Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz h a kisgyerekek\ babák...

Igaz h a kisgyerekek\ babák ahogy nőnek egyre kevesebbet esznek? 15 hósom alig akar enni mostanában.

Figyelt kérdés
1 hete kezdett el járni azóta eszik kevesebbet,pedig nagyon jó étvágya volt eddig. Mitől lehet h nem eszik? A fogzás nem szokott bezavarni az étvágyába.
2016. febr. 3. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hajtja a kíváncsiság, a vágy hogy felfedezze a környezetét, saját képességeit. Inkább mozogni, járni akar. Majd lecseng az újdonság ereje, és visszaáll. Az én kisfiam is időközönként nagyon keveset eszik, máskor meg mindent falna.
2016. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért azt nem mondanám, hogy ahogy nő úgy kevesebbet eszik a gyerek. Inkább az szokott lenni 1 éves kor után, hogy a gyerek rájön, hogy azt, amit anya elém tesz nem is muszáj megenni, lehet válogatni, finnyáskodni, ráadásul a külvilág (játékok, járkálás stb.), sokkal érdekesebbek annál, hogy egy helyben kelljen ülni és enni. Ne aggódj, ez normális, ahogy nő változni fog még sokat.
2016. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ezt a kérdést én is írhattam volna. Majdnem 15 hónapos kislányom pár napja nem hajlandó ebédelni. Ahogy meglátja a tányérját,teljes erőből sírni kezd és nem eszik. Tízóraival, uzsonnával nincs gond,csak az ebéddel. Eddig bármilyen főzeléket megevett,ráadásul nagy adagokat,most meg se kóstolja. Az ebédje a legtartalmasabb, zöldség és husi és aggódom,hogy nem fog rendesen fejlődni ha ez kimarad.


Tanácstalan vagyok: adjak neki ebéd helyett tápszert,vagy hagyjam rá és majd magától visszaáll??

2016. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na akkor nem csak én küzdök a lányom etetésével. Nálunk azzal nincs gond h meg sem kóstolja mert eszik mindenből amit adok neki csak sokkal kevesebbet. A kanalat is kiveri a kezemből ha már nem kér. Tápszert nem adnék neki ebéd helyett mert a végén rászokik. Inkább kivárok.
2016. febr. 3. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 hónaposan és másfél évesen volt étvágytalanság ill. kevesebb kajálás.
2016. febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

3-as vagyok. Egyelőre nem adtam neki tápszert,még kivárok,mondván majd eszik ha éhes lesz.

Pár napja kicsit erőltettem nála az ebédet,akkor még megette kínkeservesen,de azóta semmi. Lehet,hogy ez maradt meg benne rossz emlékként?

Kérdező, szerintem ne aggódj, lehet,hogy tényleg a járás beindulása az ok nálatok. Azért ha huzamosabb ideig ilyen keveset eszik, kérdezz rá a védőnőnél,vagy mutasd meg dokinak.

2016. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg megmaradt benne rossz emlékként. De azt majd egy pár nap múlva elfelejti szerintem. Majd azért rákérdezek dokinál védőnőnél is,úgyis megyünk oltásra. Most az uzsit egész jól megette 2 kanál maradt talán.
2016. febr. 3. 17:16
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem is mindenki azt mondja h étel mellett baba még nem halt éhen és majd eszik ha éhes lesz. De akkor is aggódok mivel eddig olyan jó evő volt.
2016. febr. 3. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!