Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, hogyan...

Kisgyerekes anyukák, hogyan néz ki egy napotok, hetetek? Nem találom az egyensúlyt és már kezdek kiborulni.

Figyelt kérdés
Szeretném látni, hogy mások hogyan csinálják. Egy 5 és egy 2 évessel vagyok "félig-meddig" itthon. Aki ilyen vagy ehhez hasonló helyzetben vannak, elmesélnétek, hogyan néz ki egy hetetek? Mikor-mit csináltok, hogyan fér bele minden?

2018. júl. 18. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

3,5 és 2 évesek. Igazából nem sok dolgunk van, én élvezem, hogy azt csinálunk, amit akarunk. Délelőtt-délután játszóterezünk 2-2 órát. 1-3-ig alszanak. Ebédet hozunk hazafelé kifőzdéből, de ma éppen főzök.

Amikor épp itthon vagyunk, és nem alszanak, akkor elfoglalják magukat szépen. Este 8-fél 9 körül mennek aludni.

Hétvégente pedig elautózunk családot látogatni vagy programozni.

Heti kétszer jár bébiszitter, akkor sportolok. Egyedül az ügyintézés, orvoshoz járás, magamnak vásárolás nehézkes, mivel többnyire egyedül nevelem őket.

2018. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Neked nem hiányzik a mindennapi felnőtt munka, a felnőtt témák, a szabadidő, hogy ne a játszótér és a házimunka töltse ki a napod?
2018. júl. 18. 13:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem ülünk a játszótéren fél napokat, szerintem felesleges. 1-1,5 óra után unják az enyémek, szóval hazamegyünk, ott az udvar, van rengeteg játék, pancsolnak a kis medencében, stb.

Nem tudom, mi az a minden, minek kell beleférnie.

Mi szoktunk nagyon sok családi programot csinálni, mert a férjem mindig itthon van hétvégén és ha jó idő van, akkor megyünk! Az mindenkit kikapcsol, mindenki élvezi.

Ha felnőttprogramot akarunk, akkor a nagyik vigyáznak a gyerekekre és elmegyünk egy moziba, színházba, étterembe, stb.

Ha magamra akarok időt szánni, akkor a barátnőkkel megyünk egy kicsit vásárolni, vagy beülök fodrászhoz, körmöshöz.

2018. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Neked nem hiányzik a mindennapi felnőtt munka, a felnőtt témák, a szabadidő, hogy ne a játszótér és a házimunka töltse ki a napod?"


A "mindennapi felnőtt munka" - mármit ha ez alatt a munkahelyen végzett munkát érted - egyáltalán nem.

A "felnőtt témák" szintén nem hiányzik, mert a párommal - amikor hazaér -, illetve az ismerösökkel tudok ezekröl is beszélgetni, nemcsak a gyerekek meg háztartás a téma.

A "szabadidő" szintén nem probléma, mert hetente legalább két nap/este "leadom" a gyerekeket az apjuknak és a saját hobbijaimmal foglalkozom, illetve azzal, amire éppen kedvem van.

"hogy ne a játszótér és a házimunka töltse ki a napod" Ez csak akarat kérdése, ezek mellett még böven van lehetöség másra is.

Amíg a gyerekek alszanak/pihennek, addig saját magamra is van idöm, olvasok, tanulok, zenét hallgatok, vagy amire éppen kedvem van.

Amikor ébren vannak/aktívak, akkor meg öket is bevonom a mindennapi teendökbe, nagy élvezettel "segítenek", vagy szépen eljátszanak egyedül, vagy körülöttem, vagy a szobájukban egy-egy órát.

A játszótér csak egy-két óra naponta, a házimunka meg szintén hamar megvan megfelelö szervezés mellett.

A fennmaradó idö akármiröl is szólhat, az fér bele, amit akarsz!

2018. júl. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

#3 vagyok. Házimunka. Ilyenkor nyáron max. egy órát vagyok hajlandó a konyhában tölteni, de abban benne van a főzés, maradványok eltakarítása, felmosás, mosogatógépbe való bepakolás is!

Porszívózás, portörlés félóra. Nap végén pakolok, de a nagyját a játékoknak elpakolják a gyerekek.

Mosógépbe ki-bepakolás 2-2 perc, teregetés 10 perc kb.

2018. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

1-es vagyok.

Aki lepontozott, esetleg megmondaná, hogy miért, azon kívül, hogy fogyatékos?

Mindegy, mi büdös belvárosban élünk, ezért járunk szívesen játszóra, megőrülnék otthon a 4 fal között egész nap. Kint a játszón rengeteg az ismerős, ott tudok más anyukákkal beszélgetni, és a gyerekek is jól érzik magukat. Bicikliznek, saraznak , futnak stb. Hétvégén amikor ott a kertes ház, mi se járunk játszóra. Nálunk itt a környéken elég jó a társaság, és sok a program.

Nálunk az a baj, hogy nincs se nagyszülő, se apuka, akire lepasszolhatnám őket néha, ez a része nehéz.

Háztartás 54 négyzetméteren nem sok van, az fél óra alatt kész.

Szeptembertől megyek vissza dolgozni, már várom azért, mert épp kezdem unni már, hogy mindennap ugyanolyan, de tudom, hogy majd visszasírom ezt a gondtalan életet.

2018. júl. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!