Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a nevelőszülő...

Miért nem lehet a nevelőszülő dolgozo ember? Jobb örökbefogadni? Mit jelent az, hogy gyám?

Figyelt kérdés

Az örökbe.hu oldal nekem nem töltődik be és semmit nem értek, de szeretnék gyermeket.



Gondolkodtam nevelőszülőségen amiért hiány is van belőlük, de erről azt olvastam, ez munka 70 ezer Ft-ért és mellette nem lehet dolgozni. (De a gyerekek nem járnak oviba vagy ugyan miért munkanélkülieknek lehet csak?)


Vagy azon is gondolkodtam, mivel a nevelt gyerekeket elvihetik és igy nem bírnám odaadni, jobb lenne ha örökbefogadnék akkor és akkor nem kellene otthagynom a munkahelyem. De az örökbefogadott gondolom jelenleg máshol jár bölcsibe, oviba akkor neki kész trauma mindenhonnan kivenni, átiratni.


Azt is hallottam hogy a nevelőszülő vagy örökbefogado vállalhat gyámságot is. Az mit jelent es miért vállalná az ember és ha nem vállalja akkor másvalaki a gyám, vagy nincs gyámja, azaz mije?


2018. aug. 25. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

A hivatásos neveloszulonek a gyerekneveles a munkája és nem 70 ezret keres.

A gyám hivatalos személy-- vagy hivatalos szemelynalltal kinevezett csaladtag- aki szülők helyett a kiskorú ügyeiben jár el.

A nevelőszülő altalaban a nevelt gyermekek hivatalos gyámja. Az örökbefogadó a gyermek szülője lesz, gyám csak akkor lesz belőle, ah a gyermek nagykorú lesz, de ertlemifogyatekos, így cselekvokeptelenne nyilvanitjak

2018. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
34%
Amennyiben ilyen alapfogalmak nem mennek, nem vagy kész a szülői feladatokra. Nem tudnád biztosítani számára a megfelelő szellemi előmenetelt.
2018. aug. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Rákerestem a tegyesz oldalán azt írják az öregségi nyugdij 120%-a.

A nyugdij 28.500

Akkor sacc 33.000 Ft-t keres egy nevelőszülő. Abbol hogy nevel gyereket?


2. Nem mindenki születik ugy hogy a nevelőszülőséget ill örökbefogadást kisujjbol kirázza

2018. aug. 25. 18:49
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Ess neki megegyszer:

"A nevelőszülő díjazása


 


Milyen díj illeti meg a nevelőszülőt a gyermek ellátására?


 


A gyermekek ellátására a nevelési díj legalacsonyabb összege - gyermekenként, fiatal felnőttenként - az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 120%-a. jár.


A nevelési díj az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 150%-a, ha a nevelt gyermek a megyei, fővárosi gyermekvédelmi szakértői bizottság által készített szakmai vélemény szerint súlyos pszichés vagy súlyos disszociális tüneteket mutat, vagy pszichoaktív szert használó vagy kettős szükségletű.


A nevelési díj az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 140%-a, ha a nevelt gyermek tartósan beteg, fogyatékos vagy három éven aluli.


A nevelőszülő a nevelési díj mellett külön ellátmányban is részesül a gyermek, fiatal felnőtt élelmezésének és a lakásfenntartás költségeinek kiegészítésére. Az ellátmány éves összege nem lehet kevesebb - gyermekenként, fiatal felnőttenként - az éves nevelési díj 25%-ánál.


A nevelési díj a gyermek, fiatal felnőtt élelmezésére, ruházkodására, tankönyvére, tanszerére, a tanulmányai végzéséhez és munkavégzéséhez szükséges egyéb eszközökre, a gyermek, fiatal felnőtt költőpénzére, egészségügyi ellátására fordítható a nevelőszülőt megillető családi pótlékkal együtt. E juttatásokat a nevelőszülő kizárólag a gyermek ellátására fordíthatja.


 


Milyen díjazás illeti meg a nevelőszülőt a munkájáért?


 


A nevelőszülőt a foglalkoztatási jogviszonyának fennállása alatt - függetlenül attól, hogy helyeztek-e el nála gyermeket, fiatal felnőttet - alapdíjként havonta legalább a minimálbér 30%-a illeti meg.


A nevelőszülőt az alapdíjon felül minden egyes nála elhelyezett gyermek, fiatal felnőtt után kiegészítő díjként havonta legalább a minimálbér 20%-a illeti meg.


A nevelőszülőt az alap- és kiegészítő díjon felül minden egyes nála elhelyezett speciális, különleges vagy kettős szükségletű gyermek után többletdíjként havonta legalább a minimálbér 5%-a illeti meg.


A nevelőszülőt kizárólag az alapdíj illeti meg a gyermek, fiatal felnőtt kollégiumi elhelyezésének időtartamára. Ha a gyermek, fiatal felnőtt a tanítás nélküli pihenőnapok kivételével tanítási szünet, betegség vagy egyéb ok miatt nem a kollégiumban, hanem a nevelőszülő háztartásában tartózkodik, a nevelőszülő az alapdíjon felül a kiegészítő díjra, valamint a többletdíjra is jogosult."

2018. aug. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Máshol azt írják 40 ezer az alap díj plusz kiegészítés kb 20.000, szóval kb 60.000 Ft a fizu
2018. aug. 25. 18:54
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen ezt olvastam es ki is számoltam

Durván 50-70 ezer amit kap egy nevelőszülő

2018. aug. 25. 18:56
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem igy van, de hiába, ha az ertelmezo olvasás se megy, nincs mig magyarázni
2018. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Nevelőszülo vagyok. Van fizu 40 körül egy gyerekre ha egészséges. Ezen felül ellátmány amit a gyerekre kell fordítani,rezsi,ruha,kaja stb. Plusz családi pótlék,és adókedvezmény. Ez így mind egy gyerekre kb 100000ft. Ha beteg akkor 20al több kb. Lehet mellette dolgozni,annyi a kikötés hogy a te munkahelyed mellett elmtudd látni a nevelt gyerekeket.

Igen,ha nem látogatja fél évig a vér szerinti szülő a gyereket, akkor örökbe adhatova válik,és elvihetik. Minél kisebb a gyerek annál nagyobb az esély hogy valaki örökbe fogadja akár külföldről is. Nálad ideiglenesen vannak a gyerekek,így kell fel fogni. Amèg nálad vannak te mindent megadsz nekik,aztán lehet el kell valnotok.Lehet hogy a vér szerinti szülő helyzete javul és haza kerül. De az is lehet hogy egész 18 éves koráig is nálad marad meg még tovább. És járnak oviba, iskolába,ha 3+ életkorú gyereket vallalsz. Meg kell küzdeni a kezdeti nehézségekkel,aztán szép lassan össze szoktok.

Örökbefogadasnal más. Ott örökre a tiéd a választott gyerek. Annyi a különbség hogy fizetes sem és ellátmány sem jar. Nem kell havonta 1* láthatasra vinned,és mint a saját gyerekednel teljesen te felelsz érte,ő már a tiéd te az ő anyukája vagy örökre.

2018. aug. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


A családi pótlék és adokedvezményt nem kalkuláltam, azt a gyermeknek tenném félre, vagy az adókedvezmény évente is igényelhető, igy az váratlan eseményekre, vagy pl sulikezdésre, jogsira, stb menne.


Ezeket levonva akkor sacc 70-80 ezer


Az pozitív, ha lehet mellette dolgozni!

De lelkileg lehet inkább örökbefogadás jobb.

2018. aug. 25. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!