Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokkal nehezebb hárommal,...

Sokkal nehezebb hárommal, mint kettővel?

Figyelt kérdés
Itt olvastam egy választ, hogy nem gondolta volna az anyuka, hogy ennyivel nehezebb lesz. Eddig én sem így álltam hozzá, de most kicsit megijedtem. 7 és 5 éves gyerekeim vannak, a kicsi nemsokára megszületik. Kössem fel a gatyát?
2018. júl. 21. 03:07
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Á, nem, könnyebb lesz, a 3. már ellátja saját magát...
2018. júl. 21. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván igen. Ez puszta logika, józan paraszti ész. 2 szülő van, ezért amíg 2 gyerek van, egyszerre egy felé kell figyelni pl. nyaraláson, állatkertben stb. Illetve ha te egyedül vagy a kettővel, tudod fogni mindkettő kezét, figyelni mindkettőre. 3 gyereknél már kell a logisztika ha utaztok, vagy csak boltba szaladtok, vagy egyik beteg netán versenye van, sőt mind3 sportol, és bizony az egy gyerekre szánt idő lerövidül.

Nagyobb korban meg nyilván nem mindegy hogy ruhát, telót, mozijegyet 2-t vagy 3-at fizetsz.


De ezekkel együtt is írom, nem egyforma az anyák (emberek) energiaszintje. Van aki eggyel se bír, van aki szerint 4 is piskóta.

2018. júl. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nyilván nem látja el magát, de nem kell egyszerre kettőt pelenkáznom, fürdetnem, etetnem stb. A nagyok elég önállóak. A 7 évesnek, ha nem fogom a kezét, akkor is arra jön, amerre szeretném. Az anyagiak meg egyértelműek. Az világos, hogy nehezebb lesz.
2018. júl. 21. 08:12
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk 5 üves a nagy 2 a kisebb 1 honapos a pici...

Az 5 éves bevonható segítségnek,szóval szerintem esetedbe nem vészes már. Nekem az 5 éves simán fogja a kisebb kezét ha sétálunk, nem forgalmas helyeken..hoz pelust, segit mindenbe.


Ha 7 éves lenne szerintem sokkal könnyebb lenne, például nálunk márbmegitatja,a tesot amig szoptatok kapcsol mesét stb...


Szoval szerintem nem nehezebb hárommal,nekem se neked még könnyebb lehet..


Most még egyszerü a logisztika nálunk mert nyári szünet van,szeptembertöl érdekesebb lesz, bölcsi-ovi-uszás-tánc között fogunk logisztikázni decaddigra összerázodunk..

2018. júl. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk 5-7-10 évesek. Azt szoktam mondani, amikor a kicsi megszületett, az volt a legnagyobb változás, hogy amíg 1 babát altatsz, 1 gyerek elvan csendben, de ha már 2 nagy van, azok tutira összevesznek, visítanak, hangoskodnak. :)

Ha a nagy iskolás, az elején gondot okozhat időben odaérni az iskolába, az óvoda nekünk ebből a szempontból lazább volt.

A szakköröket meg egyelőre sikerült úgy megoldani, hogy a két nagyobbik kb ugyanazokra jár, így nem kell szétszakadni.

Nézd, ha egyszer már túlélted a 2 év korkülönbséget, az 5 év már piskóta lesz szerintem. :)

2018. júl. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív válaszokat is. Mondjuk én is inkább így gondolom, pozitívan állok hozzá.
2018. júl. 22. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!