Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Próbaidő alatt elküldhetnek?

Próbaidő alatt elküldhetnek?

Figyelt kérdés

Autógyárban fogok dolgozni, vagyis szerettem volna. A tesztírásom sikeres lett, munkaruhát egyéb eszközöket megkaptam. Holnaptól kezdődne a 10 nap betanulási idő. Csak hogy ma egy hete hogy késik a menstruációm. Tesztelni még nem teszteltem ugyanis idegen környéken vagyunk a párommal és még nem volt időnk felfedezni a helyet. Időpontot jövőhét péntekre kaptam a nőgyógyásztól.

Szerintetek ha terhes vagyok azonnal elküldenek a munkahelyemről?


2018. szept. 2. 13:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igen volt korabban munkahelyem. Másfél évig dolgoztam Szociális otthonban. Utanna voltam munkanélkülin. Aztan most jott a gyár.

Mindegy megvárom mit mondd a doki, de még az is lehet hogy megfog jonni csak kesik

Koszonom a valaszotokat :)

2018. szept. 2. 14:42
 12/20 anonim ***** válasza:
26%
Csókoltatom, aki lepontozott. Hozzak pár jogesetet a témában?
2018. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%
61% os, menj mar mosogatni !
2018. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
22%

te meg húzz tájékozódni. Szomorú, hogy itt annak van igaza, akinek nagyobb a pofája...


[link]


szívesen hozok olyant is, ahol bíróságra is ment a kismama és a bíróság a jogviszonyt helyreállíttatta, de az ebh oldala jelenleg nem elérhető.

2018. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13%

A bíróság eljárásában kérelmező munkaviszonyát helyreállította....


[link]

2018. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
45%
Első, nem elég hogy gerictelenül viselkedtél, csoda hogy nem jelentettek fel. Bár gondolom azt nem várod tőlük hogy egyenesek legyenek veled ezután ugye?:-)
2018. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
23%

[link]


A foglalkoztatási jogviszony a próbaidő alatt indoklási kötelezettség nélkül megszüntethető. Egy ilyen ügyben a hatóság határozata és a bíróság döntése egyaránt rámutatott a hátrányos megkülönböztetés esetén érvényesülő speciális szabályokra is. Amennyiben a kérelmező várandósságáról a munkáltatói jogkör gyakorlójának tudomása van, a hatósági eljárásban érvényesülő osztott bizonyítási teher szabályai szerint bizonyítania kell, hogy a felmondás oka nem a kérelmező terhessége volt. Sikertelen bizonyítás esetén a munkáltató intézkedésével megvalósulhat a várandósság védett tulajdonsághoz kapcsolódó hátrányos megkülönböztetés.


Kérsz még, vagy ezt elég feldolgozni az agyadnak, 64%-os???

2018. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%

A próbaidőnek elvileg pont az a lényege, h egyik félnek sem kell indokolnia a felmondást. Akár azért is megszakadhat a munkaviszony, h nem szimpatikusak egymásnak...(se a munkáltató se a munkavállaló nem köteles okot felhozni. Am meg ha nagyon kérik egyszerűen beírja a munkáltató, hogy nem volt elégedett a dolgozóval...ennyi) Ez majdnem olyan mint a határozott szerződésnél. Bejelentheti a nő h terhes, és a munkáltató nem rúgja ki csak nem hosszabbítja a szerződését...és jogilag semmi szabálytalant nem követ el.


De még ha meg is támadhatja a próba idő alatt elküldött kismama a felmondást, mi a garancia h meg is nyeri? Plusz lehet hónapokig pereskedni...:S

2018. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18%
18, lásd fent. Perben bizonyítási kényszer van a munkáltatón.
2018. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
ennyi bolond kevés kategóriában van.
2018. szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!