Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Megtartanátok a gyereket?

Figyelt kérdés
Reggel kiderült, hogy terhes vagyok. Nekem és a páromnak is van két-két gyerekünk. Eddig úgy volt, hogy egyikünknek sem kell több (férjem negyvenen fölül van). Amikor elmondtam a páromnak nagyon örült, és én most nem tudom mit tegyek. Nemszeretnék több gyereket, de megbántani sem akarom. Tudom, ha azt mondom neki elvetetem akkor egy világ dől össze benne. Nem akartunk gyereket, spirál mellett estem teherbe, mielőtt bárki megszólna.
2018. aug. 20. 15:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%
Természetesen megtartanám, ez elvi kérdés. Hú, de nagy anyázás lesz itt mindjárt...
2018. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem hiszem, hogy bárkire is kellene hallgatnod, és azt sem hiszem, hogy ezt a kérdést nekünk kellene megválaszolnunk.

Egyszerűen túl összetett ahhoz, hogy bárki is innét eldöntse mi lenne a jó megoldás.

2018. aug. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
53%
Ez minden nőnek saját döntése. A párodnak meg kell értenie, hogy te nem érzed úgy, hogy kellene ez a gyerek. A te tested, a te döntésed!
2018. aug. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 próbálokkedveslenni válasza:
68%

Szerintem ne tartsd meg. Csak és kizárólag akkor szabad megtartani, ha mindkét fél 100%-ban meg akarja tartani. Mivel te nem akarod, ezért nem szabad.


Ő nem kérte az életet. Amennyiben megszülöd, akkor legalább 18 éves koráig mindenben támogatnod kell. Ott kell lenned vele megfelelő szülőként. Persze ezt te is tudod, hisz 2 gyermeked van.

Képes lennél újabb 18 éven keresztül erre?

2018. aug. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%
Nem tartanám meg , saját érdekeid is nézd ne csak a férjedet
2018. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
30%

4, "Ő nem kérte az életet."

Azért ez már morális kérdés. Bár nem kérte, mégis kapta. Kérdés el szabad-e venni?


Nem irigyellek kérdező.

2018. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
"Nem szeretnék több gyereket" >>> nem! tartanám meg.
2018. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

Férfiként bele sem gondolok, hogy a nőket olykor milyen nehéz kérdések elé állítja az élet.


Nekünk olyan egyszerű felelőtlenül beleélvezni egy nőbe. Szerencsétlen nő meg őrlődik rajta, hogy mit tegyen.

Hú, ez de kemény. Őszintén nem irigyellek benneteket.

2018. aug. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%
Azt gondolom, minimum az apának is kell, hogy legyen beleszólása a döntésbe. "A te tested - a te döntésed" - jól hangzik, de hazugság. A te tested a tiéd, de a babád teste az övé, nem a tiéd. A baba pedig mindkettőtöké, az apáé és a tiéd is.
2018. aug. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy neki sem kell több gyerek mivel egy kicsi gyerekhez ő öregnek tartja magát. Ma láttam, hogy megcsillant a szeme a hír hallatán.
2018. aug. 20. 16:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!