Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Németo-ban ugyanúgy él egy...

Németo-ban ugyanúgy él egy egyedülálló anya gyerekkel mint otthon kb? vagy Ausztria

Figyelt kérdés

Elváltunk.

Hónapról hónapra élünk albérlet+a 150 ezer Ft bevételből amiben fizu, csp minden benne van


Tudok jól németül, dolgoztam már kint -szálloda, vendéglátás

Mivel jóformán ingyen volt a szállás havi 1000 eurokat tudtam félretenni.


Most itthon élünk hónapról hónapra.


Ha kiköltöznék ujra, a gyerek miatt már számolnom kell albérleti díjakkal is, óvoda díjakkal, stb.


A kezdet még menne is. Van ismerős akinél élhetnénk 1-2 hónapot, van megtakarítás is, szoval az elindulás menne, viszont ha kint keresek 1000-1500 eur-t(mert műszakolni nem tudok mint gyerek előtt havi 2000 eur-ért)akkor az mind elmenne albira, ételre, ovira, orvosra?


Magyarán ugyanott lennék mint itthon gyerekkel hónapról hónapra élve?


2018. aug. 26. 08:55
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Magyar egyedülállo anya a kérdés.

Gondolom a német anyáknak van kint elég segítsége jo munkahelye.

2018. aug. 26. 08:57
 2/23 A kérdező kommentje:

Vagy jobb itthonhagyni egy ovist, másra bízni és kimenni egyedül, összeszedni egy lakásra valot?


Kicsit sürgető a kérdés, mert iskolás korára már szeretnék letelepedni végleg, azaz van 2 évem egy házra gyűjteni. A gyerek érdeke inkább kint letelepedni?

2018. aug. 26. 09:11
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, de szerintem maradjon melletted a gyerek és mindenképp nézz utána, hogy itt mik a költségei, feltételei az óvódáknak, mert sok irszágban nem 3 éves kortól van és/vagy erősen drágább.
2018. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Az apa beleegyezne, hogy kint éljetek a gyerekkel? Az engedélye nélkül nem költözhettek ki.
2018. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az itthoni albi is maradna az állando lakcimmel együtt. Szoval nem tud az apa belekötni. De nem is érdekli.


Csak azért próbálkozom tenni valamit mert ha iskolás lesz akkor azzal relatíve teljesen vége a mobilitásnak.

2018. aug. 26. 09:38
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem el ugyanugy. 1,5 eve elek kint. Videki nagyvarost ajanlom viszont, mert Becs Bp mintajara szinten draga. Videken kenyelmesen ki lehet jonni a penzbol, de nem mindegy, hogy mivel foglalkozol. Az en lakasom draganak szamit:550€/ho egeszeben (berleti dij, rezsi, kozos koltseg, stb.) nagyon szep kornyeken van, ezert a berleti dijam 400€, de egy ugyanilyen (48nm-es garzon lakas 24nm terasszal es kerttel) atlagban max 350€.

Epp a multkor volt az egyik magyar csoportban kerdes, hogy ki mennyit keres: 800-1800€-ig terjed a skala. (A 800€-os felallasban dolgozik.)

Ha jol beszelsz nemetul es diplomas vagy akkor biztos h 1800-2600-at fogsz kezhez kapni kezdokent a cegnel. Egy 2-3 szobas lakas kb 900€-ig terjed (mindennel) egy haz berlese pedig kb 1100€ de nyilvan mindentol fugg. Ez Graz es kornyeki arak, tehat videk.

Ja a bevasarlas. En azt vettem eszre, hogy a 10€-os naluk olyan, mint nalunk az ezres. Tehat kettotoknek kajara szerintem ki lehet jelenteni, hogy 4-5-600€ lenne kaja (nalam 2 szemelyre a bevasarlas atlagban 30-40-50€ korul van(50, ha tenyleg mindent megveszek)) ez LIDL-os ar.

A bevasarlo helyek a legolcsobbtol a legdragabbik: HOFER (osztrak Aldi), LIDL, SPAR, MERKUR, BILLA. (En meg csak ezekben jartam legalabbis.)

Szoval ja, matekozz kicsit.

A gyerekkel jaro koltsegekben annyit tudok segiteni, hogy egy babysitter kb 10€-t ker orankent. Nekem nincs, ezert fogalmamsincs, hogy hogyan van. Viszont az biztos, hogy oriasi lehetoseg lenne a szamara. A baratomat aki magyar a szulei 4 evesen betettek az ovodaba es ra felevre mar gyonyoruen beszelt, most pedig olyan szep Hochdeutsch-ban nyomja, hogy nekem olyan soha a budos eletben nem lesz :/

Remelem tudtamsegiteni. 24/N

2018. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
Ja es meg annyit, hogy az osztrakok nem fizetnek az orvosert, (eddig orthopedus maganorvosnal es haziorvosnal jartam) ha van biztositasuk. (Kap az ember egy kis kartyacskat es azt olvassak le ha megy az ember.)
2018. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi.

Van diplomám, de szakmunkában dolgoznék kint, amiért belegondoltam, a mostani munkám egy cégnél nem tudnám a nyelv miatt kint végezni. Az üzleti, adóhatósági, jogi, stb nyelv nem megy.

2018. aug. 26. 09:56
 9/23 anonim ***** válasza:
18%
Van diplomad, es irni sem tudsz, ugyan mar ...
2018. aug. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Habàr adminisztrátorként még futná egy cégnél


Akkor így nyitok. Minimum 1500-as állásokra pályázom, megirom a helyzetem, proba szerencse :)

2018. aug. 26. 09:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!