Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Japán nevet lehet Magyarország...

Japán nevet lehet Magyarországon anyakönyveztetni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem Japánt és hát a japán nevek is tetszenek. Szeretnék majd japán nevet adni a gyerekemnek, de az még odébb van. ( Lánynevek: Keiko; Ayako; Mitsue. Fiúnevek: Toshiro; Toujigamori, Kenichi, Matsumoto )


14/L


Nagyon szeretném, ha normálisan írnátok választ, nekem fontos ez a dolog. Nektek se esne jól, ha a számotokra fontos dolgokat fikáznák le.


2010. jún. 20. 21:40
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:

22.20: Japánban is élnek ilyen nevekkel és nem hiszem, hogy sokuknak lenne rossz élete! :P


Utolsó: Tényleg? Az de jó! Örülök, hogy sikerült. Hol laksz?

2010. jún. 20. 22:38
 22/55 anonim ***** válasza:
69%

Nem rossz nevek :) De lehet, hogy emiatt csúfolnák az ovistársai, meg később is =/ A magyar nevek nekem sem tetszenek, olyan furák vagynemtom :D És ha Japánban szülöd meg a gyereket? Vagy, ha kinn élsz sokáig Japánban, meg ott dolgozol, akkor szerintem egy idő után adnak japán állampolgárságot... Vagynemtom nem értek ehhez, de sok sikert :)

15L

2010. jún. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim válasza:
74%
Hát én kettős állampolgár vagyok és itt élek Magyarországon. Anyámnak anno hasonlóan jópofa ötlete támadt, azóta viselem a következményeit. Szerencsére nemsokára 18 leszek, amint betöltöm meg fogom változtatni.
2010. jún. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:
Annyira gáz a neved? Nem tudom...Én szeretem a fura és különleges dolgokat, amik nem megszokottak a szürke hétköznapokban!
2010. jún. 20. 23:40
 25/55 anonim ***** válasza:
65%

Akkor fura és különleges ruhákat/hobbikat/ágytakarókat kell választani, nem a gyereket kell megverni egy ilyen névvel.


A lényeget már elmondták előttem, vagy szerezel egy japán férjet, vagy nem lehet, max. béna írással, de hidd el el fog múlni. Amilyen neveket én is adtam volna 14évesen...

2010. jún. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy a gyerekeimet "verném" ilyen nevekkel. Az a baj, hogy eltorzult az emberi faj és amit nem ismernek azt rögtön le kell szólni. Más országban meg nem szívesen "vernék" a gyerekeket magyar névvel. Gondolj bele ebbe is és azután szólj le mást! Köszi, puszi!
2010. jún. 21. 00:53
 27/55 anonim ***** válasza:
88%
Csakis fonetikus átirattal, tehát a Toujigamori-ból Túzsígámórí lesz....és hát pl. Kovács Túzsígámórí...khmm....még viccnek is rossz. Most 14 éves vagy, szerintem fogod te ezt még másképp is gondolni :)
2010. jún. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy itt nem azon van a hangsúly, hogy ezek a nevek nem jók, meg nevetségesek, csak a magyar vezetéknévvel nincsenek összhangban, és itt Magyarországon hangzanak idétlenül....viszont ez a fordított esetre is érvényes, tehát ha pl. Japánban valaki úgy gondolná, hogy történetesen Magyar nevet szeretne adni gyerekének, akkor pl. a Mátsziszúkimótó Koppány is elég nevetséges kombináció...és hát azért gondoljunk már a gyerekre is, ne csak magunkra, h milyen ötletesek vagyunk...Volt a sulimban egy gyerek, akinél a szülők nagyon frappáns, meg eredeti ötletnek tartották, ha Manónak nevezik el gyereküket....persze mindenkinek kicsit kínos mosolyt csalt az arcára ez a név az iskolában, és ezzel ő maga is tisztában volt.....mellesleg ez még tudtommal egy magyar név is, csak hogy a mai magyar szóhasználatban inkább nevetségesnek tűnik, és ezzel a szülők is tisztában lehettek volna, mielőtt ilyen névválasztással föltűnőskedtek volna teljesen fölöslegesen........
2010. jún. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
85%
Vannak anyakönyveztethető japán utónevek, mint például a Yeti. Márciusban van a névnapja. :)
2010. jún. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy csak megsúgom,hogy a Réka is japán név:)Egy japán lánytól hallottam,rákérdeztem,hogy hogy tudja kiejteni tökéletesen ezt a nevet, közben meg pl az Adrienn-t csak törve...akkor mondta,hogy régi japán név:)
2010. jún. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!