Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van köztetek aki a sok beteges...

Van köztetek aki a sok betegeskedes miatt inkább itthon maradt a gyerekével?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdjük az ovit, most bolcsis, de ebben az évben sok betegeskedes volt, ami sajnos el is húzódott. 2-3 hét. Lassan ott tartok hogy nincs értelme dolgozni, mert egyrészt ott sem tolerálják a végtelenségig másrészt ez így senkinek sem jó. Van értelme itthon maradni, esetleg megoldani szeptemberig? Vagy az meg rosszabb ha kivesszuk a közösségből?

2016. máj. 2. 10:46
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Ha szeret oda járni, akkor nagyon nem tenne jót neki, ha kivennétek.
2016. máj. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Egyébként az apjával megosztva nem tudtok otthon maradni táppénzen?
2016. máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Szereti egyébként a bölcsit, de az utóbbi időben mindent összeszedett. Egyik antibiotikum után szedjük a másikat havonta két havonta.
2016. máj. 2. 10:50
 4/40 A kérdező kommentje:
Nem nagyon eddig én voltam ott nehezebb megoldani a hiányzást.
2016. máj. 2. 10:51
 5/40 A kérdező kommentje:
A bölcsibil már csak 3 hónap van.
2016. máj. 2. 10:52
 6/40 A kérdező kommentje:
Vagy nem vesszük ki, de én itthon maradok szeptemberig. Az ovi szerintem betegeskedes terén meg rosszabb lesz.
2016. máj. 2. 10:54
 7/40 anonim ***** válasza:
Ez ilyen. Amikor bekerül közösségbe, akkor először mindenki hajlamos összeszedni minden betegséget. De pont ez kell ahhoz, hogy "megerősödjön". Így talán az ovira már nem lesz ilyen érzékeny a betegségekre.
2016. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez ilyen. De mi az első évben alig vetünk itthon most folyamatosan. Ahol ezt tolerálják az szerencsés, szerintem a legtöbb helyen probléma.
2016. máj. 2. 11:09
 9/40 anonim ***** válasza:
52%

Jelen!

Nekem nem volt bölcsis, három évesen kezdte az ovit, de a szobatisztaság "enyhén visszaesett", és erre hivatkozva kiraktak minket. :( 2 hónap múlva máshova írattam be, ott már nem volt ilyen probléma. De havi egy hét betegség miatt szintén nem tudtam visszamenni dolgozni. Mire már elmúlt a járványos időszak, addigra meg már jött az öthetes oviszünet.. Nálunk sajnos nincs időmilliomos nagymama, aki vállalta volna, így én maradtam még mindig otthon. A középsős időszak is ugyanígy telt, havi egy hét betegség októbertől kezdve. Aztán amikor két hónap eltelt betegség nélkül, visszamentem dolgozni tavaly áprilisban. Kapásból betegséggel kezdtünk, de a férjem maradt otthon, aztán jött a nyár, majd decemberben lett legközelebb beteg, aztán ismét jött a havi egy hét. Januárban is, februárban is, márciusban is, most áprilisban két hét bárányhimlő! Azt hittem, hülyét kapok, a lassan 6 éves gyerekem ennyit beteg. Így minden második alkalommal gyermekápolási táppénzre megyek, de így minimum 10 ezer forinttal kevesebb a fizetésem.

Nem egyszerű.... :(

2016. máj. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Igen én.

Nekem bölcsis volt,és kruppos is egyben.

Volt,hogy havonta kórházban voltunk,2-3 hét betegeskedés után,max 3-4 nap és újra ugatás,szteroidos kúp,rettegés...most már nagyon bánom,hogy nem előbb vettem ki,de a vége az lett hogy kivettem.Dolgozni nem tudtam mellette.Otthon voltam vele fél évet,majd utána ment oviba.Kiscsoportban is rengeteget volt beteg,de már nem került kórházba,nem kellett a kúp.Most középsős,és most mondhatom el,hogy kb annyit betegeskedik mint egy átlag gyerek.

Nekem is mondták sokan,hogy ne vegyem ki,meg ha szereti,meg feleslege...NEM VOLT FELESLEGES! Szerette a bölcsit,de semmi gondot nem okozott a kivétel,mondtam,hogy most már nem mész bölcsibe,jó? Válaszolt: jó.és ennyi volt.Többet árt neki a rengeteg antibiotikum,a gyógyszerek,az hogy (nekem ez is nagy szívfájdalmam volt) nem lehet igazi gyerek mert folyamatosan feküdni kell,meg pihenni,meg gyógyulni.Hülye vagyok,hogy hamarabb nem vettem ki.Persze mi extrém esetek vagyunk,de ha úgy érzed,akkor vedd ki.

2016. máj. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!