Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is túlgondolom,...

Szerintetek is túlgondolom, vagy jól döntöttem?

Figyelt kérdés
Van 3 szép kisfiam(4éves,2éves és 3 hósak) A szüleim nagyon szeretik az unokáikat, a nagyfiammal mondhatjuk (kimondatlanul is) szorosabb a kapcsolatuk. Ő nagyon hasonlít apukámra mint külsőre és belsőre. Na most a héten anyuék kitalálták, hogy elviszik hétvégére a telekre magukkal, de csak a nagyobbikat.. Mondtam nekik, hogy ezt így nem szeretném. Vagy vigyék mind kettőt vagy egyiket sem. (a kisebbik fiam nagyon éles eszű, fejlettebb a koránál, sokkal többet felfog mint ilyenkor a legtöbb gyerek) Erre felháborodtak, hogy de kettőt nem bírnak egyszerre(a múltkor 1 hétig is bírták) aztán meg, hogy most picit többet akarnak a nagyobbik kal foglalkozni, aztán jött, hogy majd legközelebb csak a kicsit viszik. Ami tudom, hogy sosem jön el mert a nagy ha kiejti a száján, hogy vigyék, tuti nem hagyják itt.. Én tudom milyen az amikor a nagyi jobban szereti az egyik unokáját a másiknál. Átéltem. Nagyanyám sokkal jobban szerette az unokahugomat mindig is. Ő volt a tökéletes unoka, vitte magával nyaralni engem meg ilyen olyan indokkal lepattintott... Sok keserűség okozva nekem ezzel. Szóval emiatt nem szeretném ha a kisebbik fiam bármi hasonlót érezzen.Amikor ezt mondtam anyuéknak, leszóltak, hogy errő szó sincs meg ez csak a saját agyszüleményem stb. Én akkor is így érzem, hogy ez így a helyes.. Különben 3 unokájuk van. Ha a legkisebb is elég nagy lesz akkor mi lesz, ha már most nem bírnak ki 2 napot 2 gyerekkel..? Szerintetek jól döntöttem?
2018. aug. 3. 20:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha tényleg jobban szeretik a nagyobbat, akkor ezt abban a helyzetben is érezni fogja, amikor egyszerre elviszik őket. Ilyen szempontból mindegy is.

Nekem amúgy a képembe is mondta a nagymamám, hogy a tesómat jobban szereti.


Nem lehet előre tudni hogy alakul ez.

Szerintem a gyerekekkel kell mindig megbeszélni, hogy mit szólnának ha így és így lenne.

Nálunk most az a menő, ha egyedül megetnek el csak egy-egy napra, mert akkor 100% figyelem az övék. (Mondjuk már nagyobbak)

2018. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy eleve az ő hozzaallasukkal van baj úgy értem ahogy az elottem lévő irta:a középső másból is érezni fogja hogy a nagy a a kedvenc. Hacsak nem különösen belato és változásra képes szüleid vannak.

Az én anyósom is a nagyfiamat szereti legjobban mert kedves udvarias simulekony es nagyon könnyű vele boldogulni.

A következő két gyereket már nem bírja annyira. És én alairom hogy velük ezerszer nehezebb neki.

A gyerekek is érzik tudják ezt.

Kizarni az életünkből nem akarom és nem is tudom pláne mert nem az én szulom.

Értem miért fáj neked ez az egész de a megoldást nem látom abban hogy a kisebbet vagy kisebbeket is rájuk erolteted majd.

2018. aug. 4. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem lehet jó mindkettőnek, ne legyen jó egyiknek sem? Érdekes felfogás.
2018. aug. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anyukámnak van egy ilyen kattanása, felteszem saját gyerekkori tapasztalatai alapján, hogy kizárólag egyben hajlandó elvinni a 3 gyerekemet, nyilván mióta mindenki elmúlt már másfél éves. Azt mondja, tesók, nem szabad kivételezni, a mamához együtt kell menni és kész. Nekem ez jó, mert olyankor van időnk kettesben idehaza a férjemmel. :) Aztán úgy alakult, hogy anyósom is mindenkit elvisz, sőt, ő még hozzácsapja az egykorú unokatesót is sokszor. Persze ha arról van szó, hogy az óvodást haza kell hozni valamiért hirtelen, akkor csak egy gyerekért szaladnak. :)

Elfáradnak a nagyszülők? El. Szívesen csinálják? Igen. Kell-e kettesben töltött idő a gyereknek? Nos, szerintem a nagyszülőtől nem olyan fontos ez, anyával meg apával pedig szokott lenni.

Kérdésedre válaszolva, ha néha elviszik a nagyot olyan programra, ami csak neki való, de legközelebb a kicsit is valami babásabb helyre, akkor nem drámáznék rajta. De ha egyértelmű a tendencia, hogy mindig csak a nagyot ajnározzák, akkor én is közbelépnék. A tesók kapcsolatának is sokat áthat az efféle kivételezés. Egy kétéves kisfiút pedig nem elvinni autókiállításra, nos ez gonoszság!!! :P

2018. aug. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én azt csinálnám a helyedben hogy csak úgy engedném el a nagyot a nagyszülőkhöz,ha lenne konkrét időpont hogy mikor viszik el a középsőt!Vagy először vigyék el a középsőt unoka-nagyszülő programra és utána vihetik a nagyot!

Tudom milyen megkülönböztetettnek lenni,hiszen én is az vagyok a nagyszüleim szemében!Kicsikénk borzasztóan éltem meg,hogy mindig a nővérem volt a jó,az okos,a kedvenc unoka nekik én pedig amolyan sallang voltam!Mára már túl leptem ezen valamelyest,de hazudnék ha azt mondanám nem zavar a mai napig is!

És mivel neked is volt benne részed hogy milyen pocsék érzés ez,ne hagyd hogy a gyerekednek is át kelljen ezen mennie!

2018. aug. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

15# vagyok

Nem tudom hogy mi rosszat írtam,hogy le kellett pontozni,hiszen csak a véleményemet fejtettem ki,de te biztos tudod.....

2018. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Megerősítettetek, hogy jól döntöttem. Sajnos arra várhat ék, hogy a kicsit is így elvigyékhiába mondják. Max egy fél /1 órás játszótérre, de nem egy hétvégére. Ez van, el kell fogadni! Mindenkinek ment a zöld kezecske,
2018. aug. 4. 13:33
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát én pl utáltam, hogy ha valamit a hülye kisöcsém nem akart, akkor én is meg voltam tőle fosztva.


Máig nem vagyok jóban emiatt a testvéremmel, mert MINDENNEL ez volt, állandóan a nyakamon lógott.

Ha el akartam menni 14-15 évesen fagyizni a haverokkal, akkor jött ő is.

Moziba is "együtt" mentünk, ha más filmet akartam volna nézni azt nem lehetett, mert az öcsinek "nem való", stb.


29 vagyok, nem érdekel semmilyen szinten a testvérem, a szüleim hülyesége miatt tönkrebxta a gyerekkoromat.

Lényegében ő parancsolt, én bármit akartam "csak együtt" lehetett.

2018. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó


Ilyen pici korban, ami a kerdezo gyerekeinel van, meg ez nagyon nagy serulest okozhat ha kivételezés van..

Persze kesobb mar menjenek kulon ide-oda.. de ilyen kis korban es meg már

2018. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Meg már= még más



Gondolom moziba nem 2 ,4 évesen mentetek. Ezt felesleges hasonlítgatni!:/

2018. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!