Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szulok, ti nyaron, ha otthon...

Szulok, ti nyaron, ha otthon vannak a gyerekek minden nap, vagy minden hetvegi nap kimozdulos gyerekprogramot szerveztek?

Figyelt kérdés

Csak engem cseszegetnek, ha nem megyek "orrverzesig" progrmokra a gyerekkel?

Kertes hazban elunk, itt is megvan minden kenyelmunk mindehhez.

Es dolgozos hetkoznap utan jolesik itthon pihenni.

Szabadsag alat (10 nap lesz) nyilvan eleve elutazunk, akkor lesz joves-menes jobban.

Miert nem eleg ez a nyari szunet alatt?

Gyerekkorunkban minket ennyit se huztak-vontak nyaron, hogy ingerdus legyen az elet.


2018. júl. 29. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. 35 fokban, hova menne az ember nap mint nap? A gyereknek bizony meg kell tanulnia egyébként önállóan is játszani, a kreativitást is fejleszti.

Amúgy van ismerős aki minden nap hurcolja a gyerekeit valahova, szinte már katonai küldetésként éli meg hogy naponta más programra menjenek, néha de.-du. más-másra. A gyerekei abszolút nem tudnak magukkal mit kezdeni már otthon. Ha nincs program, csak vitáznak, unatkoznak. Elmondása szerint még eletükben nem játszottak semmi fantázia-vagy szerephátékot (7 és 6 évesek).

2018. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Soha nem mentunk minden nap. Kertes haz, van medence. Mig kicsik voltak, volt homokozo, tobb hinta, csuszda stb.


Most, hogy mindharom iskolas, heti tobbszor bicajozunk. Neha elmegyunk egyutt futni. Strand ritkan, nem szeretik. A Balaton is par orat erdekes csak.

Kirandulni szeretnek. De 2-3 hetente megyunk csak.

2018. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Az egyik hétvégi nap általában rokonozás, óriási a család, mindig mással találkozunk, a másik pedig egy rövidebb kirándulás (maximum fél nap), ha az idő engedi. Nem csak nyári szünetben, hanem majdnem mindig. Télen kicsit többet vagyunk otthon, de heti egy családos program akkor is van minimum. Hétköznap sajnos szinte semmire sincs energia, legalább a hétvégét igyekszünk kihasználni.
2018. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem minden nap, de heti három-négy programra megyünk.


Az eheti programunk ez volt pl:

Hétfő: Aquaworld

Kedd: otthon medencéztünk, majd elmentünk a mamáékhoz állatokat simogatni, és ott is medencéztünk az unokatesókkal.

szerda: Délelőtt otthon voltunk, délután mentünk szülinapi zsúrra.

csütörtökön reggel libegőzni majd hat után hajókázni voltunk, utána a városban vacsiztunk és ettünk egy fagyit

Péntek -szombat szintén otthoni medencézés, játszás, mesenézés

vasárnap: délelőtt barátoknál voltunk, meg este megyünk moziba.


De mi élvezzük és igényeljük is a programokat, ha a család nem érezné eközben jól magát, nem erőltetnénk a menést. Nagy melegben maximum reggel vagy este mozdulunk ki, de jobban esik itthon a hűvös lakásban.

2018. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
3. Vagyok De senkit nem csesztnék amiatt, hogy ő hogy csinálja, magánügy. Én gyermekkoromban mindig a szüleim fülét rágtam hogy csináljunk valamit, szóval most is azért megyünk, mert igényeljük (mindannyian)
2018. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha saját tapasztalatra vagy kíváncsi, leìrom, nálunk hogy van.

Nagycsaládos vagyok, mindketten dolgozunk, és egy ideig úgy voltunk vele, van itthon medence, trambulin, bringa, hinta, szóval elvannak a gyerekek, elég, ha nyaraláskor kimozdulunk.

Én sokalltam be, nekem nem volt jó így.

Most már tudatosan megyünk. Év közben havonta 1 menős nap, vagy hétvége, nyáron ahogy sikerül.

Vannak pénzes programok, elkeztünk családostól barlangászni, buliból vonattal megyünk a fővárosi Állatkertbe, tőlünk pár km-re meg kalandpark van.

De voltunk a Nyitott Reptár programon, ami ingyenes, és olyan is negesett, hogy kivonultunk az erdőbe piknikezni, játszani. Most a MOGY-ra készülünk.

Ha más nem jön össze, legalább egy mozit betervezünk.

Azt hittem, fárasztó lesz, mert sok a meló itthon, nehêz kiszakadni, de inkább plusz töltetet ad. Arra is rájöttem, hogy sokszor ingyen, vagy.minimális pénzből ki lehet hozni egy hatalmas kalandot.

2018. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Már nem azért, de szerintem kevesen engedhetik meg maguknak, hogy teszem azt 2-3 gyerekkel minden egyes nap menjenek, ugyanis minden pénzbe kerül. Ha el kell menni vhova, oda útiköltség, még ha csomagol is kaját, ebben a r...melegben egy része nem is bírná, szétnyomódik szétkenődik és gondolom nem akarnak mindennap száraz szalámis szendvicsen élni.

Ha veszi a kaját, az mindenhol 2-3x annyi mintha otthon megcsinálnám.

Ha strandra mennek, belépő van, ha a Balcsira, sok helyen ott is. Élményfürdőről nem is beszélve ami még drágább. Akkor csak vesz a gyerekeknek egy lángost vagy fagyit. Innivalóról nem beszélve (lehet vizet inni, de 1 óra alatt az is megmelegszik).

Játszóház, mozi megint csak fizetős.

Kirándulás mondjuk ingyen van.

Mi viszonylag sokat megyünk ahogy látom, más családokhoz képest ( 4 gyerekünk van) évközben is, de hogy mindennap menjünk , csak azért mert nyár van....hát nem. Ugyanúgy hétvégente 1 napot vagy kéthetente 1 napot megyünk.

Szerencsére van udvarunk (bár nem túl nagy) hinta csúszda , a fiaim fociznak.

Kis kerti medencét tudok nekik állítani.

Van nem egy ismerősöm (nem tudom hogy csinálják a szülők munkahelyén) ahol szinte pár napot vannak csak itthon, és egyik nyaralásból a másikba mennek.

Remélem , nem ezen múlik majd a boldogságunk, hogy hány strigulát húzhattunk az egyik nyaralástól a másikig.

Akkor tudom elképzelni, hogy a gyereket ennyi program éri, ha nagyszülők is viszik, felváltva, tehát a szülők mellett pluszban besegítenek. Mind időben, mind anyagilag.

2018. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Megnyugtattatok.

Nem arrol van szo, hogy kizarolag csak a nyaralasos ido alatt mozdulnank ki, mert ilyenek nalunk is vannak :elsetalunk fagyizni, kozeli jatszoterre, heti 2 x tuti biciklizes is van, vagy városba pl. konyvtarba, kb. 2 hetente nagyszulokhoz, a gyereknek ezek is programok.

De engem a minap "oktattak" ki, hogy lehetek ilyen nyaron, hogy folyton itthon ulunk, a gyerek szegeny....

Ovis egyebkent.

Nincs is olyan hosszú szunet, mint iskolaskorunal.

De könyörgöm, hogy lehet kreativ otthon egy gyerek, ha folyton csak viszik minden nap máshová.

Itthon legozik, homokvarat epit, nyakig sarozunk, van medencezes, trambulin, hinta, csuszda , boven sok elmeny ez is.

2018. júl. 29. 15:18
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk a nagy 10 éves, a kicsi két és fél. Eleve baromi nehéz úgy programot szervezni, az mindkettőnek érdekes legyen. Maximum a strand, de az oké, hogy én itthon vagyok szabadságon, a férjem viszont nem, én nem megyek egyedül a két gyerekkel strandra (a városban amúgy nincs normális strand, aki pécsi, az tudja, miről beszélek), távolsági busszal meg tényleg nem indulok neki egyedül kettejükkel, cuccokkal, hogy aztán hazafelé időre összeszedjük magunkat, és pontosan ott legyünk a busznál, vagy várjunk fél órát egy olyan helyen, ahol a strandon kívül ugye semmit nem lehet csinálni. Hétvégén tudunk menni, na hát akkor vagy jó hozzá az idő, vagy nem. Most éppen jó lenne, de most meg más dolgunk akadt délelőtt. Mire a kicsi a délutáni alvásból felkel, már nincs értelme elindulni.


Na és akkor a strandon kívül tényleg nem sok olyan programot tudnék, főleg nem helyben, ami mindkét gyereknek szórakozás. A kicsi azt élvezi, ha rohangálhat, közben meg eléggé szökős is, szóval vele főleg a bekerített játszóterek jöhetnek számításba, ahova amúgy is szoktunk menni, a nagynak meg az már unalmas, ő menne kiállításra, moziba, planetáriumba, nyári színházba, stb., na ezeket meg a kicsivel vagy nem lehet, vagy neki unalmas. Úgyhogy marad az, hogy hol az egyiket viszi egyikünk, hol a másikat a másikunk, de ez meg így már nem közös program, és megint csak ott tartunk, hogy hétvégén lehet menni.

2018. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Fiam már nagyobb 8 éves.

Isten háta mögötti megyében lakunk ahol egy lepukkant strandra sincs a környéken.

Voltunk 8 napot a balatonon nyaralni akkor sokat kirándultunk is. Ezen kívül augusztus 20.ai héten végig hajdúszoboszlón leszünk. Lesz még 1-1 napos kirándulásunk de nem megyünk minden nap.

Jövő héten 2 napot lesz pesten nagyszüleivel minecraft kiállításon.


Ez volt a héten

Hétfő szülinapi buliba ment, cserkeszőlőbe mentek a barátjával és a szüleivel


Kedd pihi itthon délután bandázás focizás medencézés.


Szerda elmentünk táskát füzeteket venni


Csütörtök - péntek bandázás szokásos esti program.


Szombaton elmentünk pestre állatkertbe, tropicariumba.


Vasárnap is bandázik és nerf csatáznak jelenleg

2018. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!