Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyedül az...

Miért van az, hogy egyedül az játszótéri anyukákkal nem tudok normálisan kijönni?

Figyelt kérdés

Most már a második gyermeknél tapasztalom az itthon töltött idő alatt, hogy a játszótéren nem tudok ismerkedni, alapszinten kommunikálni. Nem gondolok durva dolgokra, én nem szeretnék senkire rátelepedni, de olyan befordultak körülöttem az anyukák. Én eddig úgy tapasztaltam, hogy új munkahely, orvosi rendelő, ügyintézés, mindig szépen el tudok vegyülni és a társadalom "aktív" része lenni. De egyszerűen akármikor megyek játszóra számomra fojtó a feszültség, a letargia.


Én fogtam ki ilyen anyukákat? Ez pusztán szerencsétlen esetek együttese lehet vagy valóban Ti is tapasztaljátok ezt? (ja és ugyanezt tapasztalom ringatón, babaúszáson, nagyon zárkózottak és letargikusak az anyukák)


2018. aug. 7. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
En zarkozott.vagyok, introvertalt, raadasul bazi nehez most az eletem, megis eltudok beszelgetni a jatszon, a legtobb baratnom most onnan van, es kedvelnek. Szinte mindenkivel elbeszelgetek. Szerintem csak kakan is csomot keresel
2018. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Mi játszinkon senki nem barátkozik egymással, néha 1-2 szót váltunk, de mindenki be van fordulva, csak a gyerekkel foglalkoznak ,vagy ha már nem "kell" leülnek egy padra telefonozni.

Mondjuk nincsenek is sokan csak késő délután, akkor meg már mi nem megyünk arra a játszira lehet az is a baj.

2018. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Nemrég tettem fel én is hasonló kérdést.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Én sem értem miért van ez.

2018. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Hát nem tudom. Én vagyok az anyuka aki a játszi legtávolabbi padjára ül le és csak a saját gyerekével kommunikál. Antiszociális vagyok és kifejezetten zavar ha valaki közeledni próbál.

A védőnőnél, orvosnál van hogy elbeszélgetek de kizárólag akkor ha más kezdeményez és csakis azért mert nem vagyok bunkó.

2018. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

2: nekem mondjuk 4 es 2evesem van de ha leulnek telefonozni hamar a korhazba kotnenk ki ahogy ezek zuzni tudnak a jatszon. Es az atlag korosztaly 3-4 ev es ezert nem is nagyon latok padon ulo telefont nyomkodo anyakat (nyilvan van amelyik folyton telefonal vagy emailt olvas homokozas kozben de mivel nem tul kenyelmes, nem ez a jellemzo) szoval nekem fura hogy ezt irod (elhiszem de nalunk nem igy van)

Az jellemzo hogy mindenki a sajat gyereket terelgeti meg utana megy jatekrol jatekra de kozben azert mjndig beszelgetunk, ha idegen, kkor a gyereken keresztul kezdunk el beszelgetni pl tipikus eset hogy a homokozoba vita lesz a jatekon es akkor en mondom neki hogy "mindig a mase kell" erre nevet es mar mondja is hogy "igen, sajnos most ez egy ilyen korszak...tied ia ovis? Stb...hova jar melyik csoport es meg sorolhatnam. Mindog van tema. Pedig mint monstam en befele fordulo.vagyok.


Akik feszesebbek, az elso babas 1 ev koruli kismamik, akik letenni alig merik a gyereket, meg az 5-6 eves culak szulei akiknek az eletunalom is kiul az arcara hogy melo utan meg a gyerekkel jatszozni is kell, es latszik rajtuk hogy 5 percenkent az orajuk nezik es fejben total mashol vannak. Igen, ilyenek malunk is vannak. De alapvetoen mindig van traccs :)


1

2018. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

Az attól is függ, milyen anyukák vannak épp ott.

Nálunk elég vegyes. Ha olyan a légkör (pl pár napja pár cigány kisgyerek, szülő nélkül, megállás nélkül káromkodtak, energiaitalt ittak, szétköpködték, szemeteltek. Szülők, ha vannak, az se ér ez ellen semmit.), akkor be se térek, megyünk a másik játszótérre.

De vannak normális anyukák, és mivel az én babám nyolc hós, szoktunk beszélgetni, mikor a kicsik haverkodni szeretnének a fiammal. Velük jól elvagyunk, intelligensek, igényesek a viselkedésükre, higiéniájukra, beszédükre. Ha nem is vagyunk kebelbarátok, jól elvagyunk. Nekem ez kell is, mert nem sok embert ismerek itt.

2018. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Amigy szerintem.nagyon nem mindegy hogy Pest belvaros vagy kertvaros pl....szoval en kertvarosban lakom es tudom, hogy ha itt beszelgetni kezdek valakivel, jo esellyel naponta talalkpzni fogunk es beszelgetunk, esetleg van minimum 8 kozos ismerosunk, akit fel lehet dobni temanak, vagy ugyanaz a vedononk vagy ugyanoda jarnak majd oviba a gyerkek (mivel egy ovi va ez kb tuti.....ha egy korosztaly jo eselyellel egy csoport...) na szvoal ugyanez meglehet egy lakotelepen is, de nem evidens...mondjuk adott egy Maltai jatsuo ahova nem csak a kornyekrol mennek hanem jatszoter turizmus is mukodik...persze hogy kevesbe beszelgetosek a kismamak..en sem fogok bele beszelgetesbe olyannal akirol tudlm hogy a budos eletbe nem latom tobbet...a cigany gyerekek meg megint mas teszta...azok ak a szuleicel mi a fenerol beszelgetnek? Jut eszembe egyszer a mi jatsuonkra is tevedt egy...gondoltam az "artatlansag velelme" mindenkit megillat hat beszelgetni kezdtem vele....a masodik mondata ez volt a szia mekkora a babad utan: "nem tudod hany hetet kell varni kaparas utan a szexel?" Esku !!! Nem rasszizmua es nem vicc....ezt igy bekerdezte tolem...szoktam latni ot mint mondtam ez kisvaros...tudom melyik hazba lakik....de azota elvbol nem elegyedek szoba cigo kismamikkal
2018. aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Nekem az a tapasztalatom (és pont amiért nem csípem a játszóteres beszélgetéseket), hogy

1. felszínesek

2. egyoldalúak


Azaz: a beszélgetést kezdeményező anyuka csak unatkozik mert nincs kihez szólnia ezért csak beszélni akar, de nem igazából beszélGETni, illetve csak ugyanazok a semmitmondó dolgok hangzanak el (napirend, jajdejóezakörnyék, a gyerek miket eszik már, van-e tesója, mikor megy bölcsibe/oviba). Na most ezek engem egy idegen gyerekről baromira nem érdekelnek. Milliószor találnak meg játszós anyukák (biztos barátságos fej van, nem tudom), szinte mindegyik egy kaptafa......ugyanazok az unalmas, számomra semmitmondó körmondatok és a bevezető után jön a litánia a gyerekükről és a nevelési elveikről. (szopi vs. tápszer, hordozás vs. babakocsi, stb.).


Lehet te is így akarsz ismerkedni, nem?

2018. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
8. vagyok, lehagytam: rólam is lehet azt hiszik letargikus vagyok miközben beszélnek hozzám, holott csak nem érdekel a vadidegen gyerekük mindennapjai sem a nevelési irányzataik.
2018. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Valami témával nyitni kell a beszélgetést. 😄

Mivel nem ismer és ez a közös pont, így a gyerekről fog kezdetben beszélni.

Megnézném a fejezeket, ha odamenne egy anyuka és mondjuk elmesélné a hétvégéjét, és egy név se lenne ismerős.

Vagy szerintetek mivel kéne nyitnia a beszélgetést? Nincs közös tanár \program stb.

Én is lejátszottam az ilyen beszélgetést vagy 50x már és 1 volt az, akivel később is megmaradt a kapcsolat és már másról is tudunk beszélni.

2018. aug. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!