Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolodnak így sokan a...

Miért gondolodnak így sokan a terhességről, anyaságról?

Figyelt kérdés
Úgy veszem észre mostanában,hogy szinte elvárá az anyától,hogy csúnya,igénytelen, kövér, elhanyagolt a külseje és állandóan ideges és fáradt. És ha esetleg ez nem így van akkor tuti rossza anya és nem a gyereke az első és legfontosabb. Én azért hiszek még abban,hogy lehet ezt úgy is csinálni,hogy babának és anyának is jó legyen. Vagy nem?

2018. szept. 12. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem találkoztam még sehol fiatal, "lepukkant" Anyukával. Az orvosnál, jatszótéren, boltban, nyaraláson teljesen normális kinezetű Anyákat láttam/látok. És nem cicababákra gondolok, de adnak magukra. És persze ez teljesen jól van így!
2018. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

"Én nem találkoztam még sehol fiatal, "lepukkant" Anyukával. "

Én találkoztam. Vagyis azt hittem 40+, aztán kiderült 28.

Tipikus cicanadrág és szűk póló flipflop papucs. +15-20 kg, lenőtt haj és a zselés körme már a körme felénél.

De mindenkinek más az igénytelenség. Vannak szépen a súlyukhoz felöltözött nők is. Van aki nem csináltat körmöket, mert zavarja ha már lenő, dettó a hajfestés.

Számomra sokkal igényesebb egy "natúr" nő.

2018. szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Én mindenfélét látok. "Natúrból" mondjuk több az igénytelen, mert aki nem ad magára az nyilván a legnatúrabb, egérbarna haj, no smink, no manikűr. Mondjuk már más is mondta hogy ritka, aki a hajmosás+fürdés kombón túl is foglalkozik a külsejével.


Én mondjuk festetem a hajam, mindig sminkelek és szoliba is járok (csak alkalmanként hogy ne legyek sápatag), de látok másokat is akik adnak magukra és nagyon fiatalosak.

2018. szept. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Milyen körökben mozogsz, hogy ilyen kijelentésekkel találkozol?Meg ezen az oldalon sem írja soha senki ezt pedig itt olvasni cifra dolgokat.😂

Mindenki ugy, néz ki ahogy szeretné,ideje,pénze,kora,gyermeke engedi.

2018. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Szomorú, hogy vannak ilyen nők akik ezen mericskelik magukat, hogy más anyakhoz képest hogy néznek ki. Nem tok mindegy. Miért fontos ez nektek?! Érezzétek jól magatok a borotokben és kész. Vagy gyerek nélkül is másokat meregetettek folyton. Honnan a francbol tudjátok, hogy az a nő miért éppen olyan amilyen 1000 oka lehet. Tiptop nőbe is tudok olyat, aki azért néz ki úgy, mert a férjét felrejar míg ő otthon babazik, vagy tudok igénytelen anyukát aki a beteg anyukáját ápolja vegstadiumban 3 hónapos baba mellett. Na akkor érdemes ítélkezni, meregetni??? M i ndenki más és fogadjuk ezt már el!
2018. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Persze, mert ha valaki felszed 20 kg-t terhesség alatt ami előfordul, majd 2 hónappal szülés után edz hogy visszanyerje az alakját arra mondják rögtön hogy "mert neki van rá ideje/pénze/energiája, ahelyett hogy a testével fogalkozna foglalkozhatna a gyerekkel, ne adjon le egy kilót se mert úristen a szoptatás" blablabla. Szerencsére kevés ilyennel találkozom azért, a legtöbben nem felejtik el hogy az anyaszerep mellett nők is, és nem önzőség foglalkozni naponta fél órát magával.
2018. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak sose érdekelt smink, köröm, cicoma. Észre se veszem, hogy más anyuka mennyit foglalkozik ezzel (vagy ha mégis, mert tényleg nagyon feltűnő, egyszerűen nem foglalkozom vele). Alap higiénia, aztán a többi mindenkinek a maga dolga.
2018. szept. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én sajnos gyakran találkozom olyannal hogy " milyen csinos vagy! Na majd ha meg lesz a baba nem lesz ám rá időd!" Egyrészt ne mondja már meg más hogy mire lesz időm, másrészt én a babát nem problémának,akadálynak látom. Megtanulunk együtt élni és úgy alakítom,hogy mindrnkinek jó legyen . Anyósom mondja sokszor,de már rá fogok szólni, hogy: "ő fogja diktálni a tempót" hát pont nem. Attól,mert az ő "ellátása" az első,és az én dolgom lesz,nem úgy fogom fel hogy ő diktál bármit is.
2018. szept. 13. 06:54
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom miért érzed ezt, számomra kifejezetten üdítő látvány olyan kismamát, anyukát látni, aki kulturáltan néz ki, nem úgy, mint a telesz*rt búvárrruha lehányva. Ilyenkor mondjuk nem csak az jut eszembe, hogy a nő igénytelen, hanem az is, hogy hozzáment egy mozgássérült, értelmi fogyatèkos férfihoz, aki hazaérve a túlmisztifikált, amúgy tök átlagos munkahelyéről, otthon csak herét lógat, meg lyukasra fingja a kanapét, de az eszèbe nem jutna, hogy egy másfél órára átvegye a saját gyerekeit, mely által szegény asszonynak is lenne ideje mondjuk saját magára. Szóval az én szememben nemhogy nem elvárás, kifejezetten le is nézem, ha ilyet látok, kiegészítve azzal, hogy na ennek is kiskorú a férje.
2018. szept. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Baba mellett még simán lesz időd csinosítani magad. Kb.másfél èves kortól húzós, amikor már stabilan közlekedik önállóan, mindenféle baromságot csinál a gyerek, és egyetlen perc csend is tragédiát jelezhet. De majd úgyis meglátod, mikor mire lesz időd/ energiád. (Amúgy cuki vagy, tipikus első gyermekét cáró álmodozó kismama. Élvezd ki ezt az időszakot)
2018. szept. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!