék, hogy a nagymamája... Bár az belőle valójában nem lesz sose, mert valszeg előbb hal meg. Ha gyereket akart, akkor eddig kellett volna. Már szerintem késő, és nem azért, mert nem jönne össze. Hanem úgy amúgy.

Anyám szeptemberben lesz 52, én meg októberben 30, és 2-3 hét múlva születik meg a 3.gyerekem. Belegondolok, ez olyan, mintha az anyám most akarna szülni...

2018. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
53%
Elképzelhető, hogy akarnak gyereket, de eléggé csekély rá az esély, hogy össze is jön. Ennyi idősen a nők már nem igazán a gyermekvállalásra szoktak gondolni, valószínűleg csak azért van ez, mert neki még nincs gyereke, de be szeretné pótolni. Csak sajnos erről már lecsúszott, bele kéne törődnie. Még ha nagy csoda folytán össze is jönne, iszonyú nagy korkülönbség lenne a gyereke és öt közte. Szerintem nem túl felelősség teljes ennyi idősen gyereket vállalni, ezt neki is be kéne látnia.
2018. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
41%

Az lehet, hogy akarnak, sőt a leírásod alapján valószínű is, hogy akarják, bár ilyenkor már nagyon kicsi az esélye, hogy természetes úton sikerül.

Ismerek én is egy párt, mindketten elváltak voltak, kb. ilyen idős korban jöttek össze, csak a nőnek már volt gyereke a korábbi házasságából. Ők azt mondták, hogy "nem tesznek a baba ellen", ha jön jön, ha nem, akkor nem. Azóta sem lett babájuk, szerintem már nem is lesz.

2018. júl. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!