Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyukák egy (nagy? ) része...

Az anyukák egy (nagy? ) része miért hiszi azt, hogy az ő gyereke különleges?

Figyelt kérdés
Tehát a Ferike nem 12 egy tucat, nem csak az ezredik Józsika és a milliomodik Terike, hanem meggyőződésük, hogy ő egyéniség és különleges?

2018. aug. 22. 13:39
 1/10 Argloss ***** válasza:
93%
Minden élőlény egyedi és különleges a maga módján. Hogy ez pozitív, vagy negatív-e, vagy egyáltalán számít-e az attól függ, hogy milyen szempontok alapján nézzük.
2018. aug. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
74%
Mivel minden anyukának a saját gyermeke az ő szeme fénye.
2018. aug. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy ez nem okoz torz énképet a gyerekben? Pl. én nem olyan vagyok, mint a többiek, én többet érdemlek stb.?
2018. aug. 22. 13:44
 4/10 anonim válasza:
91%
Gondolom ez a normális ha valaki szülő lesz. Bár én sem értem mert a szüleim sosem kezeltek úgy mint egy istent. És anya sokszor akadt ki ezen hogy a tesoja folyton ajnározza a gyerekeit. (Félre ertesek elkerülése végett, nekem is lehetett volna több dolgot kiemelni amiben jó vagyok/voltam). Sőt igazából a semmire verte a mellet. De talán nála közre játszott hogy nagyon fiatalon lett szülő és nem sok mindent ért el az életben.
2018. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
92%
Második vagyok. Engem se istenítettek, de egyke gyerekként azért éreztették velem, hogy nagyon szeretve vagyok, és ez a mai napig így van. Szerintem ez így van jól, viszont ha konkrét ki van nyalva a gyerek feneke és folyton csak imádat veszi körbe az szerintem a jövőre nézve jelenthet problémákat.
2018. aug. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
majd megtudod, ha gyereked lesz.
2018. aug. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
81%
Negyedik vagyok és igen. Mert ezekből a gyerekekből lesz életképtelen felnőtt. Akik pl diploma után egy munkahelyen fognak rájönni hogy nem olyan különlegesek mint az hiszik. Van ilyesmi ismerősöm sajnos. Akkora csalódás volt neki az első munkahelye, az hogy nem őt tartják a legjobbnak/legokosabbanak hogy azóta is anyuci, apucival él és hébe-hóba néha dolgozgat. Tudnék még példát mondani. És ne értsetek félre nyilván sokan mások normális értékrendel nőnek fel ugyan ebben az élethelyzetben.
2018. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden szülőnek különleges a saját gyereke és minden ember azt hiszi saját magáról is, hogy más, mint a többi ember.
2018. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek "különleges" valamiben. Azzal semmi baj nincs, ha a szülők tudatosítják a gyerekükben a saját jó tulajdonságaikat, erősségeiket. Nyilván észnél kell lenni, figyelni a gyereket, hogy kell-e neki további tuning, vagy már kezd elszállni. De ha már itt tartunk, engem sokkal jobban érdekelne, hogy miért van az, hogy a szülőknek egy másik nagy része éppen hogy rombolja a gyereke önbizalmát azzal, hogy mindig lefitymálja, mindig csak a rosszat veszi észre, sosem a jót?
2018. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mint mindig, itt is a középút a jó. Engem az "gyermekem egy Isten" hozzáállás zavar, mindent megengednek neki, semmiért nem szólnak rá. Az ilyen gyereket nem lehet másnak (pl. tanárnak) fegyelmezni, mert anyuka rögtön balhézik, hogy más hogy meri leteremteni a pici gyerekét, még ha rossz is (mert ugye nem rossz, csak eleven). És sajnos nem 1 ilyen van.
2018. aug. 23. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!