Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ilyen gyerekek elvannak...

Az ilyen gyerekek elvannak kényeztetve? Nálatok mikor számít elkényeztetettnek egy gyerek?

Figyelt kérdés
14 éves lánynak iPhone, márkás ruhákba/cipőkbe jár, emellett kap zsebpénzt, plusz havonta a külön óra. 2 hónapos tesónak is Stokke babakocsi, márkás ruhák, pedig egy baba gyorsan kinövi.
2018. aug. 20. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Az elkényeztetes nem ez. Ez életszínvonal. Ha neked alacsonyabb akkor biztos faj.
2018. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen, csak egyszerüen van elég pénzük ezekre.

Az elkényeztetésnek nem az a fö ismérve, hogy sok mindent kap a gyerek, hanem egyrészt a gyerek viselkedése nem megfelelö, másrészt meg ha az, amit kap a család anyagi lehetöségei fölötti árkategóriában van.

A zsebpénz meg a különóra még véletlen sem extra kategória, ezek alapdolgok szerintem.

A babára meg ugyanez vonatkozik, ha megengedhetik maguknak, ammor miért ne vennék meg a jobb minöséget? Attól, hogy kinövi a ruhákat, még lehetnek azok drágábbak is.

2018. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Hát amiket írtál nem nagyon luxus dolgok. Fiam 15 éves iphoneja van, nyáron is heti 4 németre járt most pénteken nyelvvizsgázik. Ha sikerül 450 ezres számítógépet kap.

Cipő csak nike airjorden lehet ruha is kb csak ez. De nem beképzelt vagy elkényeztetett. Inkább egy kocka.

2018. aug. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elkényeztetés nem a drága cuccokat jelenti. Hanem hogy nem mondabak neki nemet semmire, azt tesz amit akar, azt vesz amit akar, semmiért nem vonják felelősségre.
2018. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
"emellett kap zsebpénzt" nehogy már ez luxus legyen, meg a különóra.
2018. aug. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem nincsenek. Ezek alap igényes dolgok egy felnőtnél is
2018. aug. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem elkényeztetés. A zsebpénz és különóra meg főleg nem. A zsebpénznek teljesen alapdolognak kéne lennie. Már a kisgyerekeket is takarékoskodásra, pénzügyi alapokra, önállóságra tanítja.

A különóra pedig a gyerek érdeke, akár tanulási nehézsége van akár pluszt ad az adott foglalkozás. Nekem semmi érzékem a matematikához, ha nem járok külön tanárhoz megbuktam volna középiskolában. Minden másból remekül teljesítettem, de az egy mumus volt 5. osztálytól kezdve.


Az elkényeztetés az akinek semmit nem kell tennie, az első füttyre megkap mindent amit óhajt.


Egy csecsemőt pedig lehetetlen elkényeztetni :D azt se tudja hol van, még a saját végtagjait sem vette észre. Amíg anyu a közelben van, megeteti, szeretgeti tökéletesen boldog. Ő semmit nem érzékel a babakelengye árából.

2018. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Kicsit talán igen.

A különóra, zsebpénz nem, a márkás ruha sem, az iPhone igen. Ennyi pénzt nem dobnék ki telefonra, mert más az értékrendem.

A Stokke babakocsi...hülyeségnek tartom, hogy rögtön luxuscikk. Szerintem pl tök ronda. Drága babakocsit vettünk, olyant, ami tetszik is, nem csak jó, szép is.

Babaruhában igazad van. Ne rongy legyen, de ne is a legdrágább.

Viszont az ő dolguk.

2018. aug. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Magunknak megvesszük a minőségi dolgokat - ruha, elektronika, hobbi - a gyerek meg járjon kínai ruhában? Ahol a szülők szorgalmas tanulással, munkával teremtenek meg egy normális életszínvonalat, ott általában a gyerek is normális értékrendben nő fel. Nálunk a zsebpénz házimunkáért jár. Megkapta a drága hangszert is, gyakorol is rajta szorgalmasan. A sport alap, nyelvórára is költenék, de nincs rá szükség.
2018. aug. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha megveheti, vegye meg. Mi is a legjobbat vesszük meg a gyerekünknek, ahogy az tőlünk telik. Telefon kell, ruha kell, babakocsi kell, most ha valakinek sok X ezer a havi bevétele nyilván nem a 20ezres babakocsit és telefont fogja megvenni. Ez nem tudom hol elkémyeztetés alap dolgok. Nekem anno a kínaiban vásároltak mindent, olcsó mobilt kaptam mert erre volt pénzük a szüleimnek.
2018. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!