Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
28 évesek vagyunk a párommal, 8 éve vagyunk együtt. 9 hetes terhes vagyok. Saját lakás, anyagi háttér, családi támogatás adott, de ő nem akarja a babát, mert még élni szeretne. Szeretném, ha közösen tudnánk döntést hozni, de az abortuszt nem tudom elképzelni, lelkileg nagyon megviselne. Viszont nem tudom, hogyan tovább, ha megtartom. Ti mit tennétek a helyemben? Tartsam meg és legrosszabb esetben vállaljam, hogy esetleg egyedül nevelem fel (amit nem tartanék ideális családmodellnek)? Vagy vetessem el és éljek tovább a lelki következményekkel, amit ez okozna bennem? Teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem, hogy nincs jó megoldás és nagyon bánt, hogy nem áll mellettem.

2017. márc. 17. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim válasza:
83%
28 évesen hova akar élni? Nyilvánvalóan nem veled képzeli el az életét és ez csak egy bugyuta ürügy volt a részéről. Belefásult a 9 évbe és már kacsingatna másfelé. Biztosra veheted, amint elveteted a babát ő megkönnyebbül és rögtön otthagy. A legjobb amit tehetsz, ha most rögtön elküldöd és közlöd vele, hogy megtartod a babát, ő meg majd fizet gyerektartást és élhet mellette bulizhat.
2017. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
84%

Nem vetetnem el.


Nem 18 evesek vagytok.

2017. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
86%

Ezt nem tisztáztátok le előre?

Ezekszerint a baba nem volt betervezve..

Nagyon önzőnek tartom a párod.ha mar 8 éve együtt vagytok akkor nem értem az indokát..! En képtelen lennék ilyen hülye indok miatt belemenni az abortuszba..!!

2017. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
75%

Kérdés, hogy ha "meggyőződ", akkor le tudnád-e élni vele az életedet úgy, hogy tudod: nem akarta babát. Még ha megszereti is később, a tüske bent maradhat. Viszont nagyon sok gondolkodási időd már nincs arra figyelj oda.

Egyébként meddig szeretne "élni"? Legelőször talán ezt kéne tisztázni. Mert ha ő 40 éves koráig gondolná, akkor azért már neked nem annyira lenne ideális.

Ha nem sikerül ezt tisztázni, akkor én nem biztos, hogy vele maradnék...

2017. márc. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
82%

8 év után én is elég nagyot csalódnék a páromban hasonló esetben.

Szerintem ennek a kapcsolatnak itt és most mindenképpen vége van. Ha nem veteted el, azért fog tönkremenni, mert téged fog hibáztatni, ha elveteted, akkor pedig te fogod meggyűlölni.

Összességében úgy kell döntened, hogy mindenképp egyedül maradsz - a babával vagy nélküle.

(Viszont nincs sok időd, ha már a 9. héten vagy. Minél később veteted el, annál nagyobb a kockázat is.)


Azért őszintén érdekelne, hogy 28 évesen mit jelent nála, hogy "még élni szeretne", mi az, amit egy gyerekkel nem lehet csinálni, és ennyire fontos neki.

2017. márc. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
83%

A pasid tipikus fszkalap! Neki nem kell gyerek,persze mivel nem ő terhes,hanem te oldd meg,lehetőleg úgy,hogy neki jó legyen!

Ez a fszi nem a társad! Csak tömögetni akart,amíg jobb nem jön!

A döntés a tiéd!

2017. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
76%
Én megtartanám. Ha belegondolsz egy boldog kapcsolat(ahol közösen akarták a babát) is tönkremehet bármikor,egyedül maradhat az anyuka. A másik dolog ha te szeretnéd és elveteted sosem fogod tudni megbocsájtani(legalábbis én nem tudnám) a párodnak,hogy kvázi miatta kell keresztülmenned az abortuszon és előbb vagy utóbb ezért menne tönkre a kapcsolat. Igazán biztonságos döntés a kettőtök kapcsolatának szempontjából nincs,nincs rá semmi garancia,hogy nem hagy el ígyis-úgyis. Nem vagyok abortuszellenes,megértem azt,aki ezt az utat választja,de csak akkor vetesd el,ha egy icipici részed sem vágyik rá,ha később nem fog mardosni a bűntüdat. Ismerek olyat aki ilyen helyzetben volt,elvetette a babát és azóta is számolja,hogy mennyi idős lenne a gyermeke. A párjával ugyan együttmaradtak ez igaz,de ettől függetlenül megbánta. Ha minden körülmény adott,ha képesnek érzed magad,hogy akár egyedül is felneveld tartsd meg. A párod ide vagy oda,ebben a helyzetben a döntés a te kezedben van.
2017. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
96%

Az a fő kérdés tudod e egyedül vállalni anyagilag. Az apja nem gondolja komolyan a kapcsolatotokat. Ilyen alapvető dolgokat illene már egymásról tudni ennyi idő után. Ha még is komolyan gondolja az is biztos, hogy később sem akar gyereket, Te pedig láthatóan igen.

Én nem szídom őt. Nem akar gyereket tőled ennyi. Innentől a Te döntésed.

2017. márc. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valóban nem volt tervezett, ugyanúgy védekeztünk, ahogy eddig is és valahogy mégis megtörtént a "baj", tehát közösen vagyunk érte felelősek. Az alatt, hogy még élni szeretne ilyenekre gondol, hogy még legyünk kettesben, mielőtt belefogunk a családalapításba (utazások, közös programok), mivel szerinte egy baba tönkretenné a közös életünket és ilyenekre nem lenne lehetőség. Én tudom, hogy ez nem igaz, főleg ilyen támogatással, ami mögöttünk van. És nem tartom elfogadható indoknak ezeket az érveket egy abortuszhoz, pedig velem lehet beszélni. Sajnos én is úgy érzem, hogy az ellenállása igazából annak szól, hogy nem velem képzeli el a jövőjét.
2017. márc. 17. 11:22
 10/83 anonim ***** válasza:
69%

Vannak férfiak akik betojnak a gyerekhírre. Szerintem elképzelhető, hogy itt is ez áll fent. Megszületik a baba, és észre fogja venni, hogy életben maradt, élhet tovább. Mivel anyagi feltételeitek adottak, érdemes bíznod, benne, hogy erről van szó, és megváltozik. Legyen a napnak mindig egy min. olyan félórája, amikor egyedül lehet, ezt biztosítsd majd.

Egy gyerek születéskor három születés történik: gyerek, anya, apa születik...

2017. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!