Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni, ahogy a...

Nem bírom elviselni, ahogy a gyerekével bánik, ezért egyre kevesebb időt töltök a barátnőmmel. Volt valaki hasonló helyzetben? Ti hogy kezeltétek ezt?

Figyelt kérdés

Mi is gyereket szeretnénk a férjemmel, csak sajnos nehézségekbe ütköztünk, de dolgozunk rajta, hogy egyszer mi is szülők lehessünk.

Barátnőmnek van egy 1 éves kislánya.

Irtó cuki a kiscsaj, imádom, és az elején tök sok időt töltöttem velük, de aztán ahogy telt az idő, egyre több olyan megnyilvánulást láttam a barátnőmtől, amik miatt ösztönösen egyre elkezdtem eltávolodni, és keresem a kifogásokat, hogy épp miért nem érek rá...


Csak pár példa:

- Beteges fertőtlenítés. A gyerek a kiságyban és az etetőszékben tölti a napjait, mert ha kúszik-mászik a lakásban, tök koszos lesz. Ha hintába ülteti, azt hallom, hogy jaj, megfogja azt a koszos láncot.

- Vendégségbe mentünk, és kint hagyta a ház előtt a kocsiban a gyereket lehúzott ablakkal, mert nem akarja felébreszteni (Kb 30 fok volt árnyékban is)

- Állandóan ilyeneket hallok csak: nem szabad, ne csináld, ne vedd a szádba, rossz vagy!

- Borzasztó csúnyán beszél hozzá. Sajnos saját fülemmel hallottam ezeket: Ne mocorogj már a kva anyád! Ide figyelj, bszd meg!

- Sőt egyszer sajnos azt is látnom kellett, ahogy jól rácsapott szerencsétlenre, mert meghúzta a haját... Akkor volt kb 5 hónapos a baba.


Csak én reagálom túl? Nyilván nem szólok bele, mit csinál, az ő gyereke, úgy neveli, ahogy akarja. Soha egy rossz szót nem szóltam. Viszont lassan már látni sem akarom :(

Volt veletek hasonló? Ti hogy kezeltétek a helyzetet?


2018. aug. 30. 09:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
82%

Vannak anyák akik akár az erkélyen ledobják a gyereket, vagy nem látják el, nem látják reálisan a világot, utálják az életüket szülés után, és akár magukban is kárt tesznek. A szülés utáni depresszió nem mindig merül ki abban, hogy némán néznek ki a fejükből emberek.


De azok az anyák, akik idáig eljutnak, azoknak is olyan barátaik vannak, akik csak növelik az elvárásokat, nem csökkentik, akikkel nem lehet őszintén beszélgetni és akik a hátuk mögött ítélkeznek, ahelyett, hogy átvennék a gyereket, segítenének a mindennapokban, támogatnák a "barátjukat", ha már egyszer annak nevezik magukat.


Ha valaki egyszerre fertőtlenít mindent, és utána meg felelőtlen a gyerekkel, egyszerre félti és kiabál vele, egyszerre óvja és veri, az nem normális viselkedés. De nem azért, mert ő ilyen akar lenni, hanem mert nagyon meg akar felelni valaminek, aminek nem tud, és ki-kicsap a feszültség.


Mikor beszélgettél el vele őszintén utoljára?

Ha nem tetted, akkor ne nevezd magad barátnak, max. pletykás ismerősnek.

2018. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
42%
Osztom az utolsó válaszoló véleményèt. Ha igaz barát vagy, akkor megpróbálsz segíteni neki, mert nyilvánvalóan hatalmas bajban van a barátnőd, talán még nem késő a segítségnyújtás. 😣
2018. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Többféle módon próbáltam segíteni... Eleinte több időt töltöttem vele, eljárkáltunk ide-oda.

Amikor tanácsot kért, adtam a legjobb tudásom szerint, de mindig mintha a falnak beszélnék.

Azt is felajánlottam, hogy vigyázok pár órát a gyerekre, de visszautasította. Senkinél nem hagyja ott.

Beszélgetni is próbáltunk, bár nyilván nem arról, hogy szerintem szarul bánik a gyerekével, de néha finoman feltettem a kérdést, hogy ezt meg azt miért úgy csinálja, és nem jobb-e ha, de mindig megmagyarázta, hogy ez miért jó így, és sehogy máshogy.

Szóval igen, próbáltam segíteni, de aki nem hagyja, azon nem lehet :(

2018. aug. 30. 15:41
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem pont a nevelésbe kell beleszólni, hanem inkább kérdezd meg hogy ő hogy van, nem érzi túl fáradtnak magát vagy esetleg nem bántja e valami...ilyesmik...kicsit bensőségesebben...nekem mondjuk nagyon jól esett, hogy megkérdezték és nem csak a gyerek érdekelte a barátaimat vagy a családomat...gyereknevelésbe való beleszólást nem biztos hogy tűrtem volna mivel csak magasabb elvárásokat raktam volna magam elé, ami elég fusztráló, ha alapból nem biztos magában az ember..csak tetőzi, a sz*ranyaság érzését...viszont a barátnődnek tényleg segítségre lenne szüksége, mert mi lesz ha eljutnak a dackorszakba?
2018. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van azoknak akik azt hajtogatjak, hogy ez az erem egyik oldala amit a kerdezo leir. De konyorgom kerdezem azokat akik ezt valaszoltak, egy 5 honapos baba megis milyen okot adhat arra hogy az anyja meguse??? 🤬
2018. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Egy újabb szempont:

HOL AZ APUKA????

Tartják a kapcsolatot? Együtt laknak? Őt nem érdekli, hogyan lesz nevelve az ő gyereke? (Félresiklott életű idegroncs vagy boldog és sikeres ember.) Párkapcsolatban élés esetén ha a kérdező depressziós, nem a vele együtt lakó párjának kéne, hogy először feltűnjön? Nem neki kéne először terhet levennie a nő válláról, hogy idegileg helyre rázódjon? Vagy hiába próbál meg bármit, őelőtte is ugyanígy bezárkózik az anyuka?

2018. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Apuka napi 12-14 órát dolgozik, kb csak aludni jár haza. Amikor ő vigyáz a gyerekre, akkor is csak fél szemmel teszi, mert közben megállás nélkül a telefonját nyomkodja :( Sajnos ezt is láttam párszor
2018. aug. 31. 09:09
 28/28 anonim ***** válasza:

Hát igen. Ez is hozzátesz egy jó nagy lapáttal a problémához.

Nincs jelen a gyerek életében, nem érdekli, hogyan nevelődik a gyerek, boldog gyerekkora lesz-e.... minek egy ilyen embernek gyerek egyáltalán?

És ha a nagyszülők sem tudnak segíteni, akkor Anyuka minden nap 0-24 órában gondozza a babát - idegei gondolom ehhez mért állapotban vannak. És ennek az egész elfuserált helyzetnek a kisbaba issza meg a levét. :-(((((

2018. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!