Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Japán nevet lehet Magyarország...

Japán nevet lehet Magyarországon anyakönyveztetni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem Japánt és hát a japán nevek is tetszenek. Szeretnék majd japán nevet adni a gyerekemnek, de az még odébb van. ( Lánynevek: Keiko; Ayako; Mitsue. Fiúnevek: Toshiro; Toujigamori, Kenichi, Matsumoto )


14/L


Nagyon szeretném, ha normálisan írnátok választ, nekem fontos ez a dolog. Nektek se esne jól, ha a számotokra fontos dolgokat fikáznák le.


2010. jún. 20. 21:40
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
66%
Túl sok animét néztél...
2010. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Mivel kulfoldi a ferjem es nekem is volt nevvaltoztatasi kerelmem, le tudom irni, hogy hogy mukodik.


Ha az apa nem magyar allampolgar, hanem japan, be lehet jegyeztetni japan helyesirassal is a nevet. De ha mindket szulo magyar allampolgar, akkor csak azokat a neveket adhatod, amik a magyar utonevkonyvben benne vannak. Ha olyan nevet akarsz adni, ami nincs benne, akkor fel kell terjesztened a kerelmedet a Magyar Tudomanyos Akademianak, akik vagy elfogadjak vagy nem. Magyar irasmoddal be lehet jegyeztetni neveket, magyar allampolgaroknak idegen nyelvu bejegyzesre nincs mod. Egyebkent nekem vannak japan rokonaim es ha van kerdesed, privatban is szivesen valaszolok.

2010. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
87%
gyönyörűek de annyit fog még változni a véleményed hidd el:)
2010. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
52%
szerintem ezek iszonyatos nevek
2010. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy nem magyar nevek, de még mindig jobb, mint a Dzsennifer, Vanessza, és társaik. De valóban macerás az eljárás.
2010. jún. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

>>21:54


És ha nézek animét azzal neked mi bajod van? Nem az animék miatt szeretem ezeket a neveket és Japánt! Bocsi...


~~~~~~~


Lehet, hogy sokat fog változni a véleményem, de lehet, hogy nem. Igen, a legtöbb magyar vezetéknévhez hülyén hangzanának, de nagyon tetszenek!

2010. jún. 20. 22:02
 17/55 anonim válasza:
88%
A Karina és az Erin nevek is japánok. Normálisan is hangzanak és nem kell őket átírni.
2010. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
84%
Máshol meg a mi neveink számítanak iszonyatosnak...
2010. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
79%

Pár év múlva röhögni fogsz magadon.

Akkor már fel fogod fogni, hogy a gyerekednek ilyen névvel rossz élete lenne.

2010. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
88%
22:20: nem kell ot ezert leszolni. Meg az is lehet, hogy egyszer kikoltozik Japanba vagy mashova es ott ez nem lesz rohejes. Miert ne almodozhatna? 14 eves es egyebkent is, mindent el lehet erni, amit akarsz. En most ott elek, ahol 14 eves koromban is elni akartam.
2010. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!