Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Németo-ban ugyanúgy él egy...

Németo-ban ugyanúgy él egy egyedülálló anya gyerekkel mint otthon kb? vagy Ausztria

Figyelt kérdés

Elváltunk.

Hónapról hónapra élünk albérlet+a 150 ezer Ft bevételből amiben fizu, csp minden benne van


Tudok jól németül, dolgoztam már kint -szálloda, vendéglátás

Mivel jóformán ingyen volt a szállás havi 1000 eurokat tudtam félretenni.


Most itthon élünk hónapról hónapra.


Ha kiköltöznék ujra, a gyerek miatt már számolnom kell albérleti díjakkal is, óvoda díjakkal, stb.


A kezdet még menne is. Van ismerős akinél élhetnénk 1-2 hónapot, van megtakarítás is, szoval az elindulás menne, viszont ha kint keresek 1000-1500 eur-t(mert műszakolni nem tudok mint gyerek előtt havi 2000 eur-ért)akkor az mind elmenne albira, ételre, ovira, orvosra?


Magyarán ugyanott lennék mint itthon gyerekkel hónapról hónapra élve?


2018. aug. 26. 08:55
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Tudok írni nyugi. :)
2018. aug. 26. 10:27
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

Itthon mit dolgoztál " diplomásként " , hogy 150 000 volt az összes bevételed mindennel együtt?


"150 ezer Ft bevételből amiben fizu, csp minden benne van"

2018. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Itthon részmunkaidőben vagyok a gyerek miatt, elég magas beosztásban, csak alacsony beosztasra jelentenek be hogy ne kelljen normál fizetni. Igy is a fél bérem feketén kapom.


Kihasználnak mert megtehetik. Ugyanis a sok hiányzásom felett ami a gyerek miatt van, itt lazán szemet hunynak.


Anno a Mák-hoz hívtak át netto 250 -re soroltak be, de este 7-ig is bent kellene lenni és szerintem kirugnának ennyi hiányzásért. Hol beteg a kicsi, hol szünet, hol anyáknapja, hol sport nap, szülői. Nincs ennyi szabi a világon és akkor én ne is merészeljek beteg lenni.


A napi 8-as kommunista rendszerrel nagy bajok vannak.

Kint pedig részmunka felszolgálás 450 Eur kapásból 4 ora munka, többi feketén. Ott is meglehet beszélni ezt azt a vezetőkkel, de 1000 eur szerintem nem lenne elég

2018. aug. 26. 10:36
 14/23 A kérdező kommentje:
Vagy a kommunista rendszerbe itthon is beleugranék, csak amikor épp kórházban voltam nemrég baleset miatt, erősen elgondolkodtam rajta beleugorjak e, mert szerintem más helyeken már a felmondásomat fogalmazták volna míg nem tudtam járni.
2018. aug. 26. 10:44
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Egyre jobb a sztorid! 🙄
2018. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Soha nem is volt egyszerű

És ez csak a jéghegy csúcsa


Jövőhónapra ígért ismerősöm lakást kint.

Az út nyitva

Én pedig aggódom. Mit hogyan, biztos menjek e, vagy vállaljak itt 8 órákat kb 200 ezrekért minusz albérlet, stb, vagy kint kockáztassak.

2018. aug. 26. 11:00
 17/23 anonim ***** válasza:
26%
Csak egy apró tény: ha apuka nem járul hozzá, te egyedül nem viheted a gyereket külföldre kényed kedved szerint.
2018. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
56%
Szakadjatok mar le az aparol! Leirta, hogy nem erdekli. Egyreszt. Masreszt: mi a fenenek ez jutott minden okoskodonak eszebe eloszor, hogy jol belekot az eletebe?! Semmi koze nem volt a kerdeshez, mivela kerdes elmeleti volt: “Jobb eletszinvonalon el-e egy egyedulallo edesanya kulfoldon, mint itthon?” Es nem az, hogy “ X ido mulva koltozunk, az apuka meg nem tudja..”
2018. aug. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
52%
ugyan mond mar meg, mi honnan tudjuk o hogy fog elni a sajat gyerekevel? vagy jobban, vagy nem. nem ismerjuk oket, honnan tudjuk mik az igenyeik. egyedul egy gyerekkel gondolod a nemet is nagy labon el? loxart.
2018. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
65%

Ha a gyereknek nincs még személyije, akkor az apa nélkül nem fogja tudni az országból kivinni még egy nyaralás erejéig sem, mert kell az apa beleegyező nyilatkozata a személyi elkészítéséhez.

Ha bármilyen intézménybe be szeretné iratni kint a gyereket (ovi, később iskola), szintén kelleni fog az apai nyilatkozat.

Szóval de, igenis fontos, hogy az apa beleegyezik-e a kiköltözésbe.

2018. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!