Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerelem gyerek hashtag?

Szerelem gyerek hashtag?

Figyelt kérdés
Rengeteg embernél látom, hogy odaírják a gyerek képe alá a szerelemgyerek hashtaget. Azt tudjátok, hogy nem tervezett, besikerült (régen: zabi) gyereket jelent? Csak kérdezem...Mert szerintem elég vicces, hogy most ez nagy divat lett, közben meg elég pejoratív a jelentés :D
2018. aug. 24. 21:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a cikket, nem hosszú: [link]

Nem erről a kifejezésről szól, de láthatod, hogy más szavak is átestek jelentésmódosuláson. Nem azt mondom, hogy nekem tetszik, hogy másként használják, mert én az eredeti jelentésével ismertem meg ezt a kifejezést, és aszerint is használom (vagyis nem használom igazán, de ha hallom, látom valahol, az jut eszembe, nem az, amire mostanában használni szokták). Nem nagyon lehet mit csinálni vele, terjesztheted nyugodtan, hogy valójában mit jelent, de attól még, ha többen kezdik más értelemben használni, akkor megváltozik a jelentése, és kész.

2018. aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!