Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy viselitek amikor a...

Ti hogy viselitek amikor a gyereketeket csalódás éri?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam, ma történt vele először ilyesmi. Vendégségben voltunk ismerős családnál, ahol van egy 1.5 évvel nagyobb gyerek. A kisfiam nagy örömmel odament hozzá, játszani, barátkozni akart, a nagyobb fiú pedig ellökdöste, kicsavarta a kezéből a játékokat, stb.

Olyan rossz volt látni azt a megdöbbenést, az igazi csalódottságot rajta, még nem tapasztalt mástól ilyen elutasítást.

Ne nézzetek hülyének, de rendesen fájt, ha nem szégyelltem volna, sírok. :) Nyilván nem tettem, meg kifelé lazán kezeltem a helyzetet, a kisfiam figyelmét is eltereltem, de nagyon rossz érzés volt.

Tudom, hogy még sok hasonló, és nagyobb csalódás fogja érni az életben ha közösségbe kerül...

Ti hogy viselitek ezt?

Éreztetek hasonlót?


2015. szept. 11. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
2 éves a fiam és a szívem szakad meg érte,ha neki valami fáj vagy rosszul esik. Ha csak beüti valamijét és jön hogy adjak rá puszit, vagy a múltkor felriadt és sírt éjjel és azt mondogatta,hogy "annnnya",majdnem sírtam én is. Nem gondoltam, hogy ilyen intenzív érzés anyának lenni.
2015. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Azért ennyire nem kell eldramatizálni, ahogy a kérdező és az 1. válaszoló is csinálja :))

Ez az élet rendje.

Persze nem jó érzés nekem sem, sőt.

De azért sírni nem fogok emiatt, így fejlődik a személyisége a tapasztalás által.

2015. szept. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én egyből a gyereket néztem és mivel ő nem vette fel, így túl tettem magam rajta, mert ez a lényeg.(játszóbölcsiben arconcsapta az egyik gyerek, egy másik rányitotta az ablakot hogy az ablaksarka beütötte a fejét, harmadik megdobta játékkal)nem győztem hálát adni, hogy komolyan, a gyermekem nem tudta hogy ez most mi és miért, hogy a másik miért ilyen agresszív(volt, aki majdnem nekitámadt egy játék miatt szemébe akart kapni, igazi dühvel(!) de anyukája elkapta a gyerekét)szóval ahogy láttam a gyermekem, hogy nem bántásnak csapódik le nála, hanem szimplán nem érti, nagyban megnyugodtam, hogy a szíve nem fáj, a bubusára meg adtam puszit, mert az fájt neki, ahogy a játékkal eltalálták és magyaráztam, hogy baleset, a csapkodós gyereknek meg, hogy simogatni kell(elvégre valszeg ő sem, ahogy sok bölcsis nem tudja még kezelni a nonverbális kommunikációt, én gyerekem is gyakran megüt, de mert annyira szeret :)hogy szeretetből mosollyal pl neki ál püfölni a hasam :))


de rokonnal beszélgetünk sokat erről is, ő gyermeke már 4 éves, és megtanulják venni az akadályokat a gyerekek nagyon gyorsan. volt, hogy szaladt felé a gyermeke, míg eg ymásik kitette a lábát elé, hogy elgáncsolja, a gyermek észrevette és szaladt tovább örömmel, tehát "kiképezte már az intézmény"


én azon nem tudok túlesni, amikor látom, hogy rosszul is esik neki. legutóbb pont én bántottam meg.

pelenkázás közben olyan cukin nevetett magában, amolyan "höhöhöhö" stílusban, hogy neki álltam utánozni, hogy igen, höhöhö :), először azt hitte vele nevetek, és nevetet tovább, mígnem egyszer a döbbenet az arcán! komolyan lejött neki hogy rajta és nem vele nevetek, persze hiába szeretetből, nem gúnyból, akkor is megállt és abbamaradt a nevetése és elnézett másfelé. azóta rágom magam nagyon ezen, nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle, és akkor még ugyan mennyi de mennyi helyzet lehet amit szinte úgy ért, mint a felnőttek és én nem akarom megbántani, de mégiscsak én az anya vagyok, ő meg a gyerek, tehát mégiscsak más a szemszög..

2015. szept. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*szóval én, mint anya annak örülök ha ő örül és nem vele örülök, a gyermek ezzel szembesült és "csalódás" tükröződött vissza az arcán, és én ezen nem tudok túllépni, elvégre játszóházba sem magam miatt járok vele..meg sorolhatnám
2015. szept. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos, az én fiam már 6.5 éves, de még mindig rosszul viselem, ha bármi baja van. Most került suliba, de aznap mikor sírt és úgy hagytam ott, egésznap engem is a sírás fojtogatott, egyszerűen nem tudtam elterelni még munkával sem a figyelmemet. Aztán most beteg lett, belázasodott, éjjel pityeregve jött le hozzám, hogy rosszul van, ilyenkor is a sírás kerülget engem is. Minden megvisel vele kapcsolatban, de ezt persze neki nem mutatom :) Mondjuk én egyedül nevelem, rám tud csak támaszkodni, néha érzelmileg nagyon nehéz. Bántották már őt is, mert mindig is visszahúzódóbb volt, és míg kicsi volt, sokszor sírva fakadt miatta. Mára azonban már elég jól megvédi magát, ha nem is üt vissza, mert nem az a típus, azért megvédi magát.
2015. szept. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!