Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben mit tennètek?...

Ti ilyen esetben mit tennètek? Megtartanátok a babát vagy nem?

Figyelt kérdés

Spirál mellett terhes lettem. Viszont magas vérnyomásom van majdnem 10 éve. Ami sajnos a gyógyszerek mellett sem olyan alacsony. Mikor szültem 5 ève akkor is végig marokszámnyi gyógyszert szedtem rá mert a terhesség mègjobban felnyomta és így is majdnem rossz vége lett.

És mostanában megint a gyógyszerek mellett is 160 és felette van.


2018. aug. 22. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
A vérnyomásomtól függetlenül azt a kérdést tenném fel magamnak, hogy AKAROK GYEREKET? Ha igen, akkor megtartanám és szedném tovább marokszám a gyógyszereket, ha ez kell hozzá.
2018. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel védekeztünk ezért nem. Nem szeretnék gyereket.
2018. aug. 22. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Attól még szerethetnéd, hogy véletlen volt...
2018. aug. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem mindenképp konzultálj orvossal,akár többel is mielőtt végleges döntésre jutnál. Én nem vagyok mégcsak hasonló helyzetben sem,így irreleváns,hogy most azt gondolom,megtartanám,de az biztos,hogy egyeztetnék szakemberrel a rizikófaktorokról, a lehetséges következményekről,és azok esélyéről, főleg,ha az egészségügyi állapotodtól függetlenül nem lenne ellenedre,hogy újra babázz és csak az előzmények és a magas vérnyomásod miatt vetetnéd el. Lehet,az orvosok meg tudnak nyugtatni és zöld kezet kaptok. Sok sikert!
2018. aug. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem, nem tartanám meg, hisz világosan leírtad, hogy épp azért vedekeztel, mert nem akarsz több gyereket.

Azt meg a legkevésbé sem értem, miért kéne “szeretnie” ezt a magzatot, ha egyszer védekezett és akarata ellenére fogant meg! Ez nem úgy működik, hogy vállat vonva azt mondom, “Na jól van tök mindegy, nem akarok több gyereket, de egye fene.” Az egész eddigi eletet felborítaná és felforgatná egy újabb gyerek, ami nem mellesleg egy életre szóló felelősség. Ahhoz túlságosan összetett a dolog, hogy csak úgy egyik percről a másikra akarja, ha eddig nem akarta....!

2018. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10%

Nem az a kérdés, hogy akartatok-e még gyereket (védekeztetek, szóval nyilván nem), hanem az, hogy ha már ott van, akkor ezt a babát szeretnétek-e?


ha egyértelműen nem, akkor abortusz. Ha nem egyértelmű a válasz, gondolkodtok rajta, milyen (jó) is lenne 5-6 év után újra babázni, akkor annak a babának volna ott helye ;)

2018. aug. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Én megtartanám, mert az a baba már ott van, él, és nem tehet róla, hogy becsúszott. És ha kell, szedném a sok gyógyszert, de először biztos végigböngészném a netet, hogy mi minden természetes gyógymód, gyógynövény, táplálkozási stb tanács van a magas vérnyomás csökkentésére, és ezeket is kipróbálnám.
2018. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%
én megtartanám. De konzultálj az orvosoddal, meg kell vizsgálni, hol helyezkedik el a magzat a spirálhoz képest. Lehet, kiveszik a spirált, de az is lehet, hogy bent marad egészen a terhesség végéig.
2018. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!