Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hányszor lehet keresztelni...

Hányszor lehet keresztelni egy gyereket, ugyan arra a vallásra?

Figyelt kérdés
Kislányom meg van keresztelve de viszont a kereszt szülők el hanyagolják és egyáltalán nem is foglalkoznak vele.Azt tudom hogy ha az egyház fele jelzem akkor az tiszteletes úr be írja a könyvbe és nem lehet többet senkinek a kereszt szülője.Csak ha van kereszt szülő jelentkező legalább a keresztelő levelet újra csinálnák.

#keresztelő #keresztszülő/k
2017. máj. 8. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer. A gyerek keresztsége attól nem változik, hogy a keresztszulo nem foglalkozik vele
2017. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer.
2017. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer.


"ha az egyház fele jelzem akkor az tiszteletes úr be írja a könyvbe és nem lehet többet senkinek a kereszt szülője"


Ilyen nincs egy vallásnál sem, nem tudom, honnan veszed. A keresztszülő feladata egyébként nem más, mint hogy segítségére legyen a vér szerinti szülőnek a gyermek hitbeli nevelésében. Más elvárásnak nem kell megfeleljen.


Milyen idős a gyermek?

2017. máj. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Te gyakorlod is a vallást?!Mert attól,hogy nem foglalkozik a gyerekkel a keresztszülő,a Tiszteletes Úr nem írja be sehová.És milyen alapon állítanának ki másik keresztlevelet?!Attól,hogy van másik jelentkező nem biztos,hogy alkalmas is.Jézusom,teljesen el vagy tájolódva.
2017. máj. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ismerős érzés. Engem is l*szarnak. :/
2017. máj. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én felnőtt létemre a mai napig olyan viszonyba vagyok a keresztszüleimmel mindha a szüleim lennének.Igaz a távolság nagy,de mikor a hétvége engedi találkozunk,de addig telefonon tartjuk a kapcsolatott.Más a kereszt gyerekét elviszi magához ha máshova nem is tudja.De,karácsony,mikulás,húsvét,szüli és névnapra vesz valamit.Nálunk még ez sincs egyik se.Én legalább ennyit meg tennék.A mai gyerekek már okosabbak.Én nem azt várom,hogy pénzelje de ne is legyen le....va.
2017. máj. 9. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálatos,hogy így van,DE!A keresztszülőket TE választottad!Azért,mert "mellé lőttél",nem változtathatod meg az egész egyházhoz tartozás menetét,és kereszteltetheted újra a lányodat.Gondolom Te is éred,hogy ,ennyire abszurd és nonszensz a kérdésed.Hogy őszinte legyek simán tini anyukának gondolnálak!Én-holott már a 45. évemet taposom,ráadásul nagycsaládosként-az életben nem hallottam senkitől-pláne ha az illető gyakorolja is a vallását-,hogy ilyen alap dolgot ne tudna!A keresztelő-adott valláson belül-egyszeri és megismételhetetlen.
2017. máj. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint Te is érZed,hogy Mennyire...2 betű kimaradt.
2017. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!