Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok vagy nagy...

Nagycsaládosok vagy nagy családot tervezők ti nem akadtok ki ha ezt kérdezik? Részletek lent

Figyelt kérdés

Azt már az elején le kell írnom, hogy nagy családban nőttem fel, mindig is 3 gyermeket akartam és hála Istennek találtam egy olyan férjet, aki teljesen ugyanígy gondolkodik.


10 éve vagyunk együtt a párommal, 5 éve vagyunk házasok, már van egy gyermekünk most munkálkodunk a másodikon, és legalább 3-at szeretnénk.


Szóval a sztori, ma találkoztam egy régi ismerősemmel, beszélgettünk, mondta hogy tesót akrnak, mondtam, hogy mi is sőt mi 3 gyerkőcre gyúrunk, erre megszólal "jaaa....felvettétek a CSOK-ot?" Hirtelen meg sem tudtam szólalni, majd neki is elmondtam hogy mindig is, még jóval a CSOK előtt 3 gyereket terveztünk, de amúgy igen felvettük.De most komolyan egyrészt köze nincs senkinek, hogy felvettük-e vagy sem, másrészt nehogymár nekem kelljen magyarázkodni hogy miért akarok több gyereket, én sem fikázok senkit mert "csak" 2 gyereke lesz/van.Több ismerősöm is panaszkodott erre, hogy sokan megszólják mert nagycsaládot szeretnének, erre mások ráhúzzák a bélyeget, hogy csak a CSOK miatt.


Én nem amiatt akarok szülni 3-at, de ha valaki csak a pénz miatt szül termeszetesen nem szép dolog, de senkinek semmi köze hozzá.

Felháborít, hogy ilyen az emberek hozzáállása a nagycsaládosokhoz, vagy akik azt terveznek.Ti mit gondoltok?Ért már ezzel kapcsolatban negatív élmény titeket?


2018. aug. 15. 11:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell felháborodni, mivel mióta van a CSOK, megugrott az, aki hirtelen hármat akar.

Te nem azért akarsz, elmondod, ennyi.

2018. aug. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem foglalkozunk vele. Mi is fel ettük, de amit használt házra adnak azért kár lenne 3gyereket vállalni. Éltünk a lehetőséggel, de alapból 3at szerettünk volna.
2018. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Persze tudom, megugrott azoknak a száma akik 3 gyereket akarnak, de rosszul esik ez a megbélyegzés, illetve, hogy magyarázkodni kell, senkinek sem kell elszámolnom.Nem kellene általánosítania az embereknek.
2018. aug. 15. 11:35
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Bocs, de az ismerősöd teljesen normálisan kérdezte meg ezt. Inkább te vagy az, aki ugrik a témára, így gondolom te érzed magad kellemetlenül a csok miatt, pedig nem kellene.
2018. aug. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem húzom fel magam, csak válaszolok, hogy nem vettük fel, és nem is tervezzük. :)
2018. aug. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Négy gyerekünk van és nagyon sok negatív élmény ért bennünket. Ismerősök, idegenek is értetlenkedtek, hogy "minek ennyi gyerek"? Pedig nem segélyre szültem őket...

Jobb, ha hozzászoksz. Az embereknek amúgy sem jó semmi. Ha férjez mentél, akkor mikor lesz gyerek. Ha megvan, akkor mikor lesz tesó. A harmadiknál megkérdezik, hogy ugye, csak becsúszott, majd figyelmeztetnek, hogy sokba kerül ám a gyereknevelés. A negyediknél közlik, hogy nagyon bátrak vagytok/nem vagytok normálisak. Ezeket és ennél sokkal többet kaptam ismeretlenektől, ismerősöktől is.

Ezekre készülhetsz.

2018. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Az emberek már csak ilyenek.


Nekem azért kell "magyarázkodni", mert tudatosan 1 gyerekünk van, és nem lesz több.

Erre: "kell a testvér", " a legnagyobb ajándék egy testvér, amit adhatsz a gyerekednek", "fiatal vagy még, majd meggondolod magad"...stb (34 vagyok, 5 éves a gyerekem).


SZóval ilyenek. Általánosítanak, és jobban tudják mit akarsz, mi kellene neked, mint te...

Ezt meg kell szokni. Én már megtanultam elengedni a fülem mellett.

2018. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell foglalkozni más véleményével. Te erre vagy érzékenyebb más meg arra, hogy piszkálják miért csak 1 gyereket szült.
2018. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Igen, a hiba nálad van.


Miért kellene egy régi ismerőst beavatnod az anyagi körülményeitekbe? Olyan szoros a viszony?


A kérdésére a válasz: nem, nem vettük igénybe a csokot, én nem pénzről beszélek, hanem a gyerekekről. Ennyi. Mert nincs köze hozzá.


És nem, nem "akadok ki". Mert aki kérdezi, annak nincs köze hozzá, tehát nem kap választ, az életünk csak kettőnkre tartozik a férjemmel, mások pedig nem kompetensek benne.


4 gyerekünk van. Senki pro vagy kontra véleménye nem ér fel hozzánk a családunk tekintetében, mert nincs hozz közük.

2018. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
4-es valaszoló, már ne haragudj, de ha valaki nekem azt mondja, hogy 3 gyereket szeretne nem azt kerdezném rögtön, hogy a CSOK miatt?Szerintem ez nem normális de mindegy.Abban viszont igazatok van,hogy nem fog érdekelni más véleménye, megpróbálom majd lazán kezelni az ilyen szitukat.Valóban jobban felhúztam magam rajta, nem er annyit a dolog.
2018. aug. 15. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!