Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a kislányunk tejfehérje...

Caddy23 kérdése:

Ha a kislányunk tejfehérje allergiás és emiatt, nem találkozik a szervezete például gluténnal még egy idejig, mivel az alappépböl ez is hiányzik, igy meg van az esély arra, hogy később erre is allergiás lesz?

Figyelt kérdés
Kislányunk hét hónapos mult. Jelenleg Milumil Peptit iszik és Sinlac alappépet kap, gyümölcsöt és zöldséget,csirkehust heti két alkalommal.Egészen egy éves koráig az orvos javallatára ezt tartanunk kell.

2018. aug. 1. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy glutént miért ne kaphatna. Zabpehely, köles, búza, stb. Ezekben nincs tej és szuper kásákat tudsz belőle csinálni.
2018. aug. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Glutennal semmi koze a tejfeherhe allergiaboz, valamit felteerthettel. Ha egy eves korban akarod bevezetni hatalmas hibat kovetsz el, egesz eleteben intolerans lehet, jol kicseszel szegennyel :(
2018. aug. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A glutént a hozzátáplálás során vezeted be, a tejfehérjétől teljesen függetlenül. Bevezetheted pl. liszttel, vagy ahogyan a korábbi válaszoló írta, főzhetsz neki kását.

Mi is így voltunk és a Milumil 7 gabonás pépjével vezettük be, azt is adhatod neki.

2018. aug. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kisfiam Fosfovit kekszet kapott, tej-és tojásmentes.
2018. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én bevezettem nekik a glutént, 6-7 hónaposan. Attól pont nincs bajuk. (Tej és szójaallergiások, tojást a nagy kinőtte, a kicsinél nem is volt gond vele.) Viszont a Pepti-Pregomin nem volt jó a kicsinek, Neocate-t ivott. A nagy Pregomint.
2018. aug. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát pont az a gond, hogy most az orvos tanácsára kialakitott étrendünk van, amiben nincs glutén, ezért irtam. Tudjam mit adhatok a kivsinek amiben ez megtalálható és milyen formában .
2018. aug. 2. 09:25
 7/10 anonim ***** válasza:
De a gyümölcsbe pl nem olyan nehéz beletenni a glutént. És be is van vezetve. Ne hagyd 1 éves kora utánra. A kettőnek semmi köze egymáshoz (tej-glutén).
2018. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az előző írta. Ha jól gondolom, az orvos ilyet nem mondott, hogy ne vezessétek be a glutént.

Ez könnyen beépíthető a hozzátáplálás folyamatába.

Pl. készíts neki 7 gabonás pépet gyümölccsel ízesítve tízórarira. (Azért ezt írom, mert ezt biztosan tudom, hogy tejfehérje allergiás babák is kaphatják, de persze mással is bevezetheted.) Ezt sűrítésre is használhatod.


Az a lényeg, hogy a kettőnek tényleg nincs köze egymáshoz. Ha az orvosod nem mondott mást, kezd el bevezetni. De ha nem vagy biztos a dolgodban, kérdezd meg nyugodtan a gyerekorvost vagy a védőnőt is.

2018. aug. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A 7 gabonás pépböl, hányszor adhatok neki egy héten ?
2018. aug. 11. 11:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden nap mehet, direkt lehet használni glutén bevezetésére.
2018. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!