Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világon miért születik...

A mai világon miért születik egyre kevesebb gyerek? Az ember miért választja inkább a munkáját vagy számára miért teher?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok lány ismerősöm beszél nyiltan arról, hogy nem szeretne gyereket. Van egy rokonunk, programozó , Németországban dolgozik és azt mondja, az emberek nagy része már inkább a karriert választja és a gyerekválalás nagy teher. Igazából, szomorú, hogy Európa lakossága egyre jobban csökken. A nővérem se szeretne gyereket pedig 26 éves. És tény, hogy csökken a lakosság száma. Nem tudom nektek erről mi a véleményetek de az emberi boldogság az, hogy az embernek gyerekei vannak. Miért van ez a helyzet?
2018. máj. 4. 22:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Ide? Minek? Oktatas, egeszsegugy, nyugdij romokban.
2018. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Gyerekek előtt sokkkkkal boldogabb voltam!!

Túl nagy elkötelezettség és alig-alig élvezhető.

Ha annyira aggódsz Európa népessége miatt hajrá, csináld sorra a gyerekeket

2018. máj. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Európa népessége


1970: 657 millió

1980: 694 millió

1990: 721 millió

2000: 727 millió

2010: 737 millió

2018: 742 millió


[link]

2018. máj. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
46%

Soha korábban nem volt ilyan magas a nyugdíjak reálértéke, mint most. Nyilván az oktatás és az egészségügy helyzete nehezebben mérhető objektívan, de nem hiszem, hogy valaha jobb lett volna az egészségügyi helyzet, ez csak mese. Már robotok is szoglálnak a magyar egészségügyben, annyira fejlődik, modernizálódik.


Ami tényleg csúcsra van járatva, az a negatív propaganda, sok embert tényleg jól lehet ezzel manipulálni.

2018. máj. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
Van aki élni szeretne nem gyereket nevelni. Mi van akkor ha betegen születik???
2018. máj. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

Itthon ahol az oktatást tönkre tették és csak magániskolába kaphat nofmális oktatást en is csak azért szültem mert telik rá.

Egyébként a föld lakossága folyamatosan nő.

2018. máj. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

És akkor mi van? Mindenkinek egy élete van és jogában van azt úgy leélni, ahogy NEKI jó. Nem értem ebben mi a meglepő és mi a nem érthető.

Nekem sincs eszem ágában sem gyereket szülni, mert nem vágyom ra egy picit sem, óriási felelősség, eleted végéig tartó kötelezettség, iszonyat sok pénz, sok idegesség, feszültség stb stb. Nem mellesleg ilyen országba, ilyen körülmények közé meg aztán pláne nem szülnék.

Ja és nem mellesleg pont Letojom az elvileg fogyó európai lakosságot, mert egyrészt, ahogy valaki bemásolta ennek épp az ellenkezője igaz + nem fogok csak azért szülni, mert kevesen szülnek és fogy a lakosság. Nem tenyeszkanca vagyok és nem azért vállalnék ekkora felelősséget, hogy növeljem a népességet, de ha te ezt ennyire a lelkeden viseled, akkor szuljed nyugodtan sorra őket, lelked rajta, csak másokon ne kérd már számon, mert nincs hozzá semmi közöd.

És nem, koránt sem az az emberi boldogság, hogy gyerekei vannak az embernek. Biztos vannak olyanok, akik így gondolják, de egyáltalán nem mindenki! Egy gyerekkel iszonyú sok probléma, lemondás és idegesség jár, önként biztos nem vállalnám ezeket. Kötetlenül élek, oda megyek, akkor és addig ahova és ameddig csak akarok, ha elmennék moziba a barátnőimmel akkor elmegyek, ha bulizni mennék, akkor pedig oda megyek. Ezeket gyerek mellett aztán nem csinálhatod, sokaknak nincs igényük arra, hogy megszűnjön az addigi életük és teljesen feláldozzák azt egy gyerek miatt..!!

2018. máj. 5. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekvállalási döntésemben egyvalami 1000 %-ig nem játszott szerepet és az Európa vagy Magyarország lakosságának fogyása. Marhára nem érdekel. Az egész Földnek jobb lenne, ha mindenhol csökkenne a születési kedv. Ha mindenki 1 vagy maximum 2 gyereket vállalna, jobb hely lenne a Föld.
2018. máj. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

Én szeretnék gyereket, de nem minden áron, és van kb. 100 dolog, ami még boldogságot okoz az életemben és alternatívát nyújt. Szerintem mindenki úgy élje az életét, ahogy szeretné.


Az meg nem negatív propaganda, ha valaki ki meri mondani, hogy a babaillatú cukormáz mögött évtizedes lemondás áll. Valakit ezért kárpótol a gyermeke puszta léte, más pedig elfecsérelt időnek tartja (maximum nem mondja ki). Embertől függ.


Abban meg utolsóval értek egyet, hogy normális ember nem azért vállal gyereket, mert fogy Európa vagy a magyar lakosság... :D

2018. máj. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%

Csak nézd meg a lombik központokat. Tele van "én nem akarok gyereket, karriert építek" 40 feletti nőkkel.

Persze, mindenki úgy él, ahogy akar. De most menő 35 alatt azt mondani, hogy nem akarok gyereket. És inkább azok hangoztatják, akik nincsennek párkapcsolatban vagy ingatag a kapcsolatuk.

De könnyebb azt mondani, hogy nem akarok, minthogy szeretnék, de még nincs kivel családot alapítani. Vagy nem akarja az orrunkra kötni, hogy nem jön össze.

Nincs kizárva, hogy tényleg van aki nem akar. De az én környezetemben a fent írtak a jellemző inkább.

És még annyi, hogy nem azért szültem mert fogy a fehér ember stb. azért szültem, mert a férjemmel akartuk, hogy egy család legyünk gyerekekkel.

2018. máj. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!