Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is túlgondolom,...

Szerintetek is túlgondolom, vagy jól döntöttem?

Figyelt kérdés
Van 3 szép kisfiam(4éves,2éves és 3 hósak) A szüleim nagyon szeretik az unokáikat, a nagyfiammal mondhatjuk (kimondatlanul is) szorosabb a kapcsolatuk. Ő nagyon hasonlít apukámra mint külsőre és belsőre. Na most a héten anyuék kitalálták, hogy elviszik hétvégére a telekre magukkal, de csak a nagyobbikat.. Mondtam nekik, hogy ezt így nem szeretném. Vagy vigyék mind kettőt vagy egyiket sem. (a kisebbik fiam nagyon éles eszű, fejlettebb a koránál, sokkal többet felfog mint ilyenkor a legtöbb gyerek) Erre felháborodtak, hogy de kettőt nem bírnak egyszerre(a múltkor 1 hétig is bírták) aztán meg, hogy most picit többet akarnak a nagyobbik kal foglalkozni, aztán jött, hogy majd legközelebb csak a kicsit viszik. Ami tudom, hogy sosem jön el mert a nagy ha kiejti a száján, hogy vigyék, tuti nem hagyják itt.. Én tudom milyen az amikor a nagyi jobban szereti az egyik unokáját a másiknál. Átéltem. Nagyanyám sokkal jobban szerette az unokahugomat mindig is. Ő volt a tökéletes unoka, vitte magával nyaralni engem meg ilyen olyan indokkal lepattintott... Sok keserűség okozva nekem ezzel. Szóval emiatt nem szeretném ha a kisebbik fiam bármi hasonlót érezzen.Amikor ezt mondtam anyuéknak, leszóltak, hogy errő szó sincs meg ez csak a saját agyszüleményem stb. Én akkor is így érzem, hogy ez így a helyes.. Különben 3 unokájuk van. Ha a legkisebb is elég nagy lesz akkor mi lesz, ha már most nem bírnak ki 2 napot 2 gyerekkel..? Szerintetek jól döntöttem?
2018. aug. 3. 20:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem tulgondolod, én hagytam volna, hogy, a nagyobbat vigyék, ha te otthon nem úgy adod elő a középső fiadnak, hogy micsoda dráma ez, hanem normálisan, akkor ő is természetesnek fogta volna fel.
2018. aug. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

NE!!! NE ENGEDD, KÜLÖN NE!!

Nalunk mindig en voltam otthon hagyva es a batyamat vitték... nagyon megvisel a mai napig, vitték nyaralni, állatkertbe stb..en meg maradtam otthon Anyukámmal...

2018. aug. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Azzal egyetértek, hogy egyformán bánjanak a 2 gyerekkel. De, ez a mondatod szerintem nem szép: "Ha a legkisebb is elég nagy lesz akkor mi lesz, ha már most nem bírnak ki 2 napot 2 gyerekkel..? " Egyrészt nem nekik szülted a gyereket, és köszönd meg, ha vigyáznak rájuk. Másrészt simán lehet, hogy csak 1 gyerekkel tud kényelmesen elleni egy idősebb pár, és kettő már teher számukra, három pedig pláne. Ha azt mondják, hogy nem bírnak kettővel, akkor én semmiképp nem erőltetném, hogy mindkettő náluk legyen, viszont ahhoz ragaszkodnék, hogy egyszer az egyik, egyszer a másik..ha viszont ez így nem tetszik nekik, akkor én is azt mondanám, hogy akkor egyik sem megy.
2018. aug. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én örülök, hogy szeretik őket és vigyáznak rájuk. De tudom, hogy ez a nem bírnak kettővel csak ürügy... Mert máskor bírnak velük. Nem nekik szültem őket igen, habár ők néha hajlamosak ezt másképp gondolni.legalábbis úgy érzem. Most sem én szorgalmazta, hogy vigyék magukkal b@rmelyiket is. Kettes válaszoló, igen én is hasonlóképpen éltem meg, hogy mindíg otthon voltam hagyva. 1-es :Mit mondjak a kicsinek amikor a nagy a hazajövetel után 1 hétig nyomja majd az élmény beszámolót és ő meg kérdezi, hogy őt miért nem vitték el? Mert, hogy hasonló eset már még történt..
2018. aug. 3. 20:40
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak ürügynek érzed, akkor nyugodtan mondd nekik, hogy nem vihetik el az egyiket. Én sem hagynám, hogy megbántsák a többi gyerekemet..
2018. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
29%

2 évesen már tudja mondani őt miért nem vitték el?

Most a két gyerek között igen van nagy különbség egy 4 évesnek a nyaralás igazi élmény. Ő már nyitottabb rugalmasabb de egy 2 éves nem.

Elengedtem volna így te a kisebbel lehettél volna "kettesben" mert a pici még szinte szobanövény

2018. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Az lehet, hogy egyesével elengedném, de amint látnám, hogy csak a nagyobbat vinnék, a középsőt nem, ez is megszűnne.

Nem hagynám a kivételezést.

2018. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Mint ahogy fentebb írtam, a 2 éve sem jóval fejlettebb a koránál. Összetett mondatokban beszél, rollerezik, kezeli a távirányítót és még sorolhatnám... Mind emellett nagyon érzékeny is. Én őt jelenleg egy 3,5 éves szintjére tenném.. És igen megkérdezed amikor a papa elvitték a nagyot autó kiállításra, hogy ő miért nem ment.. Hirtelen azt sem tudtam mit feleljek.Szóval szeretném megkímélni magamat meg a gyereket is ettől... Ugyanakkor a nagy is kérdezgené, hogy a pici miért nem megy(ő igaz 4 éves, viszont nincs azon a szinten)
2018. aug. 3. 21:27
 9/20 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért
2018. aug. 3. 21:29
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem teljesen igazad van. Aki ezt nem élte át, nem tudja milyen érzés. Én se engedtem volna így.


Ha tényleg legközelebb a kicsit viszik és már most lefixálja mikor van az, akkor okés. De tök gáz, hogy még ők háborodnak fel...

2018. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!