Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha garzonban élek tegyek le...

Ha garzonban élek tegyek le arról, hogy valaha babám legyen?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok. Szüleimtől kaptam egy egyszobás kis lakást, de csak olyan feltétellel, hogy van rajta még sok hitel is. A törlesztőt sem tudom egyedül fizetni 160 ezres fizetésből, szüleim segítenek benne, amúgy az ő nevükön van minden. Jelenleg nincs párom, de már én is szeretnék 3-4 év múlva egy boldog kapcsolatba babát vállalni. Nos, nem igazán látok megoldást erre. Egy egylégterű lakásba nem lenne túl ideális gyereket vállalni. Azt sem mondhatom, hogyha lesz párom, akkor eladom a garzont és közösen veszünk nagyobbat, ahová jöhet a baba. Sem a hitel miatt nem tehetem, de főleg ugye amiatt hogy szüleim tulajdona, és ők megmondták hogy az a lakás marad amíg élnek. Azt biztos pontnak szeretnék megtartani, hogyha akár öregkoromra megromlik a házasságom, akkoris legyen hová mennem, ne kelljen pereskedni hónapokig, mint egy közös lakásnál. Az sem ideális, hogy kivegyünk egy nagyobb albérletet, egyrészt jó drága, másrészt nem rajonganak a tulajok a gyerekes családokért. A garzont, ha kiadjuk, abból nyereség nem lesz havonta, a hitelt fedezi csak, szóval a nulláról kellene nekünk egy albérletre költeni havonta. Lehet, hogy kicsit negatívan látom a jövőt, lehet mondani, hogy olyan párom lesz akivel közösen meg lehet oldani mindent. De most akkor az alapján ismerkedjek férfiakkal, hogy van e legalább kétszobás lakásuk, illetve jó fizetésük? Tudom hogy sokan ezt teszik, de én még hiszek a szerelemben, nem anyagi okok miatt szeretnék megtűrni valakit az életemben.
2018. szept. 2. 16:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ha van testvéred is, csak kockázat a szüleid lakását fizetned egy albérleti ár fölött.
2018. szept. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!