Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy az édesanyá...

Tényleg igaz, hogy az édesanyának van egy kedves és egy kevésbé kedves gyermeke?

Figyelt kérdés

Már többször halottam, hogy egy anya nem tudja egyenlően szeretni a gyermekeit, egyiket mindig jobban szereti mint a másikat, mindig van egy kedvenc és egy kevésbé kedves, akár hányan is vannak

Én nekem nincs még gyermekem, de belegondolni is rossz, hogy nem tudom elégé egyenlően szeretni majd őket


2018. aug. 10. 21:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, miért van ez? Vagy csak így jött? Elárulod?
2018. aug. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%

Nekem ez a legutaltabb mondat a gyerekneveles soran. Pedig van egy pár agymenes.

Ezt olyanok találták ki és érzik így akiket sajnos saját bőrünkön érint.

Tehát ők olyan családból származnak ahol ők voltak akit nem szerettek, vagy nem jól szerettek.

Nekem 4 gyerekem van.

Mindet imádom. Van akivel konnyu együtt élni, van akivel nehéz nagyon. De ettől a szeretetem végtelen mind irányába.

Anyósom hangoztatja mindig a gyerekeim füle hallatára hogy minden szülőnek van kedvence én meg mindig elmondom hogy ez nem így van.

A szeretetet nem szabad osszekeverni azzal hogy könnyű e a szülő dolga azzal a gyerekkel.

Szerencsére nekem a szüleim se éreztették egyikünkkel se hogy különbség lenne köztünk.

2018. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%

Tehát te voltál a kedvenc utolsó:)


Nekem van kedvenc uncsitesóm, pedig 9 van belőlük. A kevenccel jövök ki a legjobban, hasonlít rám.


Van kedvenc szülőm is, akivel a legszívesebben beszélem meg a dolgaimat.


A kedvenc általában az, akit azért szeretsz, mert magadra emlékeztet, vagy pont olyan, amilyen te mindig akartál lenni.


Én voltam a jókislány, velem volt könnyebb, de anya mégis az öcsémet bírja jobban, mert hasonlít rá a viselkedése.


Anyaként rendkívül nehèz lehet beismerni akár magunknak is, de be kell, hogy el tudjuk fogadni és fel tudjuk dolgozni, hiszen ez normális.


Aki tagadásban él, mint az én anyám, annak a gyermeke jobban sérül.

2018. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem voltam kedvenc :) mint írtam NEM volt semmi megkülönböztetés. Mind így gondoljuk. Elhiszen hogy aki nem ebben él annak nehéz elképzelni ezt, csak épp az a szitu nagyon szomorú...
2018. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%
Bizony hogy van. Ezt kb kivétel nélkül minden többgyerekes családban látom. Legyenek akár kicsik a gyerekek, akár már felnőttek. Sőt. Nekem csak 1 gyerekem van épp ezért. Mi az oka? Fiam van és általában jobban kijovok a kislányokkal. Viszont ugye megvan az esély h a 2.kilany legyen. Én meg nem akarom őt jobban szeretni mint a fiam!
2018. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
23%
utolsó pont ugyan ez az oka amiért csak egy gyerekünk van! nekem is fiam van pedig mindig lányt akartam. de most már hogy itt van a fiam, annyira szeretem hogy úgy érzem nem lenne fair a másik gyerekkel szemben, mert biztosan nem tudnám egyformán/ugyan annyira szereti a másikat mint a fiam. majd talán akkor lesz 2. gyerekünk ha a fiam már nagyobb és nem igényel engem annyira. mondjuk kamaszkorban. akkora korkülönbséggel már szinte nem is testvérek (vagyis testvérek biológiailag de nem együtt nőnek fel, nem ismerik egymást annyira szorosan mint azok akik között kis korkülönbség van és együtt nőnek fel).
2018. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van ahol előfordul, ezt nem vitatom. De azok nem valók szülőnek.

3 gyerekem van, az életemet adnám mindegyikért, imádom és imádtam őket mindig. Nyilván nem ugyanazt szeretem a 26 éves felnőtt fiamban mint a 18 és 14 éves lányaimban. Természetre, gondolkodásra a középső hasonlít rám, külsőre a "kicsi" kiköpött másom.

Mindegyikkel voltak/vannak kisebb-nagyobb pengeváltások, főleg kamaszkorban; ez a kicsinél mostanság kezd csúcsosodni, és ő olyan természet, hogy tudom, hogy lesznek gondjaink egymással. Ettől viszont még szeretem, mert amúgy értelmes és okos, normális kiscsaj. Nem lehet, és nem is kell egyformán szeretni mindenkit. Minden ember különböző, mindenben más a szerethető, de attól szülő valaki, hogy ismeri a gyerekeit, és tudja, hogy melyiket hogyan "kell" szeretni.

2018. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez alapján amit néhányan írtok, mindenkinek csak 1 gyereke születne...mennyi idő alatt halna ki az emberiség?
2018. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Most még 2 van, hamarosan 3 gyerekünk lesz de mindet egyformán szeretjük.
2020. szept. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Gratulálok a 3.babához utolsó válaszoló!


Nekem egy kislányom és egy kisfiam van de mind a kettőt egyformán szeretem. Az első babánál kisfiúra vágytam, kislány lett. De annyira szerettem (és persze most is) hogy el sem bírtam volna képzelni akkor, hogy egy kisfiút hogy lehetne szeretni úgy ahogy őt. Nemhogy egy kisfiút, hanem a leendő kistesót. Aztán jött a 2.baba. Sokáig az volt bennem hogy nem fogom tudni úgy szeretni ahogy a kislányomat. Kiderült, hogy kisfiút várok... megszületett...és ismét ugyanúgy, ugyanannyira szerelmes lettem mint anno a kislányomba mikor megszületett. Teljességgel mondhatom hogy a mai napig egyformán, ugyanúgy szeretem őket.

Lányom 5 éves, fiam 2. <3

2020. szept. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!