Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan férfi, vagy...

Van itt olyan férfi, vagy olyan nő akinek a párja tudta, hogy akar gyereket, szerepelt a tervei között, de a félelem/aggodalom túl nagy volt ahhoz, hogy igazán lelkesedjen a téma iránt? Mi lett a végeredmény?

Figyelt kérdés
A páromon látom a bizonytalanságot, de nem tudom kihúzni belőle, hogy mi is igazán a baja. A szájába nem akarok válaszokat adni. Ha kérdezem a témáról, szinte mindig azt mondja, hogy akar, de úgy érzi a gyerekkel mindig csak baj van.
2018. júl. 24. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak nem érett meg még rá. Az én férjem is ilyen volt, mondta hogy majd akar, nem is rágtam a fülét, nem hoztam fel minden héten. Aztán egyszer csak magától mondta, hogy szeretne gyereket.
2018. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én már nagyon szeretnék babát, de neki is megmondtam már többször, hogy ráerőltetni nem akarom. Ennek ellenére továbbra sem mondja, hogy akkor várjunk még vele. De egyébként meg nem az a ráhagyós típus, hogy "jól van ha ennyire akarod legyen meg az örömöd". Ha valamit nem akar azt meg szokta mondani.
2018. júl. 24. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Most akkor akar vagy nem akar? Nem értem. Ha nem mondja higy várjatok, akkor csak akar most is, nem?


Szerintem kérdezz rá, hogy akar e most vagy nem. Igen-nem válasszal egyértelműen tud választ adni, és tudni fogod hányadán álltok. Így olyan mintha találgatnál, vagy félsz a válaszától?

2018. júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem félek a választól. Alapvetően akar. Csak ő sem mondott eddig konkrét választ. Gondolom félti a jelenlegi életét, a nyugalmát, de kíváncsi is. Nem tudja milyen lesz, gondolom emiatt sem meri konkrétan azt mondani, hogy akarja. Nehezen viseli a változásokat, és ez elég nagy változás. Lehet úgy van vele, hogy azért sem mondja, hogy várjunk, mert nem gondolja, hogy 1-2 év múlva máshogy fog gondolkodni.
2018. júl. 24. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

"Alapvetően akar"

"Nem meri konkrétan azt mondani, hogy akarja."

"Lehet úgy van vele, hogy azért sem mondja, hogy várjunk"


Akkor mit mond??? Se azt hogy akar se azt hogy nem? Vonogatja a vállát? Mert én már nem értem.


Ahogy írtam, szögezd neki a kérdést. Elég egyértelmű választ lehet rá adni. Felnőtt ember, csak megtud fogalmazni egy mondatot hogy akar e most vagy nem, és ha nem miért. Miért kezeled úgy mintha cukorból lenne?

2018. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amikor pár évvel ezelőtt kérdeztem, akkor kaptam egy kategorikus nemet. Idén év elején azt mondta, hogy ő nem látja akadályát, hogy legyen. Most is azt mondja, meg azt, hogy oké, de látom rajta hogy fél, bizonytalan, nem olyan lelkesedéssel indul neki, mint én. Kapok tőle választ, hogy rendben, próbálkozzunk. De azt nem mondja azért, hogy jajj, úgy várom már hogy apa legyek, hogy babánk legyen. Fél, nem tudja milyen (lesz), gondolom ezért nem mondja, hogy úgy vágyik rá.
2018. júl. 24. 12:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos az amit gondolsz. A pasik ezt nem úgy élik meg mint egy nő.

Attól hogy nem újjong minden nap hogy apa lesz, még nem biztos hogy nem is akarja.

2018. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na lett gyerek?
2021. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen lett, 2 gyerkőc. Szereti őket nagyon, de személyiségéből adódóan azért elég türelmetlen velük, szóval még mindig megvan a gyerekkel mindig csak a baj van hozzáállás.
2023. jan. 22. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!