Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan maradsz higgadt és...

Hogyan maradsz higgadt és türelmes? Aki ilyen anyuka, kérem, ossza meg a titkát!

Figyelt kérdés

Teszem a dolgom, jól is csinálom én úgy gondolom, de nem tudok közben nyugodt maradni, nagyon-nagyon sokat kivesz belőlem az állandó odafigyelés és kontrolltartás. Hogyan maradtok nyugodtak (akiknek sikerül)? Mi a titka? 10-ig számolni nekem nem elég...

Minden este egy fél órát igyekszem meditálni, de ez a napközbeni stresszen nem sokat segít. Naponta egy fél-háromnegyed órát tornázom, főleg este. Ez is jó, de napközben, ott és akkor benne a helyzetben mit lehet tenni?


Fáj a gyomrom már, szinte minden nap ideges és feszült vagyok, persze ezt nem mutatom ki feléjük. De szerintem nekik sem jó így.



2018. aug. 27. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Mi okozza a stresszt? Illetve mi a tárgya? Van konkrét dolog? Ha nem akarod itt elmondani írj rám nyugodtan
2018. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kimerült vagy. Magnézium, valamint én úgy csináltam hogy próbáltam tudatosítani magamban hogy minden történés egy pillanat és elmúlik. Pl. Nem értem amikor morgolódnak a bolti sorbanálláson, olyankor eszembe jut hogy 5 perc, és senki sem lesz már itt, talán a pénztáros sem, mert lemegy a sor. Vagy ha sír, hisztizik a pici, felveszem és simogatom hogy érezze a törődést. Előbb utóbb megnyugszik.
2018. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem feladatként, hanem természetes jóként tekintek a lányaimra. Nem szajkózom, h “ezt ne, azt ne”, hanem elterelem a figyelmüket. Ma pl nagyot aludtak délben, közben kiteregettem, megfőztem a vacsit, összehajtogattam a száraz ruhákat... mire felébredtek, nem volt dolgom, bekapcsoltam a rádiót uzsi után és táncoltunk egy nagyot. 😊 Aztán sütöttünk sütit, a nagy keverte a tésztát, a kicsi dobálta rá a meggyeket. Tök jó volt, nagyon élveztük mindhárman. És eszükbe se jutott olyat csinálni, amit nem szabad, nem volt rá idejük. 😊
2018. aug. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lexaromtabletta.

Ha ennyire stresszelsz, akkor feleslegesen izgatod magad jelentéktelen dolgok miatt.


Kevés szabály van, de azt mindig betartjuk. Amíg a gyerekek nem csinálnak olyat, ami veszélyes, vagy (komoly) kàrt okoz, addig nem érdekel. Pl. ma úgy főztem, hogy a legkisebb is főzött: egy pár sáros kiscipőt kevergetett egy műanyag tálban. Érdekel? Nem. Elmostam, és kész.

Kezdtek elkanaszodni, megviseli a front őket is, úgyhogy kimentünk a játszóra. Koszosak, sárosak lettek, a házban kupi van, mert nem értem rá eltakarítani mindent. Érdekel? Nem. A ruhát kimosom, a gyerekek este gyorsan kidőltek, és nem egymást gyepàlták.

Nem kell mindig mindenben szuperhősnek lenni, mint a reklàmokban. Ami nem fontos, azt engedd el!

2018. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én magamban káromkodok és igyekszem kimondani, ha valami bajom van, hadd tudja a gyerek, hogy nekem is vannak érzéseim és hadd tanulja el, hogy kell kezelni.
2018. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy ez inkább idegi kimerültség ami párosul a fizikaival.
2018. aug. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kellene menned. Komolyan! Persze fugg attol h mennyire es miert vagy stresszes. Vannak mar gyogynoveny teak nyugtato es stresszoldo hatassal,iszogasd. Ezt csak te tudhatod,h mi az ami miatt igy ki vagy keszulve es kezelni is csak te tudod. De hidd el,nem vezet semmi jora az allando megfelelesi kenyszer.
2018. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!