Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barát az ilyen? Lehet én...

Barát az ilyen? Lehet én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Barátaink meghívtak egy hétvégére a nyaralójukba, de enyhe célzást tettek arra, hogy a kislányunkat ne vigyük magunkkal (két éves, nincs vele semmi gond, tud viselkedni stb.) Tudják, hogy nehezen tudjuk megoldani a gyerekfelügyeletet.

És még hozzátartozik, hogy ők most várják első babájukat.

Engem ez teljesen felháborított (majd én eldöntöm mikor hová nem viszem magammal a lányomat).

Máshol is voltak ennyire "kedvesek" a barátok?



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ezt a kérdést tettem fel a családi kapcsolatoknál. Az egyik válaszoló ötlete alapján itt is felteszem!

Indul a MARSJÁRAT!!!!


2010. jún. 22. 13:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem TE reagálod kicsit túl, és ettől még barát a barát. Ha nem akarsz gyerek nélkül menni, akkor köszönöd, és visszautasítod a meghívást. Az, hogy a kislányod jól nevelt, és nincs vele gond, még nem jelenti azt, hogy minden meghívás hármótoknak szól. Lehet, hogy a meghívó fél nem aakr azzal törődni, hogy beleesik-e a bográcsba a lányod, vagy a keri tóba, vagy mit tudom én. Egy barátság nem szabadna, hogy ezen múljon.
2010. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Én viszont kiakadnék ezen, a gyermekünk hozzánk tartozik, mi az hogy ne vigyem? Egy család vagyunk, vagy megyünk mindhárman vagy egyikőnk sem. Nálunk ez így megy, ha nem látják szívesen a lányomat akkor engem se akarjanak látni. Milyen érzés lenne a másik félnek hogy gyertek el csak a kölköt hagyjátok már otthon! Na neeem... Szerintem ez nem illik és igenis el kellene fogadniuk a barátaitoknak hogy van gyerek is. Nyilván más az ha buliba hívják meg éjjelre az embert, oda nem vinném.
2010. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam az összes választ.

Amikor még csak egy gyerekünk volt, jóval könnyebb lett volna nekünk is a barátokkal való utazás, nyaralás. Akkor nem mentünk, mert nem volt rá módunk.

Mikor 2 gyerekünk lett, és már viszonylag nagyok voltak, (4 és 7 évesek) olyan baráti pár hívott magukkal nyaralni, akiknek akkor még csak pocakban volt a baba. Ők kifejezetten úgy keresték a helyet a nyaraláshoz, hogy vadaspark, állatkert, fürdő, kirándulóhely, kisvasút volt a környéken. Jelzem, még akkor fogalmuk sem volt, hogy elég fárasztó is tud lenni egy nyaralás 2 örökmozgó gyerekkel.

2 lehetőség van: vagy tényleg Nektek akarnak jót, és azt szeretnék, hogy ti is tudjatok kikapcsolódni,

vagy épp gyerekzsivaj-mentes napokat terveztek, amíg még lehet.

Én rákérdeznék mindenképpen! A férjeddel beszéld meg, hogy mit tegyetek, de én ha lenne megbízható testvér, nagynéni, mama, akkor mennék a gyerek nélkül is.

Mondatja ezt velem az a tudat, hogy most 3 van, és nagyon-nagyon mennék néha a férjemmel kettesben, de még nem lehet....

2010. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Én is felháborodnék! Mi az, hogy a gyereket nem vihetem?! Én nem mennék a helyedben, és el is mondanám neki, hogy miért. De ha terhes, akkor előbb-utóbb rájön, hogy milyen hülyeséget kért.
2010. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Én nem mennék! nem kell az ilyen barát! Igazad van:-) Sosem értettem azokat a szülőket, akik "le passzolják" a gyereke(ke)t, akkor minek szültek? Ti egy család vagytok, együtt sírtok és nevettek! Ha nem kell a lányod, akkor Te se. Tényleg arról szólna, hogy Ők most milyen állapotban vannak, és körbe kellene ugrálni. Az ilyen barát nem barát!
2010. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%
Csatlakozom a Marslakókhoz!
2010. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

Én is elolvastam az összes választ, és azt hiszem, a válaszolók nem értették igazán a problémát. Szerintem Neked van igazad. És itt most egyáltalán nem az a kérdés, hogy 2 éves gyereket rábízunk-e a nagyszülőkre vagy sem, hanem az, hogy a Te kislányod nemkívánatos személy a barátaid számára. Na ez az, ami kiakasztó.

Nem derült ki, mennyire szoros a barátságotok. Ha megéri, szerintem azért kérdezz rá, miért mondták ezt. Ha annyira nem fontosak, hagyd őket a fenébe. A barátok jönnek-mennek.

2010. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 mendy1025 ***** válasza:
81%
Szia!Nem reagálod túl!Szerintem is durva,hogy erre célozgatnak!És olvasva a válaszokat nem étem,miért akadnak ki ezen olyan sokan,hogy te nem hagyod magára a gyerekedet napokra.Mert valaki ilyet is írt.Az persze más dolog,hogy pár órára ha dolgod van,otthagyod mondjuk a mamára,de szerintem is a szülő dolga eldönteni,hogy akkor most viszem a gyereket magammal,vagy kikapcsolódom a barátokkal egy kicsit a gyerek nélkül.De ne más mondja meg!!!Igenis egy család vagytok!Lehet lepontozni:))Ja,és egy kétéves gyerek nem összehasonlíthatóegy 18 évessel!!!Neki igenis az anyja mellett a helye.
2010. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 mendy1025 ***** válasza:
90%
étem-értem,bocsi:)))utolsó voltam
2010. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Figyi minden válaszolónak. A barátok nem azt mondták, hogy NEM vihetik a gyereket, hanem a kérdező fogalmazása szerint "enyhe célzást" tettek erre. Én azért emiatt nem kérdőjelezném meg a barátságunkat, ha a saját barátaimra gondolok. Mi is voltunk már úgy hivatalosak vendégségbe, hogy nem vittük a gyereket, mert valakinek úgyis a gyerekre kell figyelni legalább fél szemmel, és az már nem is kikapcsolódás. Messzemenő következtetéseket meg, miszerint nem tisztelik a család egységét, stb. meg nem kellene levonni ennyi infó alapján.
2010. jún. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!