Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Németo-ban ugyanúgy él egy...

Németo-ban ugyanúgy él egy egyedülálló anya gyerekkel mint otthon kb? vagy Ausztria

Figyelt kérdés

Elváltunk.

Hónapról hónapra élünk albérlet+a 150 ezer Ft bevételből amiben fizu, csp minden benne van


Tudok jól németül, dolgoztam már kint -szálloda, vendéglátás

Mivel jóformán ingyen volt a szállás havi 1000 eurokat tudtam félretenni.


Most itthon élünk hónapról hónapra.


Ha kiköltöznék ujra, a gyerek miatt már számolnom kell albérleti díjakkal is, óvoda díjakkal, stb.


A kezdet még menne is. Van ismerős akinél élhetnénk 1-2 hónapot, van megtakarítás is, szoval az elindulás menne, viszont ha kint keresek 1000-1500 eur-t(mert műszakolni nem tudok mint gyerek előtt havi 2000 eur-ért)akkor az mind elmenne albira, ételre, ovira, orvosra?


Magyarán ugyanott lennék mint itthon gyerekkel hónapról hónapra élve?


2018. aug. 26. 08:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Azt írod, itthon azért nem tudsz rendesen dolgozni, mert a gyerekbetegségek miatt sokat voltál táppénzen és "lefokoztak".

Miből gondolod, hogy kinnt ezt elnézik neked?

A bölcsödéért pedig elég kemény pénzeket kell kinnt fizetni.

2018. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

A jelenlegi átmeneti állapot.

Vagy itthon kezdek napi 8 órában dolgozni, vagy kint. De nem a hónapról hónapra való megélhetés a cél. Hanem a stabil. Vagy legalább egy tőkét összeszedni. Lépni előre. Inkább a hitel, mint egy albérlet. Ehhez kell olyan terv ami két éven belül célt ér.

Németországban amúgy rengeteg részmunkaidős lehetőség is van. Itthon én örülök hogy egyáltalán találtam ilyet.



Nem lefokoztak, hanem így kezdtem visszakerülni a munkaerőpiacra. Részmunkaidejű állásokat keresve kényszerből, mert nem tolerálnak hiányzást egyébként. A gyermekkel korai fejlesztésekre, úszni is kellett járni, plusz tsmt, és a többi szokásos.



Az apával semmi gond nincs. Készséges.

2018. aug. 28. 09:09
 23/23 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél?
2019. márc. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!