Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni, ahogy a...

Nem bírom elviselni, ahogy a gyerekével bánik, ezért egyre kevesebb időt töltök a barátnőmmel. Volt valaki hasonló helyzetben? Ti hogy kezeltétek ezt?

Figyelt kérdés

Mi is gyereket szeretnénk a férjemmel, csak sajnos nehézségekbe ütköztünk, de dolgozunk rajta, hogy egyszer mi is szülők lehessünk.

Barátnőmnek van egy 1 éves kislánya.

Irtó cuki a kiscsaj, imádom, és az elején tök sok időt töltöttem velük, de aztán ahogy telt az idő, egyre több olyan megnyilvánulást láttam a barátnőmtől, amik miatt ösztönösen egyre elkezdtem eltávolodni, és keresem a kifogásokat, hogy épp miért nem érek rá...


Csak pár példa:

- Beteges fertőtlenítés. A gyerek a kiságyban és az etetőszékben tölti a napjait, mert ha kúszik-mászik a lakásban, tök koszos lesz. Ha hintába ülteti, azt hallom, hogy jaj, megfogja azt a koszos láncot.

- Vendégségbe mentünk, és kint hagyta a ház előtt a kocsiban a gyereket lehúzott ablakkal, mert nem akarja felébreszteni (Kb 30 fok volt árnyékban is)

- Állandóan ilyeneket hallok csak: nem szabad, ne csináld, ne vedd a szádba, rossz vagy!

- Borzasztó csúnyán beszél hozzá. Sajnos saját fülemmel hallottam ezeket: Ne mocorogj már a kva anyád! Ide figyelj, bszd meg!

- Sőt egyszer sajnos azt is látnom kellett, ahogy jól rácsapott szerencsétlenre, mert meghúzta a haját... Akkor volt kb 5 hónapos a baba.


Csak én reagálom túl? Nyilván nem szólok bele, mit csinál, az ő gyereke, úgy neveli, ahogy akarja. Soha egy rossz szót nem szóltam. Viszont lassan már látni sem akarom :(

Volt veletek hasonló? Ti hogy kezeltétek a helyzetet?


2018. aug. 30. 09:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
23%
Sosem voltál hasonló helyzetben! Óvatosan az ítélkezéssel! Nekem is nagyon határozott elképzeléseim és véleményem volt dolgokról. Lett 2 gyerekem és felülírtak mindent. Tapasztalatból mondom, hogy ne ítélkezz idő előtt, amíg nem voltál benne!
2018. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
23%

Beteges fertőtlenítés:

Sok első gyerekes anyuka túlzásba viszi a fertőtlenítést, ezzel nagyon nem kell foglalkozni. Majd leszokik róla

.

Ezt a vendegseg-kocsi dolgot nem igazan értem. Felügyelet nélkül az utcán hagyta a gyereket A kocsiban? Vagy beállt az udvarra? Ha lehúzta az ablakokat nem volt sokkal melegebb, mint a napon és valóban, legalább nem ébredt fel a gyerek.

Tiltások; mégis mit csináljon, ha valamit nem szabad ? Csak rá kell szólni a gyerekre, nem?

A csúnya beszed, verés nyilván hibás, de nem tudhatod, mi van a hátterében, siman lehet higy addigra mar kiakasztitta a gyerek teljesen.


Ne ítélj, hogy ne ítéltess!

2018. aug. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
24%

Osztom az elsőt. Ne mondj semmit addig,míg nem tudod meg,milyen kisgyerekkel.

Még fiatal felnőtt koromban, mindig megrökönyödtem,mikor láttam boltban avgy az utcán hisztizni,rosszalkodni egy gyereket,és az anyja számomra úgy tűnt nem tud vele bánni. Na lett egy nekem is,aki nem is rossz,de eleven,és rá is rájön nyilvános helyen időnként a hiszti,amivel nem tudok mit kezdeni hirtelen. Szóval míg nem jártál hasonló cipőben,nem tudod,hogy min megy vele keresztül minden nap.Nem egyszerű egy gyerekkel. Lehet neked majd más lesz.Lehet könnyebben vészeled át,de lehet jobban meg fog viselni mint őt. Amúgy nem vagyunk egyformák,így a helyzeteket sem egyformán kezeljük. De ne ítéld el,míg nem vagy benne.

2018. aug. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Ha igazán jó barátnőd, akkor elbeszélgethetsz vele, hogy miért így csinálja. Szerinte így jó, vagy másképp szeretné, de a saját belső félelmei nem hagyják? Legyél nagyon tapintatos, lehetőleg egyáltalán ne mondd el a saját véleményed, inkább csak hallgasd meg, mit mond, és kérdezz. Az, hogy megmondod a "tutit", nem nagyon működik ilyen esetben, de ha kérdésekkel elgondolkoztatod, az segít valamennyit. Azt gondolom, hogy a gyereknek is ezzel tehetnél a legtöbbet.

2018. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
44%

Felkelteni mi sem szoktuk a hyerekeket, ha nyáron elalszik valamelyik útközben, akkor járó motorral, légkondival állunk a ház/bolt/bármilyen úticélunk előtt, amíg fel nem ébred magától, utána megyünk be együtt. A beteges fertőtlenítés ártalmasabb, mint a kosz, pl a gyermekkori leukémiát simán okozhatja a túl steril környezet. Meg egyébként is, ha nem találkozik semmi bacival a gyerek, hogy fog kialakulni az immunrendszere? Meg kell találni az egészséges középutat. A csúnya beszéd és az odacsapás kultúra kérdése, ennyire nem lehet fáradtnak lenni. A 2 nagy között 13 hónap korkülönbség van, nem volt egyszerű az eleje, de sosem bántottam őket sem szavakkal, sem fizikailag. Szerintem jól látod a dolgokat, és baromság, hogy ha benne leszel a dologban, máshogy látod, én mindent úgy csinálok, ahogy az első előtt is hlyesnek gondoltam.


Drukkolok, hogy hamar összejöjjön nektek is, és hogy el tudd engedni a barátnődet, ha ezt szeretnéd. Beleszólni nincs értelme, akkor inkább csendben távolodjatok el.

2018. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%

Ami még ennél is fájdalmasabb lesz, hogy hibázni fogsz.

Akárhogy is igyekszel, hibázni fogsz a gyereknevelésben.

Nem olyan anya leszel, amilyen lenni szeretnél.

Előjönnek majd belőled sosem gondolt félelmek, emlékek, olyanokat mondasz majd és olyanokat teszel, amiket most még el sem tudsz képzelni. Olyan dolgokon fogsz aggódni, amire most még csak nem is gondolsz, és akkor majd emlékezz erre a kérdésre vissza!


A régi önmagam nem találná szimpatikusnak azt az anyát, akivé váltam. De a mostani önmagam megtanulta szeretni így önmagát, és megbocsátani magamnak, mert tudom, hogy amennyire csak tudom, igyekszem jól csinálni. Akkor is, ha nem tudom annyira jól, amennyire szeretném.


Ha szereted őt, akkor közeledj és ne távolodj! Beszélgess vele, próbáld megérteni, min megy keresztül!

2018. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%
Te jó ég! Milyen anyék válaszolnak ide?! NEM! Abszolút nem normális, amit a barátnőd csinál és én sem nézném a helyedben, viszont elmondanám neki a véleményemet az összes dologról, amit leírtál és többet nem találkoznék vele, maximum akkor ha változtat a dolgain.
2018. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
41%

Valódi anyák, akik megértik, hogy a másik is követhet el hibát.


Milyen barát az, aki durván beszél a másikkal, aztán ultimátumot ad neki, hogy vagy úgy neveli a gyerekét, ahogy a gyermektelen barátnő helyesnek látja, vagy nem lesz a barátja többé.


Feltűnt, hogy ez már nem az alsó tagozat?

2018. aug. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó! Olyan anyàk,akik nem csak az egyik fél elmondása alapján alkotnak véleményt.
2018. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
50%

Szegény gyerekeiteket nagyon sajnálom.

Kérdező! Az igazat megvallva nekem is volt olyan, hogy kicsúszott egy b meg a baba előtt (nagyon ritkán) és csak olyankor ha senki nem hallotta, kétszer a fenekére is ráütöttem, természetesen ezt sem a barátnőim előtt, szóval azt gondolom, hogy otthon sokkal rosszabb dolgokat is megcsinálhat. Az ember társaságban igyekszik viselkedni.

2018. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!