Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kisfiam jövő héten lesz 1...

Kisfiam jövő héten lesz 1 éves, de nem hajlandó megfogni és a szájába venni az ételt, normális?

Figyelt kérdés
Megeszi már úgy ahogy a darabos ételt (vajaskenyér darab, rántotta, túró durvára hagyva, gyümölcskocka, zöldségkocka stb.), de ő maga nem akarja a szájába tenni az ételt. Többször próbálkoztam, h teszek elé darabkákat, de azon kívül, hogy felveszi és ledobja vagy a ruhájára keni, nem igazán csinál mást. Ha meg szeretném neki mutatni és a kezét a szája felé emelem az étellel, akkor lázad. Nagyon utálja, ha lefogva érzi magát, így ha bármikor irányítani szeretném bármilyen mozdulatát, már lázad, kapál, nem is érdekli tovább. Így van ez az evéssel is, így nem is erőltetem, de ő maga meg nem áll neki. Simán imádja, hogy etetem, elnyúlik az ülésben és tátogat, eszeget, bármit, amit kap, de hogy ő egyen... esélytelen. Néha odanyúl a tányérhoz, amiből etetem, de ha kajál lesz a keze, törli is a pólójába, nadrágjába, etetőszék huzatába. Normális ez vagy meg kéne említenem dokinak?

2017. júl. 6. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha képes rá (apró játékot felszed... stb), csak nem akarja, semmi vész.


A majdnem 2 évesem is előszeretettel csinálja. Ő természetesen színtiszta dacból.

2017. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Miért is tenné, ha nincs rákényszerítve?

Nem mondom, hogy bezzeg az enyémek így, úgy..

Én a helyedben leülnék enni, odatenném a gyermekemet is. Csinálnék klassz kis katonákat.. és elkezdeném szépen lassan megenni. Feltételezem, hogy értelmes gyereket nevelsz.., aki előbb utóbb rájön, hogy ho-ho mindjárt elfogy és nekem nem ad. Ekkor jön a hiszti. (Egyél kézzel te is!) Rakd oda a kezét a falathoz, közben egyél megint. Előbb utóbb felveszi és bekapja a falatot, ha nem.. akkor majd később újra próba.. éhen nem fog halni :) sok sikert

2017. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!