Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerelem gyerek hashtag?

Szerelem gyerek hashtag?

Figyelt kérdés
Rengeteg embernél látom, hogy odaírják a gyerek képe alá a szerelemgyerek hashtaget. Azt tudjátok, hogy nem tervezett, besikerült (régen: zabi) gyereket jelent? Csak kérdezem...Mert szerintem elég vicces, hogy most ez nagy divat lett, közben meg elég pejoratív a jelentés :D
2018. aug. 24. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nincs közösségi oldalam, úgyhogy nem találkoztam vele. Régen valóban úgy volt ahogyan írtad, de nálunk már sokan ezt a kifejezést használták a csodaszép kisfiunkra.
2018. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Ja és 5 év együttélés, 2 év házasság után született.
2018. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Nézd, szerinted becsúszott gyereket jelent, szerintem meg szerelemből fogant gyereket. Hadd döntse el egyénileg maga. Ahogy azt is, milyen hashtaget használ.
2018. aug. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg éretlen vagy és túl okosnak hiszed magad ;)


Egyrészt semmi közöd, ahhoz, hogy valakinek becsúszott-e vagy tervezett. Másrészt nem is számít. A szóösszetételt úgy értsd, ahogy hangzik, szerelmből fogant gyerek.


(Szerencsére nekem sem igazán van közösségi oldalam, ami van azt sem használom, így én sem találkozom ezekkel)

2018. aug. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
A 87 éves nagyanyám, ha valami különlegesen szép babát lát, mindig közli a szülőkkel, hogy látszik, hogy igazi szerelemgyerek. Szóval lehet, hogy egyszer régen zabigyereket jelentett, de ha az elmúlt 80 évben a jelek szerint komoly jelentésváltozáson ment át a szó, szerintem nyugodtan lehet használni anélkül, hogy te, kedves kérdező, betegre röhögnéd magad a sok tájékozatlanon. 3:)
2018. aug. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Sztm poen. Nevess, aztan leopj tovabb!
2018. aug. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Sokan nem tudják, mit jelent, de ez van. Így változik meg a szavak jelentése szép lassan.
2018. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Attól nem változik meg a jelentése egy szónak, hogy pár hülye rosszul használja.
2018. aug. 25. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Látom, kedves kérdező, nem nagyon figyeltél nyelvtanórán. A nyelv így változik, helló.
2018. aug. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A nyelvújítók nem fogyatékosok voltak.
2018. aug. 25. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!