Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Próbaidő alatt elküldhetnek?

Próbaidő alatt elküldhetnek?

Figyelt kérdés

Autógyárban fogok dolgozni, vagyis szerettem volna. A tesztírásom sikeres lett, munkaruhát egyéb eszközöket megkaptam. Holnaptól kezdődne a 10 nap betanulási idő. Csak hogy ma egy hete hogy késik a menstruációm. Tesztelni még nem teszteltem ugyanis idegen környéken vagyunk a párommal és még nem volt időnk felfedezni a helyet. Időpontot jövőhét péntekre kaptam a nőgyógyásztól.

Szerintetek ha terhes vagyok azonnal elküldenek a munkahelyemről?


2018. szept. 2. 13:42
1 2
 1/20 Zoequeen ***** válasza:
49%
Nekem egy honapos probaidöm volt es a 2het utan teszteltem pozitivat es csak a probaidö utan mondtam el 😁 de ez külföldön van de szerintem magyarorszagon se küldhet el proba idö utan ugyh addig kikell birnod hogy ne mond el
2018. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen szeretnék is dolgozni de az oktatáson felhoztak egy olyan példát hogy volt már esrt vetélésre. És ezt nem szeretném.
2018. szept. 2. 13:46
 3/20 A kérdező kommentje:
Eset*
2018. szept. 2. 13:46
 4/20 A kérdező kommentje:
Osszeszereloi munkakorbe mennék nem tudom ez mennyire lesz majd veszélyes
2018. szept. 2. 13:47
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Igen, betanulási idő alatt elküldhetnek sajnos.
2018. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Igen.
2018. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%

Mennyi a próbaidőd?

Volt korábban munkahelyed vagy ez az első?


Elküldhetni elküldhetnek, próbaidő alatt nem kell indokolni. Tőlünk próbaidő alatt küldtek el olyanokat is, akikről csak pletykáltak, hogy el akarnak menni hosszú táppénzre. Vigyázz kinek mit mondasz.


De ha ki tudod húzni a próbaidőt akkor nincs gond, feltéve ha volt korábban munkaviszonyod vagy a tanulmányaidból tudsz 180 napot beszámítani. Táppénzre is csak annyit mehetsz amennyi időt eddig dolgoztál.

Másrészről pedig az első hetekben nem biztos, hogy megmarad a magzat, így a 12. hétig felesleges lenne róla beszélni.

2018. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Próbaidő alatt elküldhetnek, akkor is, ha terhes vagy.
2018. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
7%
El, de ha tudod, hogy csak a terhességed az ok, simán nyersz egy perben. Indoklás nélküliség nem azonos az ok nélküliséggel. Terhesség, egészségi állapot nem lehet elbocsátás oka, ebh is büntet, bíróság is a javadra ítél, ha perben a mtató nem tud bizonyítható okot felmutatni.
2018. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Persze, hogy elküldhetnek és ha kiderül a terhesség általában el is küldik az embert, ami azért érthető! Kinek kéne olyan munkavállaló, aki épp hogy el kezd dolgozni, nem sokkal utána már megy is táppénzre, mert hát ő terhes....?? Nekem biztosan nem! Nagy kiesés ez a munkáltatónak, hogy végre felvesz egy embert, akinek számít a munkájára, az meg nehány hét/hónap lelep evekre...
2018. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!