Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg túlparázom? Nem baj,...

Tényleg túlparázom? Nem baj, ha sokan jönnek hozzánk? Mit lehetne csinálni, hogy megértse?

Figyelt kérdés

Jelenleg anyukámnál vagyunk a picivel (1 éves múlt a lányom).

Anyukám férje jogász, van, hogy ide jönnek az ügyfelei. Ami zavar, az az, hogy behívja őket úgy, hogy előtte mondja, hogy "jaj, nem kell levenni a cipőt, maradhat nyugodtan". Tegnap pl. a kutysz..rt hordta szét így az egyik, mert még napközben belelépett valahol...

Mondtam neki ma, hogy legalább amíg itt vagyunk, próbálja ezeket a megbeszéléseket mellőzni, vagy adjon nekik papucsot, ha bejönnek. Mert a lányom mászkál, sokat vagyunk a földszinten és nem tarthatom az ölemben folyamatosan. De szerinte én parázom túl. Viszont szerintem igenis sok, hogy este 9-kor még csengetnek, utána ha a pici felkel és nehezen alszik vissza, kapom a megjegyzéseket, hogy nem tudok gyereket nevelni... Meg hogy az bezzeg nem zavar, ha a barátnőim vannak itt. Nem, mert nem este állítanak be nagy hangzavarral és az első útjuk általában a fürdőbe vezet, kezet mosni.


Pedig van irodája, csak akik a környéken laknak, vagy itt van éppen dolguk, ide jönnek.


2017. aug. 3. 20:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha Ő van otthon akkor nem sok beleszólásod van. És mivel dolgozik (ügyfelek járnak hozzá) nem valószínű, hogy változni fog.
2017. aug. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Költözzetek el, és akkor ott a te szabályaid érvényesek. Nem szólhatsz neki ezért, bár azért megértem hogy zavar.


Próbálj vele kompromisszumot kötni, pl a vendégeknek adjon papucsot.

2017. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Hát igazából ez nem az a szintű munka, amit az irodában csinál.

Csak iratokat hoznak. Tegnap is este fél 11-ig itt volt az egyik, kb. az első 5 percben beszéltek a munkáról, utána csak régebbi dolgokról, barátokról, hétköznapi témákról (gimis volt osztálytárs volt). Mindezt hangos nevetésekkel, kiabálással, pedig tudta, hogy felhallatszik minden a babaszobába és így nem tud aludni a lányom.

Akkor fejezték be, mikor már anya szólt le, hogy nem lehetne-e kicsit halkabban, mert az emeleten senki nem tud aludni.

2017. aug. 3. 20:23
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, mert nekem se tetszene. De akkor is túlzás elvárni, hogy miattatok (legyen bármi is az ok, hogy ott kell laknotok) teljesen megváltoztassa a mindennapjait.
2017. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
A saját lakásában abba sem szólhatsz bele, ha a haverjai jönnek fel sörözni és nem az ügyfelei. Költözz el, vagy alkalmazkodj!
2017. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%

A saját lakásába szerintem azt csinál, amit akar. Azt meg valakinek felróni, hogy egy régi barátjával estig beszélhetnek régi dolgokról és 5 perc után nem húz el onnan.. Kicsit el vagy tájolva.

Menj el onnan tőlük és akkor nem kell másokhoz alkalmazkodnod.

2017. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
A ház anyukámé. Aki szó szerint könyörgött, hogy jöjjünk el egy hétre a lányommal hozzá, amíg a párom külföldön van.
2017. aug. 3. 20:49
 8/35 anonim ***** válasza:
98%
Egy hetet bírjál ki! Semmi baja nem ledz a kicsinek.
2017. aug. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
98%
Ja, hogy csak 1 hétről van szó? Akkor ezt nem túlparázod, hanem túlkekeckeded. Főleg, hogy az 1 hétbe belesűríted a barátnőidet is stb.
2017. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy túlkekeckedem azért, mert nem akarom, hogy a lányom a kutyasz..rt nyalja fel a padlóról (szó szerint), vagy szeretném, hogy este 11-kor sírás helyett aludjon, ahogy otthon szokott.
2017. aug. 3. 21:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!