Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy a fiam...

Mitől lehet, hogy a fiam mostanában nem akar a mamához menni?

Figyelt kérdés

2 éves múlt, a mamák-papák aktívan részt vesznek a nevelésében. Heti 2x a születése óta eljönnek vagy elviszik magukhoz és a gyerkőc mindig is imádta őket.

Most is, ha jönnek hozzánk, fut, szalad, húzkodja őket be a szobájába, hogy játszanak, puszit ad nekik, produkálja magát, szóval nagyon jól elvannak.

Az utóbbi néhány alkalommal azonban, mikor át akartam vinni hozzájuk (5 házzal laknak arrébb), azt mondta, hogy nem akar menni és mindent elkövetett, h itthon maradjunk. Aztán valahogy mégis lett kedve, de mikor elindultunk és meglátta a mamáékat az utcán a ház előtt, mert ők meg kijöttek örülni, h megyünk, akkor felvetette magát és úgy kellett vinnem odáig. Mosolygott feléjük meg mikor odaértünk, üdvözölte őket, de nem örült úgy, ahogy szokott. És mikor elmondtam neki, hogy most a mamáéknál marad picit és este jövök érte, akkor el is pityeredett, de aztán a mama elvonta a figyelmét és elkezdtek játszani, én meg eljöttem.

Nem hinném, hogy a mamáék lettek mások vagy bármi, inkább csak, mintha az én jelenlétemet igényelné jobban. Valamit elronthatok? Igyekszem sok időt vele lenni, de dolgozom, gyakran főzök, takarítok, mindenbe bevonom és együtt csináljuk, de mégis itthon is úgy veszem észre, hogy egy percre sincs el magában, mindig jön utánam, velem akar lenni, hív, hogy játszunk, ha az apjával beszélni kezdünk valamiről, hangosan kezd el kiabálni vagy ráül a motorjára és mindennek nekicsattan, hogy nagy legyen a zaj, hogy abbahagyjuk és rá figyeljünk. Pedig egész nap itthon vagyok vele, minden időmet neki szentelem szinte, mégis lehet ez kevés?

Mit kellene másképp csinálni, hogy újra szeressen a mamához menni és hogy itthon se érezze elhanyagolva magát?



2018. aug. 19. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
De őszintén..miért hagytad ott ha láttad hogy nem akar teljes szívéből ott maradni? Ezzel csak azt éred el hogy nem fog bízni benned.
2018. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A dolgozom és az egész nap itthon vagyok vele kicsit ellentmondásosra sikerült. Szóval egész nap itthon vagyok, de távmunkában dolgozom itthonról egy cégnek, amit igyekszem alvásidőben letudni, de néha persze van, hogy azzal kell foglalkoznom és akkor nem tudok vele. Ilyenkor viszik el a mamák, vagy az apával van, mikor hogy.
2018. aug. 19. 16:23
 3/10 A kérdező kommentje:

Mert utána meg mégis jól elvannak a mamával-papával és ha megyek érte, alig akar hazajönni, olyan jól érzi magát. Van, hgoy még fél órát ott állok a kertjükben, mert a fiamnak esze ágában sincs hazaindulni.

Meg hát azért lehet néha nekem is dolgom, ahová nem tudom magammal vinni és olyankor jól jön, ha ők vigyáznak rá. Pláne, hogy imádják.

2018. aug. 19. 16:26
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
És ha nem őt vinnéd át hanem a mamáék jönnének? Lehet náluk látott vagy hallott valamit amitől megijedt. Mert annak nincs értelme hogy szenvedtesd a fiad azzal hogy otthagyod ahol nem akar önszántából, teljes szívvel lenni. Vagy vigyék el mamáék játszótérre, fagyizni míg te elintézed a dolgod. Nézzétek meg akkor mit reagál ha nem kell konkrétan a mamáéknál maradnia, csak a mamáékkal.
2018. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Azért az élet nem így működik, ne kelts a kérdezőben lelkiismeret furdalást. Ha mindenki így gondolkozna, bezárhatna az összes bölcsi és ovoda. Sőt iskola, de szerintem a legtöbb munkahely is.
2018. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Általában nem csak ott van náluk, hanem vettünk gyerekülést apósék autójába is és játszótereznek meg fagyiznak, kimennek a tóra kacsát etetni, stb... csak estére visszamennek nyilván a kertbe, házba. Mindig sétálnak.

Néha átjönnek ide is játszani, de pl anyósom mindig is sétálós fajta volt, ő már a születésekor is tologatni szerette elvinni, most is sétálni, játszóterezni szeret inkább. Eddig sosem volt ezzel gond. Most kezdte el ezt a nem megyek hozzáállást. Azért kezdtem csak most ezen filózni, hogy mit tegyek.

2018. aug. 19. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor mire visszamennek a házba legyél ott érte és vidd haza.
2018. aug. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

59%-os, neked mi bajod van??

Nem érted, hogy nem ér rá mindig, mert dolgozik?


Kérdező ,szerintem se jó ötlet ott hagyni, ha nem akar 100%-osan maradni. Fordulj nyugodtan vissza vele. Vagy ha a nagyszülei elviszik valahova, hozzád vigyék haza, és maradjanak, amíg szükséges. Túl fog jutni a gyerek ezen, de most hozzá kellene igazítani a lehetőségekhez képest.

2018. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Besokallt. Kicsi meg. Ne vidd mostanában.
2018. aug. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy történt valami mamáéknál, amiről nem számoltak be. Talán mert nem is vették észre.

De lehet, hogy egyfajta szeparációs szorongással van dolgotok.

Figyeld a gyereket, próbálj a lehetőségekhez képest vele lenni.

2018. aug. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!