Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiakaszt a majdnem két évesem....

Kiakaszt a majdnem két évesem. Másnál is így van?

Figyelt kérdés

Tünemény egy gyerek amúgy. Az alap rosszaságokon kívül nem szokott engedetlen vagy figyelmetlen lenni. Ha szóltunk neki, mindig reagált. Ha kértünk valamit, a maga módján megcsinálta. Játszott, felfedezett, mint egy normális gyerek. EDDIG.

Pár napja irtózatosan rosszá vált.. Nem hallgat a szép szóra, elfut tőlem a parkban, a kávézóban, még jó, hogy az utcán babakocsiban van..... Hiába szólok, az eddig engedelmes "gyere vissza!" használt, ma már nem..

Mindent eldob, megüt. Minket is. Nem áll másból a napunk, mint hogy én idegbajt kapok tőle, ő sír, mert ezeket a rosszaságokat irányítani akarom és kordában tartani.

Már elgondolkodtam azon, hogy mindent bedobozolok itthon, leragasztom a konnektorokat, elpakolom a cuccokat és akkor talán nyugalom lesz. Bár akkor tuti a falat bontaná meg és enné meg...

Na de komolyan.. Másnál is ilyen ez a majdnem két éves kori időszak????

És kérlek ne gyertek azzal, hogy neveletlen, mert eddig nem volt az. Eddig szófogadó volt és figyelt a külvilágra. De most.. Felismerte a határokon túli világot.. A szobájába is becsukhatom, hogy higgadjon le, úgy találnék rá, hogy a szekrény tetején áll és ugrani készül.... Szóval, nem tudom ilyenkor más mit csinál, de én kezdek megőrülni.. Hova lett a "régi" kisfiam?


2018. aug. 21. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ő 2,5 évesen kezdte ilyen durván. De szinte egyik napról a másikra. Márciusban. Kellett idő, mire minden egyes rosszaságot megtanuljuk kezelni, ami addig bevált, ezután nem. De már látom a fényt, sokmindenről leszokott.

Kitartást!

2018. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
dackorszak, normális
2018. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Normális. Az én 2 évesem is már éli ezt a korszakot. Amit ő akar, az történjen. Mi nem babakocsizunk, nagyon dühöng ha nem arra megyünk amerre szeretne. Az utcán többször néznek úgy ránk, hogy kb. nézd milyen neveletlen gyerek. De ez hülyeség, akinek van gyereke az tudja. Ez az életkor ezzel jár, múlik az idő, hat a nevelés, majd elmúlik. Szerintem akkor van baj, ha ez kimarad. Kitartás!
2018. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem, az én kisfiam nem ilyen (legalábbis még). 24 hónapos. Van hogy hisztizik meg nem akar szót fogadni, de tudja hogy ha rossz akkor büntetésbe megy (2 perc az ágyában). És már ha meghallja, hogy "bünti" akkor tudja hogy bajban van és szót kell fogadni. Eddig ez bevált nálunk.
2018. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is hasonló. Ez a “rémes két éves” korszak.

Eddig nekem is egy angyal lányom volt. Most pedig a kanapén rohangál/ugrál, az utcán nem lehet vele sétálni, mert ő “ededül” akar és nem fogja meg a kezünket. Meg most mindent egyedül akar csinálni, ebből sok a baleset. Ha valamit nem engedek, -márpedig van amit nem engedek- akkor üvölt, őrületes hisztit le tud vágni. Nagyon próbálkozik feszegetni a határokat. Ha leszidom kinevet, azt hiszi, hogy vicces és tovább csinálja. Elmondhatok valamit százszor, akkor sem azt csinálja amit én akarok, hanem csak azt amit ő. Egész nap fegyelmezek kb és jár a szám, de feleslegesen. De megmaradt azért az angyali oldala is. Tud nagyon cuki is lenni, ha jó napja van.

Több ismerősöm, barátom is van, akiknek hasonló korú a gyereke, mind erre panaszkodnak.

Remélem majd ezt is kinövik😩

Nekem amúgy a hisztire az vált be, hogy nem veszek róla tudomást. Meg sem hallom, csak annyit mondok neki, ha például játék közben kezd el hisztizni, -mert mondjuk nem sikerül kiborítani a formából a homokot-, hogy “jó, ha hisztizel, akkor nem játszok veled” és ott hagyom. Ezután persze hisztizik, de kb egy percig tart és rögtön tud aranyosan játszani.

2018. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Lassulj le egy picit hozzá. Valami oka van a hiretelen változásnak. Lehet h túl sok inger éri, lehet h most kezdi öntudatra ébredni, nem tudja h reagáljon dolgokra, próbálkozik h meddig mehet el stb. Ha látja h ilyen feszült vagy( a hangnemből látszik) ő sem lesz nyugodt az tuti. A régi kisfiadat meg felejtsd el mert ez is ő aki most van. Érik, változik, kezd nagyfiúsodni. Pontosan átérzem a helyzetedet mert szintén egy majdnem 2 éves fiam van. Rettentő sokat változik 1 nap alatt is. A lényeg sztem h érezze nálad a megnyugvást,a fix pontot, legyél te minden bajára a megoldás. Nekem pl segít ez a hozzáállás. Pl ha épp kiborul mert valami nem úgy sikerül akkor mindig nyugodt hangon elmondom neki h semmi baj majd anya segít, mondd anyának h segíts anya és anya segít. És akkor ő is mondja h segít, és utána lehiggad. Ha pl beküldöm a szobájába gondolkodni ( ha elkezd hisztizni v rosszalkodik) nem hagyom sokáig magára. Ált.ilyenkor sír, kedvesen szólok neki h kicsim ha megnyugodtál gyere ki anyához mert nagyon vár. Van h bemegyek érte és együtt jövünk ki, ettől mindig megnyugszik. Meg is fegyelmeztem, de érzi h anya szereti h nincs baj. Nekem ezeke válnak be én így nevelem. Remélem tudtam segíteni.
2018. aug. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kolompár mit keresel itt? ... ez noi reszleg a szoptatas kategoriaban is irogatsz. Mehetsz el innen!
2018. aug. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!