Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti tehet róla ha az apukát...

Ti tehet róla ha az apukát nem érdekli a gyereke?

Figyelt kérdés

Van pár szülő akiket ismerek, az anyukák egyedül nevelik a gyerekeiket, és engem is egyedül nevelt anyukám. Apukámat láttam talán vagy 15 éve, és az ismerősöknél is az van, hogy apuka nem megy a gyerekért, nem látogatja, nem is érdekli a létezése.

Ebből született meg ez a kérdés. Szerintetek ki lehet a felelős ezért? Csakis a férfi, vagy esetleg a nő?

Bevallom, én arra gondoltam, ha a nők nem szülnének "össze-vissza", annak ellenére hogy az apuka nem akar gyereket, akkor talán nem lenne ez. Vagy ez butaság?

Sokszor hallom azt a sztorit, hogy anyuka azt hitte, majd így megfogja az apát, de az nem hogy maradt, le is lépett inkább.


2018. aug. 3. 06:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ha a férfi előre tudja, hogy nem akar gyereket, akkor minden esetben húzzon gumit (nyilván kivéve ha stabil kapcsolatban biztos benne, hogy a nő fogamzásgátlót szed, amikor persze benne van, hogy átverik, ami tényleg a nettó szemétség kategória, és olyankor tényleg a nő hibája, ha a pasi ott hagyja és a nő hibája, ha a gyereknek ezért apa nélkül kell felnőnie). Szóval, ha a pasi nem akar gyereket, akkor húzzon gumit, mert (bár 100% választás párti vagyok) az abortusz nem játék, és onnantól, hogy a nő terhes lett, csak ő tudja eldönteni, hogy képes-e átesni egy ilyen komoly procedúrán, hogy bírná-e lelkileg, hogy kockáztatja-e a komplikációkat, meg úgy egyáltalán, hogy szeretné-e megszülni, felnevelni azt a gyereket. És persze (remélhetőleg) meghallgatja a pasi szempontjait is, de végül övé a döntés, és egyáltalán nem meglepő, ha esetleg úgy dönt, hogy nem akar abortuszt. És akkor bizony az a férfi apa lesz, és már nem tehet ellene, és illenék felnőnie a feladathoz, mert ha elfut, és megtagadja a saját gyerekét, az csakis az ő lelkiismeretén fog száradni.

Ezután van még az a lehetőség, hogy egy darabig minden idill, aztán valamelyik szülő megkattan, vagy csak eltávolodnak egymástól, elválnak, és az apukának megszakad a kapcsolata a gyerekekkel is. Ilyenkor szerintem kicsit több az az eset, hogy a pasi próbálja letagadni a múltját és nem keresi a gyerekeket, mint az, hogy az anyuka (vagy családtag) kiutálja (és ilyenkor is benne van a kérdés, hogy miért hagyja magát elválasztani a gyerekétől).

Szóval kb így. Semmi nem fekete-fehér, de azért gyakrabban a férfiak hibája, ha nem törődnek a gyerekekkel, mint a nőké. (ezt bizonyítja az is, hogy mennyire ritka és felháborodást keltő eset, ha a fordítottja történik, és a nő hagyja az apjára a gyereket)

2018. aug. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%

A gyerekcsináláshoz két ember kell, de az elvetetése csak egynek a döntése. Ez van, jobbat nem lehet kitalálni. Ha egy férfi nem akar, védekezzen, mert ő akkor és ott dönthet.

Én meg olyat ismerek, ahol anyuka lépett le (de teljesen) két kisovis gyerek mellől önmegvalósítani és társadalmi sztereotípiák ide vagy oda, apának kellett helyt állni. Már nagyobb iskolásak voltak, amikor lett új felesége (közeli rokonom), majd még két gyereke és ma is elég szerető, egymással kedves családnak tűnnek, bár a nagyok már azóta befejezték mind a főiskolát és szintén párt találtak.

Persze gyakoribb, hogy a férfi nem akarja feladni mégse a kényelmét, sérelmezi, hogy hátrébb kerül a sorrendben, fiatalabbtól és kevésbé fáradttól akar szexet, vagy az anya magányossá válik otthon, vagy túlfélti, pajzsként használja a gyereket, de mégsem lehet általánosítani, hogy ki lehetett a hibás, ha egy család szétmegy, és főleg nem lehet kívülről megítélni.

2018. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
32%

Miért szül olyan embernek, aki nem szereti a gyerekeket?


ALAP, hogy házasság, szülés, stb. előtt leülünk, BESZÉLGETÜNK ezekről, de úgy mindennapokban is szóba kerül, látom a reakcióját, stb.


Ha egyértelműen frászt kap a gyerekektől nem rezonál rájuk, akkor dehogyis szülök, hanem élünk kettesben (nekem sem létszükséglet a gyerek, ha nem lesz, nem lesz).

2018. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ezeknek a nőknek nem alap a megbeszélés, nem lényeg hogy a pasi akar e gyereket vagy sem. Mint írtam, van nő, aki azért szült, mert így hátha lehorgonyoz mellette a férfi, vagy csak eldöntötte egyedül hogy neki kell egy "babóca". Aztán meg sírnak hogy az apa nem keresi a gyereket, tudomást se akar róla hallani. Aztán ezek a nők szidják a férfiakat hogy mekkora egy mocsadék.
2018. aug. 3. 13:12
 15/17 anonim ***** válasza:
95%
És ezek a férfiak miért nemzenek gyereket?
2018. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Egyik oldalt sem védem, te igen?

Valószínű, hogy hisznek a nőnek hogy szed gyógyszert, ezt el is hiszik, a nők pedig vissza élnek ezzel. Ezért nemzenek gyereket. Szerintem.

2018. aug. 3. 13:25
 17/17 anonim ***** válasza:
12-es voltam. Lehet, hogy nem akarod védeni, de folyton azt írod, "minek szülnek", csak ezért kérdeztem vissza. Persze biztos vannak olyan párok, ahol ennyit a bizalomról és szeretetről... de szerintem a leggyakoribb, hogy a férfi egyszerűen bizonyos helyzetekben nem az agyával gondolkodik, utána pedig hiába fenyegeti a nőt, hogy menjen abortuszra, különben elhagyja. De hát az sem lenne igazságos, hogy ha úgy szólna a törvény, hogy a férfiak is dönthessek e kérdésben - szerinted az mit eredményezne? -, úgyhogy bizalmatlanság esetén marad a gumi.
2018. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!