Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztszülő keredztelő nélkül?

Keresztszülő keredztelő nélkül?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok megkeresztelve, nem is ragaszkodom hozzá, hogy a születendő gyermekem meg legyen. Ennek ellenére lehet "keresztszülőket" felkérni? Ha igen hányat szokás? Lehet mondjuk 2 keresztanyja és egy keresztapja?
2018. aug. 12. 13:40
 1/8 A kérdező kommentje:
*keresztelő
2018. aug. 12. 13:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minek akarsz felkérni keresztszülőt ha nem akarod megkeresztelni...tudod egyáltalán mi a szerepe a keresztszülőknek a keresztény vallásban? Kérd meg a haverod/rokonod pótszülőnek...ha elfogadja gondolom papír nelkul is megfelelnek majd...hiszen ez az egész bizalmi kérdés, felette kell álljon annak, hogy most van e papír róla vagy nincs.
2018. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Mindent lehet. Nálunk sem volt keresztelő, de attól még tiszteletbeli keresztszülei vannak a gyerekemnek.
2018. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Talán nem kellene csúfot űzni ebből is... Nevetséges az elképzelés is.
2018. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyermeked így is megkeresztelik.

A párom sincs megkeresztelve, én és a gyerekünk meg vagyunk. Nem feltétel.

A tiszteletbeliség viszont itt butaság, és tényleg sértő. Ez egy vallási szertartás. Aki nem vallásos, tarthat névadót az önkormányzatnál.

2018. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Naná! Az én anyám is azt mondta minden rokonnak és barátnőjének, hogy ő lenne az én keresztszülőm, ha lett volna keresztelő meg keresztszülőnek hívja így mindig kaptam sok ajándékot.
2018. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akár 60 keresztszülőt is felkérhetsz, ha nem hivatalos. Egyébként egyházjogilag max. két keresztszülő lehet.

Én nem csinálnék ebből ilyen "játékot", mert majd X év múlva bemutatja a "keresztszüleit" így, aztán utána magyarázkodhat, hogy amúgy nincs megkeresztelve...

A keresztelő nem egy szokás, ha nincs mögötte hit, akkor nem több bohóckodásnál. Tehát inkább ne legyen keresztelő, ha amúgy nem vennétek komolyan. De keresztszülőnek meg milyen funkciója lenne azon kívül, hogy így lehetne hívni?

2018. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt sosem értettem. Ha nincs keresztelő, akkor keresztszülő sincs. Ha vannak közeli barátaitok, akiknek fontos a gyereketek, azoknak fontos lesz akkor is, ha nem aggatok rájuk olyan megnevezést, ami nem fedi a valóságot.

Egyébként nekem a férjem is valami ilyesmit akart, őt se értettem :D Nincsenek megkeresztelve a fiunk, mégis előállt azzal a kérdéssel, hogy kik legyenek a keresztszülei. Kérdeztem, hogy hát miért, akar keresztelőt? Ja, azt nem. Akkor mégis kik lennének a keresztszülei? :D Ettől függetlenül ő kinevezett egy keresztapát meg egy keresztanyát. Ráadásul a "keresztapával" két éve nem is tartjuk a kapcsolatot (vagy ő nem tartja velünk, nézőpont kérdése), időnként emlegeti is, hogy jaj, fel kéne hívni a Bélát, hát mégis csak a gyerek keresztapja. Ááááá :D

2018. aug. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!