Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is kaptatok már ilyen...

Ti is kaptatok már ilyen rosszalló megjegyzéseket? Hogy viselitek az ilyesmit?

Figyelt kérdés

Épp ma történt:

Viszem a 6 hónapos fiamat a gyerekorvoshoz, 1-2 óra között ad oltást, mára volt időpontunk. A fiamnak a babakocsi szeretete kedv függő, most éppen nem akart benne lenni plusz egy kicsit fáradt is volt és abban nem tud elaludni ezért sírt. De hát oltásra vinni meg ugye muszáj. Szóval elhaladok a babakocsiban síró gyerekkel két beszélgető középkorú nő mellett, erre szinkronban leállnak kiosztani, hogy a gyerekem azért sír mert meleg van, én minek szülök gyereket, azért hogy kényem-kedvem szerint 100 fokba is vigyem sétálni miközben szenved a gyerek?

Ezt ordították utánam miközben sietve toltam a babakocsit a gyerekorvoshoz. Őszintén szólva vissza szólni sem volt időm mert tényleg siettem vele odafele, nem akartam még leállni vitatkozni, meg így belegondolva, nekem miért kellene magyarázkodnom két vadidegennek, hogy miért sír a fiam és miért éppen most vagyok úton vele. Tudom, hogy nincs igazuk mégis most hogy hazaértünk egy bő fél órát zokogtam, annyira rosszul esett.


2018. aug. 22. 14:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
Nem kaptam soha. De ha kaptam volna, rögtön visszaszolok.
2018. aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%
Nem kaptam soha. Ez hol divat? Itt Budapesten senki nem szól hozzád semmit. Nekem fura, hogy,valaki ezen bőg, én biztos lexartam volna.
2018. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Meglepően sokszor.


Nekem: "Megfullad az esővédő alatt."= esővédőt használtunk az esőben.

Férjemnek: "Látszik, hogy nem foglalkozik vele soha, azért sír, ha nála van."=a férjemnek hisztizett a 2 éves gyerek épp valamin.

Nekem: "ezek a bébiszitterek, nézd meg, kihozza a tűző napra a gyereket".=nyáron napközben kinn voltunk.

Nagymama hátam mögött rólam az unokáinak: "attól, hogy az az anyuka felelőtlen, még nektek nem szabad"= vadasparkban pónisimogatás.

Férjemről (azt hitték, külföldiek vagyunk): "ezek a nyugatiak a hülye dolgaikkal, mint ez is"=hordozta a mellkasán a babánkat.


És ez csak pár kiragadott példa. Mi a belvárosban lakunk, így valamivel könnyebb, mert a turistáktól ömlik a gyermekünkre a mosoly és kedvesség, így az ellensúlyozza ezeket az eseteket.


A férjem nagyon szorongott eleinte ezeken az eseteken, és engem is megbántanak ezek még mindig. Ez embertípus kérdése, ki hogy viseli. Mi az évek alatt inkább beletörődtünk, de azért nehezen megy, mit mondjak.:)

2018. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom hogy lehet, én talán egyszer ha meghallottam vmi bántót (az is hordozassal kapcsolatos megfullad a gyerek jellegű volt) de a 15 év alatt ez az egy ami eszembe jut. Pedig van 4 gyerekem.

Lehet csak nem értem rá odafigyelni mit szólnak be mások vagy nem hallottam? :))

Az én tapasztalatom inkább az hogy más háta mögött imádják osztani az észt és a pletykát.

Ez vhol rosszabb mert a nyílt beszolasra tudsz reagálni legalabb

2018. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%

Én soha nem kaptam semmi ilyen jellegű beszólást.

De biztos nem tetszett volna. Megértem, hogy neked sem esett jól, de ne foglalkozz az ilyen megjegyzésekkel. Nyilván te tudod az igazságot, ők meg nyaljanak sót.

2018. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

Én is kaptam már pár megjegyzést.

Jaj, hogy áll a feje a hordozókednőben? Jaj, megeszi a hordozó pántját! Jaj, szólj kislányom az anyukának, hogy hozza be a kisfiút a játszótérre, hisz egy gyereknek ott a helye! Jaj miért foglalunk el a buszon babakocsival együtt két helyet?

Stb..


Én általában vállat vonok, vagy annyit mondok: ó igen? jól van.

Eleve nem is ismerik a gyerekem, ez alapján minden nemű javaslat hülyeség. Főleg a sírós részekre. Honnan tudnák ők, hogy miért sír a gyerek? És ha azért, mert épp divatos szóval szepaszoris és nem bír máshol lenni csak rajtam csüngve?

Sokszor gondolkodtam frappáns válaszokon, de eddig nem jutott eszembe használni..


Amúgy inkább szóljanak be, minthogy az legyen, ami épp most mindennapos: hogy nyúlkálnak a fiamhoz.. Jaj de cuki comb, jaj de szép haj, stb... Inkább szivassanak, mint hogy tapogassák a gyerekem.....

2018. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Szepaszori??? Ne😂
2018. aug. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
3%
Nem szólnék be idegeneknek, ez nem volt szép dolog. De az is biztos, hogy ebben a kánikulában tuti, h nem vennék ki egy fél éves babát. Biztos, h nem kérnék nyáron a legnagyobb hőségben, alvásidőben időpontot, hiába, h akkora adják. Egyszerűen megmondod, h nem jó, adjon máskorra, lehetőleg reggeli, délelőtti órákban.
2018. aug. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Megmondom neki hogy pofa be vénasszony.. és megyek tovább.
2018. aug. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

"Egyszerűen megmondod, h nem jó, adjon máskorra, lehetőleg reggeli, délelőtti órákban."

Miért, szerinted ez így működik? Nálunk úgy működik, hogy délelőtt van a gyerekorvosnak rendelése, viszont oltást a védőnőnél, mikor hetente egyszer kimegy oda, akkor ott adja be a tanácsadáson, ahová még sok más gyereket is olyankor visznek. És speciel az az időpont délután 1 és 3 óra között van. Tehát nincs nagyon mi közül választani. És ez nem az anyukákon múlik. Szerintem senki nem vinné a dög melegbe a gyerekét, sőt ő maga se tenné ki a lábát a hűvös szobából, ha nem lenne muszáj. Szóval előbb kicsit gondolkodj el, mielőtt támadod a kérdezőt.

2018. aug. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!