Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hová tudok fordulni ha a...

Hová tudok fordulni ha a védőnővel van problémám? Ki az akinek jelenteni tudom?

Figyelt kérdés
Elhanyagol minket, mióta megszületett a kislányom (5hós) egyszer volt nálunk. Nem is hívott minket, 2szer voltunk szurin, és 3hete csak azért járunk mert keveset hízik a babám. Kimaradt egy védőoltása is a kislányomnak, könyörögni kell neki mindenért, és magam kell, hogy tájékozódjak mindenben mert ha én nem szólok, hogy kimaradt a 3hós oltásunk fel sem tűnik neki, foggalma nincs semmiről!! Ott tartunk, hogy el kell vinni a kislányom felülvizsgálatra (valószínűsíthető, hogy semmi baja, csak a biztonság kedvéért). Az sem tűnt fel neki, hogy nem hízik, a kiskönyvünkben kb semmi nincs kitöltve, a gépbe párszor már láttam, hogy utólag visz be kamu adatokat. Rettegek a felülvizsgálat miatt, mert kérdezni fogják, hogy miért nincs meg a kötelező oltása sem, miért hiányos a védőnői gondozás. És stresszelek egész nap a babám miatt... Szeretném ha megkapná az oltásait, mihamarabb!!! A háziorvos ugyan az mint a védőnő, faluban élünk igy nem igazán van más a környéken. Kérlek segítsetek, hová fordulhatok?
2018. szept. 7. 21:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Most ezt nem értem...A házi orvos a védőnő is egyszemélyben,vagy pedig ugyan olyan link,mint a védőnő. Amúgy a védőoltások, a házi orvos feladata.Ha van külön gyerek orvos a faluban,akkor az övé,nem a védőnőé. Fél éves korig havonta van tanácsadás, ott nézi a súlyt az orvos,és adja az oltást,ha épp időszerű.

Amúgy van vezetője a védőnőknek is, nála lehet panaszt tenni.

2018. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk nem ennyire súlyos a helyzet de hasonló védőnői ellátás van. Én már veszekedve jövök el minden vizsgálatról ha nincs ott a férjem. Ot -bírja...

Beszéltük pár anyukával h van elvileg felettes akinek jelezni lehet, de itt hiába jelezzük nem történik semmi.

Védőnői szolgalatrol le lehet mondani, választani mást nem lehet én úgy tudom, ha kis falu, ha nagy varos, akkor sem.


Dokit ha van mas valassz, ha tudod inkább vidd 2 faluval arrébb. De az légyen jó.


Védőnőt amúgy ha lemondod, van egy szolgálat aki kimegy rátok nézni (talán a gyámhatósághoz van közük de sajnos ezt most nem tudom megmondani)


Remélem valamit segítettem

2018. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet lemondani a védőnői szolgálatot már.Kötelező.
2018. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Basszus tényleg... 2017 jan 1... pedig nekem még a házi doki is javasolta h mondjam le. Jó tudni köszi (utso voltam vagyis az előtte )
2018. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Kedves első, köszönöm a válaszod! Ugyan olyan link mint a védőnő! És tudom, hogy a védőoltás speciel a háziorvos feladata, de nálunk a védőnő ad rá időpontot az orvossal szinte sosem talákozom, mert dugig a rendelő és ha látom is csak 1percre szalad be, akkor is mindenben támogatja a védőnőt, a hülyeségben!
2018. szept. 7. 21:15
 6/25 anonim ***** válasza:
44%
Ezt én se értem. Gyerekorvos és védőnő ugyanaz? A védőnő nem orvos. Az oltások beadása az orvos feladata. A státuszokata védőnő és a gyerekorvos is elvégzi.
2018. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Azt én is hallottam, hogy nem lehet lemondani, de akkor ha ennyire hanyag a védőnő csak lehet jelenteni valakinek, és lecserélni?! A neten semmi infót nem találtam ezzel kapcsolatba és már nem tudom kihez fordulhatnék a problémámmal. A háziorvost nagyon le szeretnénk váltani, a jövő héten viszem is máshova. De a védőnő marad sajna:((
2018. szept. 7. 21:17
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom nálatok hogy van kérdező,de nálunk minden héten ugyan abban az időpontban van tanácsadás. Ez sosem változik,fix időpont.Olyankor kell vinni a babákat,ha betöltöttek egy újabb hónapot. Nem kell rá külön időpont. Nálatok nincs ilyen kiírva a rendelőben,hogy mikor van?
2018. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nálunk csak időpontra lehet menni... De egyébként ha lehetne se mennék már ehhez a nőhöz. Eddig semmiben nem tudott érdemben tanácsot adni.
2018. szept. 7. 21:20
 10/25 anonim ***** válasza:
50%
Mit nem adnék egy ilyen védőnőért :D Persze ha a gyerekorvos is ilyen, az már gáz :/
2018. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!