Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nagyobb családot szeretnék...

Ha nagyobb családot szeretnék akkor érdemes négy gyereket két 'turnusban' vállalni 10 év kihagyással? 22N

Figyelt kérdés
Szerintem egyszerre négy kisgyerek túl nagy feladat lenne, viszont mindig is nagy családról álmodtam és a párom is sok gyereket szeretne. Ezért gondoltam hogy esetleg kettőt szülhetnék 25-26 évesen, kettőt pedig 35-36 éves korom körül (az még talán nem túl késő).
2018. aug. 2. 01:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
3 ne adj isten 4 gyerek nem egyenlő az élet tönkretételével hálistennek :)) Sőt :) De erről nem lehet vitát nyitni.Mint ahogy a kérdező sem azt kérdezte, kinek mi a véleménye a 4 gyerekről.
2018. aug. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%
9 csak egy szerencsétlen, magányos childfree vagy szingli akinek senki nem csinál gyereket és akire 30 év múlva a kutya sem nyitja rá az ajtót. Ettől depis és utálatos, ezért itt a gyerekvállalás topikban szarik össze-vissza, mint egy zavarodott eb.
2018. aug. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
9%
Előző, eltaláltad, valóban chilfdree vagyok, egyébként pedig házasságban élek boldogan egy childfree férjjel :) Sajnálom, hogy nem csinál neked senki gyereket, pedig valódi élvezet nézni a hozzád hasonlókat, hogy még vécére sem tudnak elmenni a pulyától :)
2018. aug. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy pedig megnézem, rátok ki fogja nyitni az ajtót 30 év múlva. elég, ha csak itt a gyiken körülnézek, látható, hogy az esetek közel 100%-ában senki. de majd meglátod drágám :)
2018. aug. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%
Hát az baj, ha a gyiken körülnézve vonsz le messzemenő következtetéseket :) Nem értem, ha ennyire utálod a családot, a gyerekeket, mit keresel ebben a rovatban? :) Bizonygatod magadnak, tényleg mennyire rossz ?
2018. aug. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%

2. Meg vagy te őrűlve???

Mindegyiknek külön fürdőszoba ????

Halvány fogalmad nincs a gyereknevelésről!!!

2018. aug. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 5 van :) És nem tettük tönkre az életünket.

Nálunk kis korkülönbséggel születtek, 2,5 év van az első kettő között, utána meg másfél év, egy év.

Nem bántuk meg, hogy így lett, nekünk a férjem életkora miatt nem fért volna bele nagyobb kihagyás.

Most már a legkisebb is 16 éves, jó látni, ahogy összenőttek, ahogy számítanak egymásra, rokonok már megjegyezték, hogy olyanok, mintha nem is testvérek, hanem barátok lennének.


Nyilván megvan az előnye a 2-szer 2 gyereknek is.

2018. aug. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
88%

OFF: Ezért tart itt ez az ország, ahol... Miért nem lehet elfogadni, hogy valakinek gyerekesen, valakinek meg gyerekmentesen szép az élet? Én nem értem miért kell egymást oltogatni állandóan, sokfélék vagyunk és ez így jó. Mindkét oldalon lehet pozitív és negatív példákat felhozni.

ON: Nekünk 9 és 11 éves mellé jött a pici, nagyjából így szerettük volna, és nagyon örülünk neki. Mindenki nagyon szereti, a nagyok szívesen segítenek körülötte, játszanak vele (önszántukból). Negyedik nem biztos, hogy lesz, de így öten is nagyon boldogok vagyunk. És nem, nem tették tönkre az életünket. Sőt!

2018. aug. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
31%
Te tudod, de arra számíts, ha elmúlik a kisbabás időszak, lehetséges, hogy csöppet sem vágysz rá újra.
2018. aug. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 batta80 ***** válasza:
63%

Szerintem ezt így megtervezni előre marha nehéz, és sok esetben az élet felülírja a terveket.

Mint ahogy a mi esetünkben is, 3 gyereket terveztünk, éppen ennyi idős voltam, mint te, amikor eldöntöttünk, szülők szeretnénk lenni.

Aztán eltelt másfél év, mire összejött, engem kirúgtak az biztosnak hitt állásomból, pár hónapra rá a férjemet is. Kemény időszak várt ránk, de túléltük. Aztán jött az újabb csapás, olyan betegséget diagnosztizáltak a kisfiamnál, ami miatt hónapokig nem is mehetett közösségbe, így 4 éves korában tudtam csak elmenni dolgozni. Minden tartalékot felélve elhiheted, mennyire kellett már az én fizetésem is a családi kasszába.

És amivel sokan nem számolnak, ahogyan mi sem, ki marad otthon a gyerekkel, ha beteg (és a többségük elég sokat betegeskedik, ha közösségbe kerül) ha szünet van, oviban ez évente 9 hét!!!! Az nagyon szerencsés, akinek van időmilliomos, nyugdíjas nagyszülő, aki hajlandó is időnként vigyázni a gyerekre.


Aztán már bele se megyek a logisztikába, mondjuk van két ovis, meg két kisiskolás koordinálni segítsége nélkül nem egyszerű feladat. Nem beszélve a logopédushoz, fejlesztésre hordásról (45 perc 3000 ft, hetente...)


Úgyhogy nekünk marad az egy gyerek sajnos :(

Ennyit bírunk mentálisan és anyagilag is.


Kérdésedre válaszolva, és így visszagondolva, inkább egymás után szülném a 4-et, mondjuk 1-1 év kihagyással, mert így a hosszú nyári szünet az első háromnál simán megoldható lenne, mert úgyis otthon van anyuka a kisebbel.

2018. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!