Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz ha soha nem fogok...

Mi lesz ha soha nem fogok gyerekre vágyni?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok. Nem vágyom babára. De mindenki riogat, hogy hűha, lassan itt lenne az ideje az első babának...

Én egyszerűen nem az a nő vagyok, akinek ez minden vágya.

Bár 30 éves vagyok, nem gondolkozok ezen, nem vágyom rá, söt inkább riaszt a terhesség és anyaság gondolata.

De mindenki riogat, hogy kifutok az idöböl és ez nagyon idegesít, mivel mindenki nagyon jól tudja mit gondolok a témáról.

Miért nem lehet megérteni, hogy nem vágyom rá?Ez olyan nagy bűn?Úgy érzem rá akarnak beszélni. De muszájból méginkább nem vállalnék gyereket.

Nem egy unalmas könyvről van szó, ami ha mégsem tetszik, otthagyom a polcon...


2018. aug. 14. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy nem vágysz rá soha. Szerintem semmi baj vele. A te döntésed. Muszájból tényleg nem jó. Ez annál sokkal komolyabb, és nem gondolhatod meg magad, egy életre szól.

Az emberekkel pedig nem tudsz mit kezdeni. Sajnos sokan úgy érzik, hogy beleszólhatnak mások életébe.

Nekem azért nincs, mert nem lehet, ennek ellenére cseszegetnek, olyanok, akik tudják, hogy azért nincs gyerekem, mert nem lehet.

2018. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hasonló érzéseim vannak a gyerektémával kapcsolatban, bár én kicsit fiatalabb vagyok nálad. Azt nem merném kijelenteni, hogy nekem aztán biztosan nem lesz gyerekem soha, nem tudom, hogy később mennyire fogok rá vágyni. Viszont azt gondolom, inkább azt bánjam meg, hogy nem vállaltam gyereket, mithogy azt bánjam, hogy vállaltam.


Sokkal rosszabb lenne, ha mondjuk szülnék egy babát, aki megérdemelne egy normális életet és egy szerető szülőt(illetve inkább két szerető szülőt), de én meg mondjuk alig tudnám elviselni őt, a gyerek ezt megérzi és nagy lelki sérüléseket tud ez okozni. Akkor már inkább csak én szenvedjek 40-45 évesen a magánytól/gyermektelenségtől. Amúgy meg ha kifutnék az időből, az örökbefogadást még mindig meg lehet próbálni, bár tudom sokszor éveket kell várni ott is.

2018. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyi, ne hagyd magad rábeszélni, "muszájgyerek"-ből nem lesz boldog gyerek (és szülő sem). Mindegy mit mondanak, egyik füleden be, másikon ki.
2018. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért mert mások azt mondják ne vallalj gyereket.Nem te leszel az első és nem is az utolsó akinek nem lesz ha úgy látja jónak.
2018. aug. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Én néha azt kívánom, hogy bárcsak én is olyan nő lennék, aki nem vágyik gyerekre.


De sajnos nagyon nagyon vágyom, viszont nem akar összejonni :(


Nem baj, ha nem vágysz rá, de tényleg jól gondold át, hogy később sem fogsz-e, mert utána nagyon fog fájni ha nem akar jönni.

2018. aug. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!