Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sír a kislányom, hog nem akar...

Sír a kislányom, hog nem akar az apukájához menni láthatásra. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A most 4 éves kislányom apukájával 3 hónapja váltak szét az útjaink. Kislányom mindig nagyon apás volt, rajongott érte, így mostanáig nagy kedvvel ment a láthatásokra hozzá, hetente 2-3 nap vitte el programozni pár órára vagy csak úgy magához. Most másfél hete próbálja, de nem megy. A kislányom sír és kétségbe van esve, mikor megtudja, hogy jön érte, bújuk hozzám, de nem mond semmit, hogy miért nem akar menni, csak sír... Nem tudom, mit tegyek, nem értem az okokat. Kérdeztem persze a volt páromat, hogy ez mitől lehet, de azt mondta, nem tudja. Őszintén szólva nem nézek én ki belőle semmi rosszat, elég jól ismerem, hiszen 9 évet voltam vele, egy türelmes ember, akitől nagyon távoli bármilyen agressziós és imádja a lányát. Mit tehetnék?
2018. aug. 28. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha sír, biztos nem vinném az apukájához! Oka van, hogy nem akar most menni. Beszéld meg apukával, hogy legyen türelemmel, s majd megy a kislány ha szeretne.Biztos nem erőltetném rá.Vagy esetleg csináljatok vmit hármasban, megnézni akkor hogy reagál.

Hasonló cipőbe járok, én egy 5 évest nevelek egyedül,de mindig szivesen megy apához. :) Ha nem akarna menni, nem erőltetném.

2018. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném, vagy én is mennék. A kislányod mit mond, miért nem szeretne menni?
2018. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos ez nem igy mukodik, muszaj mennie. Nekem is mennem kellett, ha orditva kapaszkodtam anyamba, akkor is, mert kulonben a vegrehajto visz el hozza(volt ra pelda), mert apukanak "jogai vannak". A gyerek meg le van ejtve magasrol.
2018. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem kell mennie, ha nem akar és szerencsére az apja sem erőlteti, csak értetlenül állunk a helyzet előtt... Ezért is írtam ki a kérdést, hátha van valakinek hasonló tapasztalata. Kérdeztem tőle, mi a baj, miért nem akar apával lenni, de nem ad magyarázatot (pedig amúgy nagydumás kiscsaj), csak nekiáll sírni...
2018. aug. 28. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg mostanra fogta fel, hogy az, hogy apa már nem él veletek, az végleges. Én a helyetekben hagynám egy ideig, egy-két hétig nem erőltetném, hogy menjen. Időnként viszont megemlíteném az apját, pl. ha kap egy szép ruhát, új játékot, akkor mondani, hogy majd ha találkoznak, mutassa meg apának is, neki is biztosan tetszeni fog. Persze ezzel sem kell túlzásba esni, csak módjával.

Ha pár hét után sem akar az apjával lenni, és ugyanilyen hevesen reagál, akkor én elmennék vele pszichológushoz. Vagyis először úgyis a felnőtteket kérik, hogy menjenek be, és ha apuka együttműködő, akkor vele együtt mennék el, lehet, hogy a kislányt nem is kell vinni. Nehéz ám ezt nekik feldolgozni, 3 hónap meg még nem olyan sok idő, valószínűleg most jön ki rajta, és kellhet a feldolgozáshoz a segítség.


Azt viszont nagyon nem javaslom (most még pláne), hogy hármasban menjetek. Az csak megzavarná. Később lehet, ha egyikőtöknek sem teher, de most még biztos, hogy nem kéne.

2018. aug. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. aug. 28. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!