Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korától van a...

Hány éves korától van a gyereketeknek mobiltelefonja?

Figyelt kérdés
2018. aug. 6. 16:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 7.es koromban vettek egy alaptelefont, azelőtt az Anyukámét vittem táborba, kirándulásra. Ennek már kb. 13 éve.
2018. aug. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
13%

Miért lett kb mindenki lepontozva?

Ennyire rossz dolog, hogy a gyereket el lehet érni bármikor, vagy mi? :D

2018. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A legnagyobb és a legkisebb 12 évesen kapott, a középsőnek 10 éves korában anyámék vettek karácsonyra, határozott tiltásom ellenére. Hívogatták is rajta, még suliidőben is, ezzel többször kellemetlen helyzetbe hozva a gyereket (pedig némítva volt).

A nagynak azért lett, mert akkor kezdett egyedül suliba és hazajárni, ráadásul akkor költöztünk új helyre. Jól jött. Amúgy teljesen ostoba telefon volt, akkor még nem is nagyon voltak okosak (a gyerek azóta felnőtt férfi lett). A kicsi is akkor kapta, mikor már várható volt, hogy hamarosan egyedül fog járni, illetve a nővérével egyeztettek néha, mert általában együtt jöttek haza.

2018. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

12-es: azért, mert 7-8 évesnek totál felesleges. Iskolába elvileg hozzák-viszik, ha bármi van a suliból fel tudják hívni. Szünetekben manapság nem hinném, hogy sok 7-8 évest hagynának otthon egyedül, hogy szükség legyen az elérhetőségre.

Tudom, fejlődni kell a korral, de tény, hogy nem is olyan nagyon régen (mondjuk 20-30 éve) a legtöbb családban még vezetékes telefon sem volt, nemhogy mobil. Én 9 évesen három kerülettel arrébb jártam iskolába, metróval és trolival közlekedtem, tök egyedül. Igen, voltak akkor is veszélyek, de megtanítottak közlekedni, az építési területen a dombok között bujkáló mutogatós bácsit meg kiröhögtem és mentem tovább. Nem volt szükség ellenőrzésre, akárki akármit mond, az akkori 9-10 évesek önállóbbak voltak mint a mai 15-18 évesek nagy része.

Persze, én is használom,mert már van, a gyerekeim is, tartjuk a kapcsolatot folyamatosan ha szükséges; igen, infaktusközeli állapotba kerülök, ha a 14 éves lányom nem veszi fel azonnal a telóját, aztán meg kiröhögöm magam, mert rájöttem, hogy elnéztem az időt és még a suliban van, órán (nyilván nem most, nyáron). Neki épp nemrégiben romlott el a telefonja (ő hibájából, nem javítható, ezért nem kap újat, keresünk egy régebbi használhatót itthon), egész jól elvan nélküle.

A lepontozás azoknak szól, akik szerint már egy elsős gyereknek is létfontosságú a telefon. Nem, nem az!

2018. aug. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Utolso, teljesen igazad van, de engem is lepontoztak pedig en azt irtam h eszunkben sincs a 8 evesunknek mobilt venni... Itt semmilyen valasz nem jo :D
2018. aug. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, utána néztem én is. Szerintem a két "tábor" egymást pontozgatja le. Engem nem annyira érdekel a pontozgatósdi, már rájöttem, hogy a "like" gomb helyett használják. Általában, ha válaszolok valamire (nem túl gyakran), igyekszem hasznosat írni. Nyilván az ember saját tapasztalat alapján tud véleményt mondani bármiről, tehát nyilván adott kérdéshez olyat fogok írni, ami nekem hasznos volt. Ettől persze másnak lehet, hogy nem hasznos, de attól még nem feltétlenül hülyeség.

Telefonügyben: aki azt írta, hogy külföldre költözéskor kapott a gyerek, az én szememben teljesen hasznos válasz, az adott helyzetben valóban nem árt, ha követhető a gyermek. De van, aki azt is lepontozta.

2018. aug. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#14


"Iskolába elvileg hozzák-viszik"

Ezt honnan veszed? Alig van olyan ismerősöm, aki hozza-viszi, legtöbb gyerek akit ismerek, egyedül jár be suliba (gyalog, busz, vonat, bicikli, roller, stb, esetleg ezek kombinációja)

Pl a falunkban a legtöbb felnőtt se bajlódik autóval, a vonat sokkal kényelmesebb, félóránként jár, szép új klímás flirt. A reggeli vonat dugig van általános sulis gyerekekkel, akik csapatosan, vagy egyedül, de mindenképp szülő nélkül vonatozgatnak. Nekik pl elég jó, mert a mávnak van olyan jó szokása, hogy késik, kimarad egy járat, csak x megállóig jár, ekkor elég jól tud jönni, ha a gyerek haza tud szólni, hogy "ugyanmár anyám, ne kapj szívrohamot, ha 5 órával később érek haza, nem elraboltak, csak a vonat késik"...


"Szünetekben manapság nem hinném, hogy sok 7-8 évest hagynának otthon egyedül"

Ezt se teljesen értem, szintén majdnem az összes gyerek egyedül van legalább x időre a környezetemben...


Én az után kaptam telefont (másodikban), hogy egy szép napon elindultunk otthonról egyszerre anyukámmal, ő zárta az ajtót, én felszálltam a buszra, mentem suliba, ő meg ment gyalog munkába. Délután, mikor hazabuszoztam, a ház előtt jöttem rá, hogy bent maradt a kulcsom. :D Úgyhogy én ücsörögtem pár órát a küszöbön és hallgattam ahogy csörög, csörög bent a vezetékes (mindig felhívtam anyát, mikor hazaértem, ő meg kezdett aggódni, hogy már otthon kellene lennem, de csak nem hívom), anya meg sík ideg volt egész nap.


Vagy itt mindenkinél háztartásbeli az egyik szülő, és ráér egész nap a gyereket pesztrálni, mindenhova kísérgetni? Vagy van teljes állású bébiszitter? Vagy mi?

Nekem ez fura, no. :)


Azt se értem, hogy egy olyan modellben, amit én is kaptam, ami CSAK telefonálásra és sms-re jó, mi a rossz? De komolyan. Drágának nem drága, el nem vonja a figyelmét, függőséget nem okoz mert semmi izgalmas nincs benne, nem lopják el, "menőzni" nem tud vele.... nincs érdemi ellenérv a "butafon" ellen.

2018. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!