Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, Veletek...

Piroska és a farkas kérdése:

Kisgyerekes anyukák, Veletek hogy van ez?

Figyelt kérdés
Rettenetesen fáradtnak, kimerültnek érzem magam. Két kicsivel vagyok itthon, a nagyobbik kiscsoportos " levelezôn", gyakorlatilag végigbetegeskedte ezt AZ elsô évet, amúgy ebéd után hazahozom. A kicsi másfél éves. Este ha elalszanak, csinálok vmi alap házimunkát, pl megfôzöm a másnap ebédet, ilyesmi. Tévénk nincs, néha a barátaimmal chatelek. Férjem vizsgákra készül esténként- amikor nem éjszakás-, én pedig AZT érzem, h képtelen vagyok pl szépirodalmat a kezembe venni. Alszom b 23h- tòl, de éjféltôl elég éberen 6 x kelek hozzájuk átlagban reggel 6 körülig, amikor a kicsi ébred. Mivel nincs állandò beosztása a férjemnek, nincs fix napom amikor pl mittudomén vmi közösségi sportot ûzhetnék, pl kosarazás helyi anyukákkal, a kimozdulásom AZ utòbbi hònapokban AZ, ha egyedül mehetek boltba. Minden napért hálát kéne adnom, ehelyett türelmetlen vagyok, egy idôzìtett bombának érzem magam, Ami napjában 5 x fel is robban... Simán elalszom ülve a fotelban, mint sorozat alatt AZ öregek... Normális ez? Mások 3-4 gyerek mellett dolgoznak és nem panaszkodnak...
2018. máj. 26. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Ugyan ez volt velem is. 2 év korkülönbség van a fiaim közt. Hulla voltam. Talán egy kicsit depis is. A férjemnek sokat panaszkodtam. Ő a munka mellett heti többször is eljárt kikapcsolódni. Én nem mehettem. Majdnem ráment a kapcsolatunk. Rengeteget veszekedtünk. A fordulat akkor következett be amikor álláslehetőséget kaptam. 21 hónapos volt akkor még csak a kicsi. Mentem is volna dolgozni meg nem is a gyerekek miatt. Végül elvállaltam. A kicsi ment bölcsibe a nagyobb ugye oviba. Végre felnőttek közt lehettem. Végre hasznosnak érezhettem magam. Aztán szépen lassan néha néha elmentem én is kikapcsolódni, pl 1 moziba 2 havonta. Ugye ahogy nőttek a gyerekek könnyebb lett/lesz. Végre átaludták az éjszakát, délben egyszerre tudtam őket altatni. Több mindent megértettek, és megértették magukat. Szerencsés vagyok, hogy akkor nekem volt ez a lehetőségem. Mi már nem lennénk azóta együtt a férjemmel biztos vagyok benne. Azóta mintha kicseréltek volna. Még szeretnék 1 babát. Gondolom másabb lesz vele mint a 2 naggyal. Vele egyedül leszek otthon a 2 nagy meg suliban oviban. Gondolom 1 gyerekkel könnyebb lesz. Meg ugye a tudat is jó, hogy ha nem -bírom idegekkel az otthon létet vissza mehetek dolgozni. Én ezt fogon tenni. Na persze nem azonnal de ha lesz 1.5-2 éves simán. Neki is jobb lesz egy kiegyensúlyozott anya mint egy idegroncs.

1 jó tanács. Ha esetleg sikerül a 2 gyereket egyszerre altatni, nyugodtan feküdj le te is!

2018. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Amikir kismama lettem a kicsivel, azóta nem alszik napközben a nagy. Egyáltalán semennyit se. Így a kicsi délutáni alvásideje is egy plussz feladat, hogyan kössem le a nagyot 2-2,5 órán keresztül..persze eljátszik, ebben szerencsém van, de mégis nem mindegy, h milyen hangerővel, ugye. Köszönöm, h írtál!
2018. máj. 26. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!